Francouz pomohl Coloradu k výhře nad Detroitem, Zadina nahrál na gól poražených

21. 1. 2020 8:04
Hokejový gólman Pavel Francouz se po třech zápasech vrátil do branky Colorada a slavil výhru nad Detroitem 6:3.
Pavel Francouz v brance Colorada
Pavel Francouz v brance Colorada | Foto: Reuters

Avalanche díky třetímu vítězství v řadě drží druhé místo v Západní konferenci za St. Louis. V dresu Detroitu si bod za asistenci u gólu Dylana Larkina připsal Filip Zadina.

Detroit vstoupil do utkání proti Coloradu lépe a ve třetí minutě se ujal vedení. Larkin obral za brankou o puk obránce Nikitu Zadorova a našel osamoceného Tylera Bertuzziho, který zblízka překonal přesunujícího se Francouze.

Colorado otočilo vývoj na začátku druhé třetiny, kdy se prosadili Nazem Kadri a Nathan MacKinnon. Ve třetí části Colorado odskočilo na rozdíl tří branek, Larkin ale po Zadinově asistenci snížil na 2:4. Hráči Avalanche nepustili Red Wings do souvislého tlaku a naopak přidali dvě branky.

Výsledek zpečetil do prázdné branky MacKinnon. Čtyřiadvacetiletý Kanaďan se po Joeovi Sakicovi stal druhým hráčem v historii Colorada, který překonal hranici třiceti gólů ve třech sezonách v řadě. "Střílím tak často, že góly dávat musím," řek MacKinnon. "Je fajn, že jsme před pauzou vyhráli i třetí zápas," dodal kanonýr Avalanche.

Florida rozhodla napínavé utkání proti Minnesotě až v závěru třetí třetiny. V 56. minutě srovnal na 4:4 Vincent Trocheck a šest sekund před sirénou tečovali nahození od modré čáry nejprve Aaron Ekblad a poté i Noel Acciari. Florida vyhrála popáté v řadě a drží se na sedmém místě ve Východní konferenci.

"Nechtěli jsme, aby zápas došel do prodloužení, tak jsme hráli stále aktivně. Díky tomu jsme zápas rozhodli v základní hrací době. Jsou to pro nás důležité dva body," řekl obránce Panthers Keith Yandle.

Výsledky NHL:

Colorado - Detroit 6:3 (0:1, 2:0, 4:2)

Branky: 22. a 45. Kadri, 23. a 59. MacKinnon, 46. Nieto, 54. Graves - 3. Bertuzzi, 48. D. Larkin (Zadina), 58. G. Smith. Střely na branku: 46:25. Francouz odchytal za Colorado celé utkání, inkasoval tři branky z 25 střel a úspěšnost zákroků měl 88 procent. Diváci: 18.110. Hvězdy zápasu: 1. Kadri, 2. Makar, 3. Rantanen (všichni Colorado).

Minnesota - Florida 4:5 (1:1, 1:1, 2:3)

Branky: 31. a 48. Kunin, 20. Spurgeon, 45. Parise - 5. Yandle, 28. Barkov, 43. Dadonov, 56. Trocheck, 60. Acciari. Střely na branku: 33:25. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Acciari (Florida), 2. Kunin, 3. Spurgeon (oba Minnesota).

6. Nashville 47 22 7 18 156:154 51
7. Minnesota 49 22 6 21 152:164 50