Francouz pomohl Coloradu k výhře nad Detroitem, Zadina nahrál na gól poražených

21. 1. 2020 8:04
Hokejový gólman Pavel Francouz se po třech zápasech vrátil do branky Colorada a slavil výhru nad Detroitem 6:3.
Pavel Francouz v brance Colorada
Pavel Francouz v brance Colorada | Foto: Reuters

Avalanche díky třetímu vítězství v řadě drží druhé místo v Západní konferenci za St. Louis. V dresu Detroitu si bod za asistenci u gólu Dylana Larkina připsal Filip Zadina.

Detroit vstoupil do utkání proti Coloradu lépe a ve třetí minutě se ujal vedení. Larkin obral za brankou o puk obránce Nikitu Zadorova a našel osamoceného Tylera Bertuzziho, který zblízka překonal přesunujícího se Francouze.

Colorado otočilo vývoj na začátku druhé třetiny, kdy se prosadili Nazem Kadri a Nathan MacKinnon. Ve třetí části Colorado odskočilo na rozdíl tří branek, Larkin ale po Zadinově asistenci snížil na 2:4. Hráči Avalanche nepustili Red Wings do souvislého tlaku a naopak přidali dvě branky.

Výsledek zpečetil do prázdné branky MacKinnon. Čtyřiadvacetiletý Kanaďan se po Joeovi Sakicovi stal druhým hráčem v historii Colorada, který překonal hranici třiceti gólů ve třech sezonách v řadě. "Střílím tak často, že góly dávat musím," řek MacKinnon. "Je fajn, že jsme před pauzou vyhráli i třetí zápas," dodal kanonýr Avalanche.

Florida rozhodla napínavé utkání proti Minnesotě až v závěru třetí třetiny. V 56. minutě srovnal na 4:4 Vincent Trocheck a šest sekund před sirénou tečovali nahození od modré čáry nejprve Aaron Ekblad a poté i Noel Acciari. Florida vyhrála popáté v řadě a drží se na sedmém místě ve Východní konferenci.

"Nechtěli jsme, aby zápas došel do prodloužení, tak jsme hráli stále aktivně. Díky tomu jsme zápas rozhodli v základní hrací době. Jsou to pro nás důležité dva body," řekl obránce Panthers Keith Yandle.

Výsledky NHL:

Colorado - Detroit 6:3 (0:1, 2:0, 4:2)

Branky: 22. a 45. Kadri, 23. a 59. MacKinnon, 46. Nieto, 54. Graves - 3. Bertuzzi, 48. D. Larkin (Zadina), 58. G. Smith. Střely na branku: 46:25. Francouz odchytal za Colorado celé utkání, inkasoval tři branky z 25 střel a úspěšnost zákroků měl 88 procent. Diváci: 18.110. Hvězdy zápasu: 1. Kadri, 2. Makar, 3. Rantanen (všichni Colorado).

Minnesota - Florida 4:5 (1:1, 1:1, 2:3)

Branky: 31. a 48. Kunin, 20. Spurgeon, 45. Parise - 5. Yandle, 28. Barkov, 43. Dadonov, 56. Trocheck, 60. Acciari. Střely na branku: 33:25. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Acciari (Florida), 2. Kunin, 3. Spurgeon (oba Minnesota).

6. Nashville 47 22 7 18 156:154 51
7. Minnesota 49 22 6 21 152:164 50

Vaclík kvůli zranění chytal jen poločas, Sevilla porazila Getafe

Brankář Sevilly Tomáš Vaclík odchytal v 25. kole španělské fotbalové ligy proti Getafe kvůli zranění pouze první poločas. Podle klubového webu si česká reprezentační jednička řekla o vystřídání kvůli potížím s pravým kolenem. Rozsah zranění ukáže až vyšetření.

Sevilla zvítězila 3:0 a posunula se na čtvrté místo. V lize vyhrála po třech zápasech a celkově po pěti soutěžních utkáních. Díky lepšímu skóre se před Sevillu po výhře 3:1 nad Villarrealem dostalo Atlético Madrid..

"Nevíme, co přesně se stalo. Doufáme, že to nebude nic vážného," řekl na tiskové konferenci trenér Sevilly Julen Lopetegui. Jeho tým čeká ve čtvrtek domácí odveta 2. kola Evropské ligy s rumunskou Kluží. První zápas skončil 1:1.

Vítězný gól andaluského celku zaznamenal dvě minuty před koncem první půle Lucas Ocampos. Další zásahy přidali po pauze Fernando a Jules Koundé. Místo Vaclíka do druhé půle naskočil Bono.

Atlético prohrávalo od 16. minuty, kdy se trefil Paco Alcácer. Do přestávky srovnal Ángel Correa a obrat dokonal v 64. minutě Koke. Pojistku přidal o deset minut později Joao Felix.

Granada zvítězila v Pamploně i díky dvěma trefám Darwina Machíse 3:0, Alavés zdolal po obratu Bilbao 2:1 a Valladolid si poradil s posledním Espaňolem Barcelona 2:1. Katalánský tým hrál od 25. minuty bez vyloučeného Davida Lopéze.

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:

Pamplona - Granada 0:3 (4. a 28. Machís, 41. Foulquier), Alavés - Bilbao 2:1 (28. Pérez z pen., 90.+1 Ely - 17. García), Valladolid - Espaňol Barcelona 2:1 (77. Ramírez, 83. Guardiola - 90.+3 Embarba z pen.), Getafe - FC Sevilla 0:3 (43. Ocampos, 67. Fernando, 75. Koundé),  Atlético Madrid - Villarreal 3:1 (40. Correa, 64. Koke, 74. Felix - 16. Alcácer).