Stejně beků jako brankářů. Flyers sužuje chaos, Voráček se při krizi obává výměny

jzp jzp
10. 1. 2019 8:07
Hokejová Philadelphia se v polovině základní části NHL dostala do poněkud bizarní situace, neboť za ni nastoupilo stejně obránců jako brankářů. Sedm, což je vyrovnání ligového rekordu. Podívejte se, jak Flyers dospěli k tomu, že momentálně za ně nechytá ani jeden z plánované dvojice Elliott - Neuvirth.

Plán s vyrovnanými brankáři

V létě si vedení Philadelphie malovalo, že stávající sezonou projde s osvědčeným duem Brian Elliott - Michal Neuvirth. "Každý zápas je fyzicky a psychicky náročný. Potřebujete dva kluky," prohlásil tehdejší generální manažer Ron Hextall. "Podívejte, co se stalo Montrealu, když odpadl Price."

Bývalý brankář Hextall v tu chvíli netušil, že v dalších měsících mu odpadnou nejen muži, na něž vsadil, ale i jejich náhradníci.

První problém přišel záhy. Neuvirth kvůli zranění v dolní části těla nestihl start ročníku. Tým tak spoléhat na Elliotta, který vydržel dělat jedničku měsíc a půl. Pak se zranil. Byť měl být brzy zpátky, pořád marodí. Do hry by mohl naskočit ke konci ledna. Ve 14 zápasech vytáhl úspěšnost zákroků na 91,1 %.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Třináct obětí při sebevražedném útoku v Kábulu

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst. Islamistické hnutí Tálibán odpovědnost za útok odmítlo. "Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra. Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek.

Další zprávy