Stejně beků jako brankářů. Flyers sužuje chaos, Voráček se při krizi obává výměny

jzp jzp
10. 1. 2019 8:07
Hokejová Philadelphia se v polovině základní části NHL dostala do poněkud bizarní situace, neboť za ni nastoupilo stejně obránců jako brankářů. Sedm, což je vyrovnání ligového rekordu. Podívejte se, jak Flyers dospěli k tomu, že momentálně za ně nechytá ani jeden z plánované dvojice Elliott - Neuvirth.
Posledním brankářem, kterého Flyers vyzkoušeli, je 35letý Mike McKenna.
Posledním brankářem, kterého Flyers vyzkoušeli, je 35letý Mike McKenna. | Foto: ČTK

Plán s vyrovnanými brankáři

V létě si vedení Philadelphie malovalo, že stávající sezonou projde s osvědčeným duem Brian Elliott - Michal Neuvirth. "Každý zápas je fyzicky a psychicky náročný. Potřebujete dva kluky," prohlásil tehdejší generální manažer Ron Hextall. "Podívejte, co se stalo Montrealu, když odpadl Price."

Bývalý brankář Hextall v tu chvíli netušil, že v dalších měsících mu odpadnou nejen muži, na něž vsadil, ale i jejich náhradníci.

První problém přišel záhy. Neuvirth kvůli zranění v dolní části těla nestihl start ročníku. Tým tak spoléhat na Elliotta, který vydržel dělat jedničku měsíc a půl. Pak se zranil. Byť měl být brzy zpátky, pořád marodí. Do hry by mohl naskočit ke konci ledna. Ve 14 zápasech vytáhl úspěšnost zákroků na 91,1 %.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tusk podpořil zahájení přístupových jednání Evropské unie s Albánií a Severní Makedonií

Předseda Evropské rady Donald Tusk vyzval členské státy Evropské unie, aby podpořily zahájení přístupových rozhovorů se Severní Makedonií a Albánií. Podle agentur Reuters a AP to řekl po jednáních s nejvyššími představiteli obou zemí ve Skopji a Tiraně. "Přijetí Albánie a tohoto regionu do EU je v nejlepším zájmu celé Evropy. Protože Evropa nebude stabilní a bezpečná bez integrace celého Balkánu do EU. V sázce je naše společná budoucnost," zdůraznil Tusk. O tom, zda budou rozhovory zahájeny, by měla v říjnu rozhodnout Evropská rada.

Zdroj: ČTK
Další zprávy