Flyers po letech uspěli v Columbusu, výhru vychytal Neuvirth

17. 2. 2018 5:33
Michal Neuvirth zneškodnil 35 střel Columbusu, Flyers i díky jeho výkonu vyhrál na ledě Blue Jackets poprvé od roku 2005.
Michal Neuvirth
Michal Neuvirth | Foto: Reuters

New York - Brankář Michal Neuvirth zneškodnil v pátečním utkání NHL na ledě Columbusu 35 střel domácích hokejistů a dovedl Philadelphii k výhře 2:1 v prodloužení. V 62. minutě rozhodl zápas Sean Couturier a Flyers uspěli v hale Blue Jackets poprvé od prosince 2005.

Neuvirth je momentálně jedničkou týmu, protože jeho konkurent Brian Elliott je po operaci a mimo hru ještě bude zhruba pět týdnů. Český brankář od té doby nastoupil ke třetímu utkání za sebou od začátku a Philadelphia s ním v zádech získala pět ze šesti bodů. V Columbusu, který v předchozích třech utkáních vypálil pokaždé padesát a více ran, se stal Neuvirth první hvězdou utkání.

"Podali jsme ale skvělý týmový výkon. Chlapi přede mnou výborně bránili a viděl jsem puky, které na mě šly. Byl jsem také připraven na to, že budou střílet stejně jako v minulých zápasech odkudkoli. Nepřekvapili mě tím," uvedl Neuvirth, který držel čisté konto až do 57. minuty. V ní ho překonal z dorážky Cam Atkinson a vyrovnal na 1:1.

"Oba týmy si vypracovaly dost šancí na to, aby daly více než jeden gól. Ale brankáři chytali skvěle," prohlásil trenér Philadelphie Dave Hakstol. Jeho svěřenec Jakub Voráček zahodil za stavu 1:0 velkou šanci a jeho střelu zblízka do poloodkryté branky skvěle zastavil betonem Sergej Bobrovskij. Kladenský odchovanec v utkání nakonec nebodoval, což se mu stalo teprve podruhé v posledních jedenácti zápasech.

Martin Hanzal přihrál na první gól Dallasu, který porazil St. Louis 2:1. Český útočník si připsal desátý bod v sezoně, v 23. minutě se podílel asistencí na využité přesilovce Mattiase Janmarka.

Dallasu stačilo k výhře pouhých šestnáct střel a v tabulce Centrální divize vystřídal na třetím místě právě St. Louis, které je momentálně na pozici držitele jedné ze dvou divokých karet do play off. "Je krásné, že jsme porazili tým, který tak dlouhou naháníme. Ale nic se tím nemění, nic tím nekončí. Další zápas je pro nás stejně důležitý jako ten dnešní," podotkl gólman Ben Bishop, s 28 zásahy hlavní hrdina utkání, kterému několikrát pomohla i tyč.

New York Islanders vyhráli podruhé za sebou 3:0. Při čtvrtečním vítězství v derby s Rangers udržel čisté konto slovenský brankář Jaroslav Halák, na ledě Caroliny vychytal další nulu Němec Thomas Greiss. Připsal si 45 zásahů.

"Chytal extrémně dobře. Je dobré vědět, že je schopný předvést takový výkon a pomoct nám k výhře," uvedl Johnny Boychuk, který v polovině zápasu otevřel skóre, na adresu Greisse. Německý brankář přitom v sedmi z jeho předchozích devíti startů inkasoval minimálně pětkrát. Na ledě Caroliny ho překonal Jeff Skinner, ale gól byl odvolán, protože mu předcházel ofsajd. Zbývající dvě branky přidali v závěrečné třetině Anthony Beauvillier a John Tavares.

Nejjednoznačnější zápas pátečního programu se odehrál ve Winnipegu, kde domácí hokejisté porazili Colorado 6:1. Na polovině gólů Jets se podílel Blake Wheeler, který dvě branky vstřelil a na jednu přihrál.

Výsledky NHL:

Columbus - Philadelphia 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 57. Atkinson - 32. Simmonds, 62. Couturier. Střely na branku: 36:25. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, inkasoval jeden gól z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 97,22 procenta. Diváci: 17.364. Hvězdy zápasu: 1. Neuvirth (Philadelphia), 2. Bobrovskij (Columbus), 3. Couturier (Philadelphia).

Carolina - NY Islanders 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: 31. Boychuk, 52. Beauvillier, 60. Tavares. Střely na branku: 45:22. Diváci: 15.448. Hvězdy zápasu: 1. Greiss, 2. Beauvillier (oba NY Islanders), 3. Skinner (Carolina).

Winnipeg - Colorado 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Branky: 11. a 48. Wheeler, 31. Connor, 36. Copp, 40. Laine, 46. Ehlers - 55. Rantanen. Střely na branku: 28:31. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Scheifele, 3. Connor (všichni Winnipeg).

Dallas - St. Louis 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky: 23. Janmark (Hanzal), 51. Johns - 59. B. Schenn. Střely na branku: 16:29. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Johns, 3. Klingberg (všichni Dallas).