Floridu opouští další veterán. Jokinen se stěhuje do Kanady, bude hrát za Edmonton

ČTK ČTK
8. 7. 2017 9:45
Hokejovou Floridu opouští další zkušený hokejista. Finský útočník Jussi Jokinen podepsal smlouvu s Edmontonem.
Jussi Jokinen naposled působil ve Floridě.
Jussi Jokinen naposled působil ve Floridě. | Foto: Reuters

Edmonton - Finský útočník Jussi Jokinen podepsal v NHL jako nechráněný volný hráč roční smlouvu s Edmontonem. Čtyřiatřicetiletý hokejista si díky ní vydělá 1,1 milionu dolarů (přes 25 milionů korun). Oilers budou ve slavné lize jeho šestým působištěm.

Jokinen, který byl naposledy spoluhráčem Jaromíra Jágra v týmu Floridy, odehrál během minulé sezony 69 utkání a připsal si 28 bodů za 11 branek a 17 asistencí. Celkem má hráč, jenž v sezoně 2009/10 pokořil třicetigólovou hranici, v základní části na kontě 891 utkání a 546 bodů (186+360). V play off přidal z 54 startů 32 bodů díky 17 gólům a 15 nahrávkám.

Držitel olympijského stříbra (2006) a bronzu (2014), v jehož medailové sbírce je stříbro (2016) a dva bronzy (2006 a 2008) z mistrovství světa, oblékal v NHL kromě Panterů také dres Dallasu, Tampy Bay, Caroliny a Pittsburghu. V Edmontonu by měl být i mentorem pro mladé hráče.

"Pamatuji si, že když jsem byl mladý kluk, přišel jsem do Dallasu a první rok byl mým spolubydlícím Jere Lehtinen. Měl jsem tak možnost se učit, jak trénovat, jak hrát, jak se chovat a podobné věci. Naučil jsem se od něho hrozně moc," připomněl Jokinen.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy