Floridu opouští další veterán. Jokinen se stěhuje do Kanady, bude hrát za Edmonton

ČTK ČTK
8. 7. 2017 9:45
Hokejovou Floridu opouští další zkušený hokejista. Finský útočník Jussi Jokinen podepsal smlouvu s Edmontonem.
Jussi Jokinen naposled působil ve Floridě.
Jussi Jokinen naposled působil ve Floridě. | Foto: Reuters

Edmonton - Finský útočník Jussi Jokinen podepsal v NHL jako nechráněný volný hráč roční smlouvu s Edmontonem. Čtyřiatřicetiletý hokejista si díky ní vydělá 1,1 milionu dolarů (přes 25 milionů korun). Oilers budou ve slavné lize jeho šestým působištěm.

Jokinen, který byl naposledy spoluhráčem Jaromíra Jágra v týmu Floridy, odehrál během minulé sezony 69 utkání a připsal si 28 bodů za 11 branek a 17 asistencí. Celkem má hráč, jenž v sezoně 2009/10 pokořil třicetigólovou hranici, v základní části na kontě 891 utkání a 546 bodů (186+360). V play off přidal z 54 startů 32 bodů díky 17 gólům a 15 nahrávkám.

Držitel olympijského stříbra (2006) a bronzu (2014), v jehož medailové sbírce je stříbro (2016) a dva bronzy (2006 a 2008) z mistrovství světa, oblékal v NHL kromě Panterů také dres Dallasu, Tampy Bay, Caroliny a Pittsburghu. V Edmontonu by měl být i mentorem pro mladé hráče.

"Pamatuji si, že když jsem byl mladý kluk, přišel jsem do Dallasu a první rok byl mým spolubydlícím Jere Lehtinen. Měl jsem tak možnost se učit, jak trénovat, jak hrát, jak se chovat a podobné věci. Naučil jsem se od něho hrozně moc," připomněl Jokinen.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy