Florida porazila Tampu a odvrátila vyřazení, Edmonton už je ze hry

25. 5. 2021 6:14
Hokejisté Winnipegu díky gólu Kylea Connora ze 107. minuty porazili Edmonton 4:3 ve třetím prodloužení, sérii vyhráli 4:0 a postoupili do druhého kola play off NHL. Florida přehrála v pátém utkání Tampu Bay 4:1 a odvrátila hrozbu vyřazení, Panthers prohrávají 2:3 na zápasy. Postup mezi nejlepší osmičku prozatím utekl také hráčům Vegas, kteří podlehli Minnesotě 2:4.
Hokejisté Floridy slaví v play off vítězství nad Tampou
Hokejisté Floridy slaví v play off vítězství nad Tampou | Foto: Reuters

Hráči New York Islanders zdolali Pittsburgh 3:2 ve druhém prodloužení a vypracovali si postupový mečbol. Toronto vyhrálo v Montrealu 2:1 a stejným poměrem vede také v sérii.

Winnipeg zvládl i čtvrtý duel s Edmontonem a podruhé ve své novodobé historii postoupil do druhého kola. Edmonton na totéž čeká od sezony 2016/17, kdy v semifinále Západní konference podlehl Anaheimu 3:4 na zápasy.

Ve čtvrtém duelu série se v 7. minutě prosadil Mark Scheifele a poslal Jets do vedení. Hned po minutě ale svým prvním gólem v letošním play off srovnal nejproduktivnější hráč základní části Connor McDavid. Mason Appleton ještě v první třetině vrátil vedení na stranu Winnipegu, ale Oilers ve druhé části dvěma góly skóre otočili. Do prodloužení zápas poslal druhým gólem v zápase Scheifele.

V nastavení si Jets šli za postupem, výborný Mike Smith v brance Edmontonu ale radost hráčů Winnipegu dlouho odkládal. Překonal ho až ve třetí nastavené dvacetiminutovce Connor přesnou střelou mezi tělo a ruku.

K postupu se přiblížili New York Islanders, kteří v pátém duelu zdolali Pittsburgh 3:2 ve druhém prodloužení a získali postupový mečbol. Toronto přehrálo Montreal 2:1 a po třech zápasech prvního kola vyřazovacích bojů vede stejným poměrem také v sérii.

Florida nezachytila vstup do utkání a od první minuty prohrávala, Lightning poslal do vedení Ross Colton. Od druhé třetiny však měli domácí Panthers navrch. V 37. minutě otočil na 2:1 Mason Marchment a v třetí části přidali hráči Floridy další dva góly, čímž stanovili konečné skóre.

Radko Gudas odehrál v dresu domácích bezmála 21 a půl minuty a připsal si 10 hitů. Za Lightning nastoupili obránce Jan Rutta a Ondřej Palát, ani jeden z nich nebodoval.

Hokejisté New York Islanders zvládli pátou bitvu s Pittsburghem a přiblížili se postupu přes vítěze základní části Východní divize. Ostrované zdolali Penguins i přes značně nižší střeleckou aktivitu, domácí vyslali na Ilju Sorokina o dvaadvacet puků více než newyorčané na Tristana Jarryho. Vítěznou branku Islanders vstřelil v čase 80:51 Josh Bailey.

Montreal nezvládl první domácí utkání v letošním ročníku Stanley Cupu, Torontu podlehl 1:2. Maple Leafs vyhráli podruhé za sebou a otočili stav série na 2:1 ve svůj prospěch. Vítěznou branku nejlepšího týmu Severní divize po základní části vstřelil Morgan Rielly.

1. kolo play off NHL:

Severní divize - 3. zápas:

Montreal - Toronto 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky: 34. Suzuki - 28. W. Nylander, 37. Rielly. Střely na branku: 29:29. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Rielly (Toronto), 2. Price (Montreal), 3. W. Nylander (Toronto). Stav série 1:2.

4. zápas:

Winnipeg - Edmonton 4:3 v třetím prodl. (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0, 0:0, 1:0)

Branky: 7. a 47. Scheifele, 16. Appleton, 107. Connor - 8. McDavid, 24. Nugent-Hopkins, 37. Chiasson. Střely na branku: 43:40. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele, 2. Wheeler (oba Winnipeg), 3. Draisaitl (Edmonton). Konečný stav série: 4:0.

Východní divize - 5. zápas:

Pittsburgh - New York Islanders 2:3 ve druhém prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Branky: 9. Malkin, 28. Rust - 20. Beauvillier, 49. Eberle, 81. Josh Bailey. Střely na branku: 50:28. Diváci: 9344 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Josh Bailey, 2. Sorokin (oba New York Islanders), 3. Rust (Pittsburgh). Stav série 2:3

Centrální divize - 5. zápas:

Florida - Tampa Bay 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Branky: 27. Weegar, 37. Marchment, 41. Hörnqvist, 60. Vatrano - 1. Colton. Střely na branku: 38:37. Diváci: 11.551 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Knight, 2. Hörnqvist, 3. Weegar (všichni Florida). Stav série 2:3.

Západní divize - 5. zápas:

Vegas - Minnesota 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)

Branky: 9. Mark Stone, 30. Martinez - 10. Kaprizov, 12. Parise, 17. Greenway, 60. Sturm. Střely na branku: 39:14. Diváci: 12.156 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Talbot (Minnesota), 2. Martinez, 3. Mark Stone (oba Vegas). Stav série 3:2.