Fjodorova ožebračil agent, Dacjuk ještě válí v KHL. Co dělá zlatá generace Red Wings?

Dominik Hašek a Chris Chelios. I oni se podíleli na největších úspěších Detroitu. Podívejte se, co dnes dělají.
Začněme na střídačce. Možná největší postavou celé té slavné éry Red Wigs byl Scottie Bowman. Dnes 87letý Kanaďan vyhrál jako trenér rekordních devět Stanley Cupů a z toho tři (97, 98, 02) právě s Detroitem. Ani v pokročilém věku ale "Scottie" na hokej nezapomněl. Působí jako konzultant pro Chicago Blackhawks, s nímž slavil vítězství ve Stanley Cupech v letech 2013 a 2015.
Po Bowmanovi převzal Detroit Mike Babcock, který se s Detroitem podíval do finále dvakrát, titul ale slavil jen v roce 2008; o rok později nepřetavil v obhajobu titulu ani nadějné vedení 3:2 na zápasy. Babcock naposledy trénoval Toronto, kam se mimochodem společně s Brendanem Shanahanem pokoušeli zlákat i Bowmana, ale neuspěli.
U prvních třech titulů byl společně s Bowmanem i brankář Chris Osgood, v letech 1998 a 2008 jako jednička. Desátý muž tabulek, co se týče vyhraných zápasů v NHL, je dnes spolumajitelem týmu Saginaw Spirit v Ontario Hockey League.
V brankovišti se vedle Osgooda točilo hned několik gólmanů. Mike Vernon dokonce při zisku trofeje v roce 2007 získal MVP, v roce 2009 zase v prohraném finále táhl Detroit současný brankář Wings Jimmy Howard. Dva prsteny pro šampiona NHL má ale z moderního Detroitu už jen Dominik Hašek. V roce 2008 Osgoodovi kryl záda, v roce 2002 byl jasnou jedničkou týmu. Hašek, jak známo, se po kariéře pustil do podnikání, zatím posledním projektem který rozjel, je energetický nápoj s poněkud netradičním marketingem.
Foto: ČTK
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
24. 12. 2016 13:02
Lidström, Chelios, Yzerman, Fjodorov, Osgood. Tahle jména a mnohá další znal na přelomu tisíciletí celý hokejový svět. Právě oni totiž dominovali NHL a získávali pro Detroit Red Wings jeden Stanley Cup za druhým. Podívejte se, co dělají členové této zlaté generace dnes.
 

Právě se děje

před 26 minutami

Bilbao a Dublin přišly o zápasy ME, nahradí je Sevilla a Petrohrad s Londýnem

Bilbao a Dublin přišly o pořádání zápasů letního fotbalového mistrovství Evropy, protože nemohly vzhledem ke koronavirové situaci garantovat přítomnost diváků na tribunách. Evropská fotbalová unie UEFA po dnešním zasedání výkonného výboru oznámila, že Bilbao nahradí Sevilla a dublinské duely převezmou Petrohrad a Londýn.

Bilbao a Dublin měly hostit po třech zápasech základní skupiny E, v níž hrají Španělsko, Švédsko, Polsko a Slovensko, a také každý jedno z osmifinálových utkání. Sevilla je mezi pořadatelskými městy odloženého Eura nováčkem a bude hostit všechny čtyři duely původně plánované do Bilbaa.

Petrohrad, který už měl schválenou organizaci tří duelů skupiny B a jednoho čtvrtfinále, převezme tři dublinské zápasy ze základní skupiny. Londýn byl už před změnami nejvytíženějším městem ME a ke třem duelům "české" skupiny D, plánovanému osmifinále, oběma semifinále a finále si přibere i osmifinále z Dublinu.

Výkonný výbor UEFA dnes také jednal o Mnichovu, třetím z původních dvanácti měst, které nemohlo unii do stanoveného termínu zaručit fanoušky v hledišti. Bavorská metropole nicméně o celkem čtyři zápasy nepřišla, neboť na červen počítají tamní úřady se zlepšením koronavirové situace a minimálně 14.500 diváky v Allianz Areně.

Dalšími pořadateli turnaje, který se loni nekonal kvůli pandemii koronaviru, jsou Glasgow, Řím, Baku, Budapešť, Bukurešť, Kodaň a Amsterodam. Všechna tato města už dříve přislíbila, že během turnaje alespoň zčásti stadiony zaplní.

Česká reprezentace odehraje první dva zápasy v základní skupině D proti Skotsku a Chorvatsku 14. a 18. června v glasgowském Hampden Parku a 22. června se střetne s Anglií v londýnském Wembley.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Útočník s nožem zavraždil u Paříže policejní úřednici, policie ho zastřelila

Útočník s nožem ve francouzském městě Rambouillet u vchodu na policejní stanici zavraždil devětačtyřicetiletou policejní úřednici. Policisté ho postřelili, později zemřel. Podle médií byl muž občanem Tuniska, ale ve Francii pobýval legálně a měl čistý trestní rejstřík.

Další zprávy