Faksa gólem a asistencí pomohl k vysoké výhře Dallasu, Philadelphii vychytal výhru Neuvirth

20. 1. 2018 22:26
Jakub Voráček potřetí v řadě nepřipsal ani bod, jeho spoluhráč Radko Gudas asistoval u vítězného zásahu.
Radek Faksa slaví gól
Radek Faksa slaví gól | Foto: ČTK

New York - Hokejový útočník Radek Faksa se v dnešním utkání NHL podílel gólem a asistencí na vysoké výhře Dallasu 7:1 v Buffalu. Čtyřiadvacetiletý třinecký odchovanec vstřelil ve 38. minutě šestou branku svého týmu a v třetí třetině nahrál na poslední sedmý gól. V sezoně se trefil podvanácté.

V druhém dnešním duelu vychytal Michal Neuvirth díky 28 zásahům vítězství Philadelphie 3:1 nad New Jersey. Potřetí za sebou vyšel bodově naprázdno nejproduktivnější Čech v NHL Jakub Voráček. Zastoupil ho obránce Radko Gudas, jenž se podílel asistencí na vítězném gólu Valtteriho Filppuly.

Výsledky NHL:

Buffalo - Dallas 1:7 (0:2, 1:4, 0:1)

Branky: 29. Reinhart - 15. a 27. Janmark, 6. Elie, 30. Jamie Benn, 33. Lindell, 38. Faksa, 48. Pitlick (Faksa). Střely na branku: 27:32. Diváci: 19.070. Hvězdy utkání: 1. Janmark, 2. Lindell, 3. Klingberg (všichni Dallas).

Philadelphia - New Jersey 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)

Branky: 4. Konecny, 9. Filppula (Gudas), 13. Provorov - 29. Bratt. Neuvirth odchytal za Philadelphii celé utkání, inkasoval jeden gól ze 29 střel a procentuální úspěšnost zásahů měl 96,6. Střely na branku: 31:29. Diváci: 19.934. Hvězdy utkání: 1. Gostisbehere, 2. Konecny, 3. Provorov (všichni Philadelphia).