Eliáš mohl naposledy nastoupit v NHL. Nebylo by to fér vůči soupeři, který bojuje o play off, říká

David Janeczek David Janeczek
8. 4. 2017 9:12
Patrik Eliáš dostal možnost se rozloučit s kariérou v posledním domácím utkání New Jersey v sezoně, ale legenda Devils ví, že vzhledem k postavení New Yorku Islanders v tabulce NHL by to nebylo vůči soupeři fér. Navíc Eliáš přiznal, že před včerejším tréninkem, který absolvoval v rámci rozlučky, dva měsíce nebruslil.
Patrik Eliáš.
Patrik Eliáš. | Foto: ČTK

Newark/Praha - Legendární útočník New Jersey Devils Patrik Eliáš už v nedávné minulosti oznámil konec kariéry. Jenže na ledě nejlepší hokejové soutěže se ještě rodák z Třebíče mohl klidně objevit.

Před posledními dvěma zápasy základní části dal totiž generální manažer Ďáblů Ray Shero Eliášovi na výběr, zda by se nechtěl definitivně rozloučit v jednom z posledních dvou zápasech základní části.

Hokejista, který spojil celou svou zámořskou kariéru s New Jersey ale odmítl. A to i s vědomím, že už ve Východní konferenci beznadějně posledním Devils o nic nejde. 

"Bavil jsem se s Rayem před několika měsíci a právě tehdy mi nabídl, zda bych se nechtěl rozloučit v jednom z posledních zápasů sezony. Tehdy jsem mu ještě neodpověděl," popisuje číslo "26" debatu s generálním manažerem pro web nj.com

"Nebylo by to fér ani vůči klukům z Islanders"

"Téma mého posledního ostrého zápasu jsme s Rayem otevřeli před několika týdny. Volal mi, když jsem právě lyžoval a v době, kdy jsem dva měsíce nestál na bruslích. Už tehdy jsem ale tušil, že nebudu hrát," pokračuje Eliáš.

Příští týden už jednačtyřicetiletý dvojnásobný vítěz Stanley Cupu se tak rozloučil s hokejem v New Jersey na včerejším předzápasovém tréninku před posledním domácím zápasem Devils v sezoně proti New Yorku Islanders.

Eliáš přiznal, že by nebyl schopný odehrát celý zápas naplno. "Nebylo by fér hrát i kvůli klukům z týmu, kteří pracují celý rok. Stejně tak by to nebylo čestné ani vůči hráčům z New Yorku Islanders, kteří stále bojují o play off," myslí si rodák z Třebíče.

"Islanders ještě půjde o hodně, nechci riskovat zranění a ani to, že by se kluci z New Yorku kvůli mě cítili špatně. Zápas by se mohl vzhledem k mému loučení odvíjet jinak," dodává na závěr další důvody neúčasti v zápase, jenž začne o půlnoci středoevropského času.

 

Právě se děje

před 22 minutami

V noci na dnešek zemřel právník a někdejší politik Zdeněk Jičínský, bylo mu 91 let. Na přelomu 50. a 60. let byl mj. v komisi pro přípravu ústavy

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Odstranění Koněvovy sochy neporušuje žádnou smlouvu s Ruskem

Odstranění sochy sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva z náměstí Interbrigády v Praze 6 neporušuje žádnou z česko-ruských smluv, uvedlo ministerstvo zahraničí. Nový ruský zákon, který trestá poškozování válečných pomníků, nechtělo komentovat. Jeho obsah detailně nezná. Na základě zákona navrhl ruský ministr obrany Sergej Šojgu trestní stíhání lidí, kteří sochu nechali odstranit. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář vyzval českou diplomacii, aby se proti tomu ohradila.

Koněvovu sochu odstranila radnice Prahy 6 minulý pátek. Ruské velvyslanectví se proti tomu ohradilo a poslalo protestní nótu českému ministerstvu zahraničí. Na českou ambasádu v Moskvě následně zaútočila skupina extremistů, Česko rovněž reagovalo protestní nótou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy