Draisaitl připravil Eichela o tučnou prémii. Hráče dělila jen setina bodu

Sport Sport
12. 4. 2017 18:29
Kdyby útočník Buffala Jack Eichel nenastoupil k poslednímu utkání základní části, mohl si přijít na tučnou prémii za umístění v první desítce hráčů s nejlepším průměrem kanadských bodů na utkání. O pouhou setinu bodu jej předběhl Leon Draisaitl.
Jack Eichel
Jack Eichel | Foto: Reuters

Buffalo - Pouhá setina bodu připravila dvacetiletého centra Buffala Sabres Jacka Eichela o prémii v hodnotě dvou milionů dolarů. Kvůli ní se totiž nevešel do TOP 10 v hodnocení bodového průměru na zápas.

Eichel odehrál v základní části jednašedesát utkání, v nichž vstřelil dvacet čtyři branek a na třiatřicet asistoval. V průměru tak dosáhl na 0,93 bodu na zápas.

O setinu lepší byl Němec Leon Draisaitl ve službách Edmontonu Oilers. Jednadvacetiletý útočník s českými kořeny nastoupil ke dvaaosmdesáti zápasům, připsal si o pět gólů a patnáct asistencí více než Eichel. Celkově tak jeho průměr činí 0,94 bodu na utkání. 

Stačilo tedy jen to, aby Eichel nenastoupil k poslednímu zápasu základní části. Draisaitl si navíc v neděli proti Vancouveru zajistil další dva kanadské body do své bohaté sbírky. 

Vítězem této statistiky se stal Draisaitlův spoluhráč z Edmontonu Connor McDavid, jehož produktivita činí 1,22 bodu na utkání. O tři setiny méně má pak Sidney Crosby a třetí místo v tomto hodnocení patří Jevgenij Malkinovi

 

Právě se děje

Další zprávy