"Je to můj kámoš." Mstitel Nosek pěstmi potrestal tvrdý hit na Pastrňáka, pak dal gól

Aktualizováno 14. 11. 2022 8:41
Pavel Zacha a Tomáš Nosek pomohli v NHL svými góly Bostonu k výhře 5:2 nad Vancouverem. David Pastrňák v dresu Bruins dvakrát asistoval.
Tomáš Nosek (nahoře) a jeho bitka s Kylem Burroughsem z Vancouveru
Tomáš Nosek (nahoře) a jeho bitka s Kylem Burroughsem z Vancouveru | Foto: Reuters

Zacha si v polovině zápasu vyměnil puk s Hampusem Lindholmem a svým třetím gólem v sezoně zvýšil vedení Bostonu na 3:1.

Nosek v závěru při oslabení trefil z vlastního obranného pásma branku Canucks a v šestnáctém zápase sezony vstřelil svůj první gól. Naposledy se trefil 2. ledna.

"Vím, že dávat góly není mým hlavním úkolem, ale každý chce být produktivní. Někdy jsem se cítil frustrovaný," přiznal Nosek. "Ale vždy jsem si říkal, že musím zůstat v klidu a soustředit se na svou hru. Teď je to pryč. Jsem rád, že je to za mnou," oddechl si.

Bývalý útočník extraligových Pardubic na sebe upozornil již v 9. minutě zápasu, kdy pěstmi potrestal nešetrný hit Kylea Burroughse na Pastrňáka. Nosek vyhlášeného vancouverského tvrďáka rychle poslal na zem a svou první bitku v NHL zvládl se ctí.

"Je to můj kámoš. Je to můj spoluhráč. Je to naše hvězda," vysvětlil Nosek po utkání, proč krajana pomstil. "To je to, co z nás dělá tak dobrý tým. Bojujeme jeden za druhého a je jedno, kdo to zrovna je," doplnil.

Pastrňák po střetu s Burroughsem v zápase pokračoval a připravil dvě přesilovkové branky Bruins. Poprvé se do statistik zapsal v 18. minutě, kdy jeho prudkou nahrávku z levého kruhu usměrnil do branky Patrice Bergeron.

Podruhé havířovský rodák bodoval v závěru druhé třetiny. Jeho křižná nahrávka našla Brada Marchanda a ten zvýšil na 4:1 pro Boston. Pastrňák, jenž byl vyhlášen druhou hvězdou duelu, rozšířil svou bodovou sbírku na 25 bodů a v bodování NHL se osamostatnil na třetí příčce.

Útočník Matěj Blümel ve svém druhém utkání v NHL vstřelil první gól a přispěl k vítězství hokejistů Dallasu na ledě Philadelphie 5:1. Dvaadvacetiletý český hráč otevřel ve třetí minutě skóre zápasu povedeným bekhendovým blafákem po přihrávce Tylera Seguina.

"Je to skvělý pocit," radoval se po premiérové trefě. "Jsem rád, že jsem se prosadil zrovna dneska, protože zápas mohli kvůli dřívějšímu startu sledovat i moji příbuzní v Česku," lebedil si.

Český útočník, který před povoláním do prvního týmu nasbíral v AHL 11 bodů v devíti zápasech, odehrál ve druhé útočné formaci Stars přes 10 a půl minuty a prosadil se ze své jediné střely na branku.

"Nebyl to žádný náhodný gól, Matěj ukázal, že se na této úrovni dokáže prosadit," chválil ho kouč Dallasu Peter DeBoer. "S každým střídáním nabírá zkušenosti a působí na ledě jistěji. Je dobře, že skóroval tak brzy, protože nikdy není dobré, když ofenzivní hráči čekají na gól delší dobu. Může jim to pak svazovat ruce," doplnil trenér.

Brankou a dvěma asistencemi pomohli k výhře Dallasu útočník Joe Pavelski a obránce Esa Lindell. Dallas uspěl po dvou porážkách i díky výkonu gólmana Jakea Oettingera, který si připsal 37 zákroků. Překonal ho jen Travis Konecny, jenž snížil na 1:2. Philadelphia prohrála potřetí za sebou.

Nahrávku zaznamenal Filip Chytil z NY Rangers a natáhl svou bodovou sérii již na čtyři zápasy. Jeho celek si poradil 4:1 s Arizonou, český útočník se prosadil ve 37. minutě, kdy se podílel na vítězném gólu Adama Foxe.

Do třetího zápasu v sezoně naskočil brankář Winnipegu David Rittich. Na ledě Seattlu kryl 19 střel a pomohl Jets k výhře 3:2 v prodloužení. Remízu zařídil šest vteřin před koncem základní hrací doby hostující Blake Wheeler a obrat Winnipegu dovršil v první minutě nastavení Mark Scheifele, jenž se v zápase prosadil podruhé.

San Jose s Tomášem Hertlem a Radimem Šimkem otočilo vývoj zápasu s Minnesotou a vyhrálo 3:2 po samostatných nájezdech. Tampa Bay porazila Washington 6:3.

Výsledek NHL:

Boston - Vancouver 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Branky: 8. Clifton, 18. Bergeron (Pastrňák), 32. Zacha, 38. Marchand (Pastrňák), 59. Nosek - 10. J. Miller, 45. Dries. Střely na branku: 32:31. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Lindholm, 2. Pastrňák, 3. Ullmark (všichni Boston).

Philadelphia - Dallas 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Branky: 21. Konecny - 3. Blümel, 19. Lindell, 30. Pavelski, 41. Glendening, 51. J. Robertson. Střely na branku: 38:31. Diváci: 16.898. Hvězdy zápasu: 1. Lindell, 2. Pavelski, 3. Oettinger (všichni Dallas).

Seattle - Winnipeg 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 8. Eberle, 48. B. Tanev - 31. a 61. Scheifele, 60. Wheeler. Střely na branku: 21:30. Rittich za Winnipeg odchytal 58 minut a 55 sekund, inkasoval dvě branky z 21 střel a úspěšnost zákroků měl 90,5 procenta. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele (Winnipeg), 2. B. Tanev, 3. Eberle (oba Seattle).

Minnesota - San Jose 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0)

Branky: 7. F. Gaudreau, 44. Dewar - 54. Lorentz, 56. Sturm, rozhodující sam. nájezd Barabanov. Střely na branku: 30:37. Diváci: 17.195. Hvězdy zápasu: 1. Barabanov (San Jose), 2. Shaw (Minnesota), 3. Vlasic (San Jose).

Tampa Bay - Washington 6:3 (4:0, 0:1, 2:2)

Branky: 2. a 17. Sergačjov, 9. Kučerov, 12. Perbix, 54. Koepke, 58. Paul - 39. Sheary, 57. Eller, 58. Hathaway. Střely na branku: 35:21. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Sergačjov, 2. Kučerov, 3. Hagel (všichni Tampa Bay).

NY Rangers - Arizona 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Branky: 36. Goodrow, 37. Fox (Chytil), 45. Kreider, 52. Carpenter - 49. Keller. Střely na branku: 27:32. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Šesťorkin, 2. Fox, 3. Goodrow (všichni NY Rangers).