Dostali peníze, přestali pracovat. Trpěl jsem, zpražil parťáky v Tampě hvězdný Rus Kučerov

Daniel Poláček Daniel Poláček
27. 4. 2017 18:39
Kanonýra Nikitu Kučerova naštvala neúspěšná sezona Tampy natolik, že pro deník Sovětskij sport nečekaně upřímně přiznal, co bylo špatně. Mimo jiné zkritizoval pracovní morálku některých spoluhráčů.
Nikita Kučerov
Nikita Kučerov | Foto: ČTK

Praha - Hokejová megastar Nikita Kučerov, letos druhý nejlepší střelec NHL, rozzáří České hry v Budějovicích a později mistrovství světa. Rusko chce dovést k titulu i proto, aby zapomněl na trpký ročník v Tampě.

Ze 74 zápasů sice vydoloval fantastických 85 bodů (40+45), jenže v dresu favorita na Stanley Cup překvapivě nepostoupil do play-off. Kdyby tohle tušil, těsně před sezonou by nejspíš nepodepsal tříletou smlouvu na 14,3 milionu dolarů. Udělal slevu, měl nárok na víc peněz.

Když nepovedený rok rozebíral v nedávném rozhovoru pro ruský deník Sovětskij sport, dal průchod frustraci. Otevřeně řekl, že kolem sebe většinou neměl dost dobré parťáky. O některých z nich prohlásil, že po podpisu kýženého kontraktu přestali vyvíjet patřičné úsilí.

Upřímností leckoho překvapil. Při posledním rozhovoru se zámořskými novináři totiž nebyl moc sdílný. Nejčastěji odpovídal holými větami.

Zhruba dva týdny nato razil Kučerov jiný přístup. "Některým klukům nezáleželo na týmu," odstartoval pochod myšlenek. "Dostali peníze a přestali pracovat. Věděli, že na jejich postu chybí konkurence a že klub nepřivede někoho jiného. Nehráli dobře celý rok. Dalo se to poznat podle statistik a projevu na ledě. Když jsme nastoupili spolu a já jim poslal přihrávku, vůbec ji nečekali."

Potíže spustilo zranění Stamkose

Výjimečně šikovný Rus odstartoval základní část vedle krajana Vladislava Namestnikova a hvězdného Stevena Stamkose. Klapalo jim to spolu.

Jenže 15. listopadu přišla rána. Kapitán Stamkos si při nešťastném pádu poranil koleno a klání v Detroitu nedokončil. Diagnóza všechny zděsila: utržený meniskus, konec sezony.

Nikita Kučerov slaví gól s Ondřejem Palátem.
Nikita Kučerov slaví gól s Ondřejem Palátem. | Foto: Reuters

Kučerov rázem dostával nové a nové parťáky: "Měnili se jako v kaleidoskopu. Bylo hodně těžké si na ně zvyknout, protože nehráli na úrovni Stamkose. Nerozuměli jsme si, byly tam nějaké problémy. Trpěl jsem tím celou sezonu. Jednou jsem hrál s Jonathanem Drouinem, to bylo dobré. Jenže trenér nás z nějakého důvodu nenechal spolu."

Když peprné komentáře zaslechl Steve Yzerman, generální manažer Tampy, zůstal poměrně v klidu. "Možné potíže raději řešíme interně, ale nechci z toho dělat velký problém," sdělil deníku Tampa Bay Times. "Kučerov je skvělý hokejista a spoluhráč. Všechno vyřešíme po mistrovství světa."

Otázkou zůstává, které parťáky hvězdný Rus osočil z ochablé pracovní morálky. Ondřeje Paláta a Andreje Šustra nejspíš ne. Oběma Čechům končí smlouva, jako chránění volní hráči jednají o nové.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Prezidentská kancelář žádá přezkoumat odložení trestního oznámení na senátora Lásku pro křivé obvinění

Kancelář prezidenta republiky požádala pražské městské státní zastupitelství, aby přezkoumalo rozhodnutí policie odložit její trestní oznámení na senátora Václava Lásku (SEN 21) a zástupce organizace Rekonstrukce státu pro křivé obvinění. Trestní oznámení reagovalo na kauzu, ve které kancléř Vratislav Mynář čelil podezření, že se snažil s vědomím prezidenta Miloše Zemana ovlivnit soudce v kauzách důležitých pro Pražský hrad.

Policie v červnu uvedla, že v podání prezidentské kanceláře "nebyly uvedeny skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin. "Podle právníka prezidentské kanceláře Marka Nespaly dospěli policisté k závěru, že si Láska a zástupci organizace nesprávně vyhodnotili informace a mýlili se v právním hodnocení Mynářova jednání.

"My jsme přesvědčení, že zejména u zkušeného bývalého vyšetřovatele pana Lásky tomu tak nebylo," uvedl právní zástupce prezidentské kanceláře. Podle něj senátor jednal "se zločinným úmyslem poškodit Mynáře v jeho pracovním prostředí."

Další zprávy