Dostali peníze, přestali pracovat. Trpěl jsem, zpražil parťáky v Tampě hvězdný Rus Kučerov

Daniel Poláček Daniel Poláček
27. 4. 2017 18:39
Kanonýra Nikitu Kučerova naštvala neúspěšná sezona Tampy natolik, že pro deník Sovětskij sport nečekaně upřímně přiznal, co bylo špatně. Mimo jiné zkritizoval pracovní morálku některých spoluhráčů.
Nikita Kučerov
Nikita Kučerov | Foto: ČTK

Praha - Hokejová megastar Nikita Kučerov, letos druhý nejlepší střelec NHL, rozzáří České hry v Budějovicích a později mistrovství světa. Rusko chce dovést k titulu i proto, aby zapomněl na trpký ročník v Tampě.

Ze 74 zápasů sice vydoloval fantastických 85 bodů (40+45), jenže v dresu favorita na Stanley Cup překvapivě nepostoupil do play-off. Kdyby tohle tušil, těsně před sezonou by nejspíš nepodepsal tříletou smlouvu na 14,3 milionu dolarů. Udělal slevu, měl nárok na víc peněz.

Když nepovedený rok rozebíral v nedávném rozhovoru pro ruský deník Sovětskij sport, dal průchod frustraci. Otevřeně řekl, že kolem sebe většinou neměl dost dobré parťáky. O některých z nich prohlásil, že po podpisu kýženého kontraktu přestali vyvíjet patřičné úsilí.

Upřímností leckoho překvapil. Při posledním rozhovoru se zámořskými novináři totiž nebyl moc sdílný. Nejčastěji odpovídal holými větami.

Zhruba dva týdny nato razil Kučerov jiný přístup. "Některým klukům nezáleželo na týmu," odstartoval pochod myšlenek. "Dostali peníze a přestali pracovat. Věděli, že na jejich postu chybí konkurence a že klub nepřivede někoho jiného. Nehráli dobře celý rok. Dalo se to poznat podle statistik a projevu na ledě. Když jsme nastoupili spolu a já jim poslal přihrávku, vůbec ji nečekali."

Potíže spustilo zranění Stamkose

Výjimečně šikovný Rus odstartoval základní část vedle krajana Vladislava Namestnikova a hvězdného Stevena Stamkose. Klapalo jim to spolu.

Jenže 15. listopadu přišla rána. Kapitán Stamkos si při nešťastném pádu poranil koleno a klání v Detroitu nedokončil. Diagnóza všechny zděsila: utržený meniskus, konec sezony.

Nikita Kučerov slaví gól s Ondřejem Palátem.
Nikita Kučerov slaví gól s Ondřejem Palátem. | Foto: Reuters

Kučerov rázem dostával nové a nové parťáky: "Měnili se jako v kaleidoskopu. Bylo hodně těžké si na ně zvyknout, protože nehráli na úrovni Stamkose. Nerozuměli jsme si, byly tam nějaké problémy. Trpěl jsem tím celou sezonu. Jednou jsem hrál s Jonathanem Drouinem, to bylo dobré. Jenže trenér nás z nějakého důvodu nenechal spolu."

Když peprné komentáře zaslechl Steve Yzerman, generální manažer Tampy, zůstal poměrně v klidu. "Možné potíže raději řešíme interně, ale nechci z toho dělat velký problém," sdělil deníku Tampa Bay Times. "Kučerov je skvělý hokejista a spoluhráč. Všechno vyřešíme po mistrovství světa."

Otázkou zůstává, které parťáky hvězdný Rus osočil z ochablé pracovní morálky. Ondřeje Paláta a Andreje Šustra nejspíš ne. Oběma Čechům končí smlouva, jako chránění volní hráči jednají o nové.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Vicepremiér Jurečka: Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo brzy zopakovat

Milostivé léto pro dlužníky by se mohlo v brzké době zopakovat. Mohlo by se také případně rozšířit i na další pohledávky. Na uspořádání další oddlužovací akce je ve vládní koalici shoda. Uvedl to vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Pro opakování jsou i poslanci, kteří milostivé léto prosadili. Akce začala loni 28. října a skončí v pátek. Pokud do té doby lidé s exekucí na dluh u veřejných institucí splatí původní dlužnou částku a 908 korun odměnu exekutorovi, odpustí se jim penále, úroky a další platby. 

Další zprávy