Detroit povolal z farmy Noska, přidá český útočník další start v NHL?

ČTK ČTK
19. 3. 2017 8:21
Vedení Detroitu si stáhlo z farmy Tomáše Noska. Připíše si čtyřiadvacetiletý útočník svůj první letošní start v NHL? Loni nastoupil k šesti duelům.
Tomáš Nosek
Tomáš Nosek | Foto: ČTK

Detroit - Český hokejový útočník Tomáš Nosek se dočkal podruhé v sezoně pozvánky z farmy v Grand Rapids z nižší AHL do první týmu Detroitu.

Čtyřiadvacetiletý odchovanec Pardubic by se mohl dočkat v NHL prvního startu v sezoně, protože na začátku prosince zůstal ve třech duelech jen na tribuně.

Nosek v NHL debutoval v minulém ročníku, v kterém sehrál šest utkání a nebodoval. V aktuální sezoně AHL Nosek nastoupil do 49 zápasů a připsal si 40 bodů za 15 gólů a 25 přihrávek. Do zámoří odešel z Pardubic v roce 2014, kdy jako nedraftovaný volný hráč podepsal s Detroitem dvouletou smlouvu. Loni kontrakt o dva roky prodloužil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 49 minutami

Rektorka Mendelovy univerzity Nerudová doporučila svému nástupci rezignovat

Končící rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová doporučila svému nástupci Vojtěchu Adamovi rezignaci. Expertní komise, jejíž vznik sama iniciovala, našla několik vědeckých pochybení v odborných článcích a doporučila jejich stažení z časopisů. Konference rektorů teď žádá od profesora Adama vysvětlení pochybností o jeho odborných článcích. Podle rektorů případ vrhá špatné světlo na českou vědu.

Nerudovou mrzí, že nyní je v sázce dobré jméno univerzity, kterému věnovala čtyři roky usilovné práce, napsala ve vyjádření. Vojtěch se měl ve středu zúčastnit jmenování nových rektorů na Pražském hradě, ale kvůli nemoci nebyl přítomen. Funkce se měl ujmout od 1. února.

Adam uvedl, že rezignovat na funkci nehodlá. Vytýkaná pochybení nepokládá za tak zásadní, aby vyžadovala rezolutní a nevratný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy