Rittich vychytal nulu při výhře Calgary nad Winnipegem 2:0

25. 9. 2019 7:54
Český brankář David Rittich zazářil v úterním přípravném utkání před novou sezonu NHL a vychytal 20 úspěšnými zákroky výhru Calgary nad Winnipegem 2:0. Asistenci u druhé branky Flames si připsal útočník Michael Frolík. Nahrávku zaznamenal také Ondřej Palát z Tampy Bay, ale Lightning prohráli v derby na ledě Floridy 3:6.
David Rittich
David Rittich | Foto: Reuters

Calgary oplatilo Winnipegu dva dny starou porážku 1:4. Zatímco v předchozím utkání nastoupila za Flames obměněná sestava s mladšími a méně zkušenými hráči, tentokrát poslal kouč Bill Peters do hry všechny opory.

První branka duelu padla v 34. minutě právě po spolupráci útočných hvězd domácího týmu - Johnny Gaudreau v přesilovce nastřelil od pravého mantinelu puk a Sean Monahan ho v letu usměrnil nad rameno Erica Comrieho.

"Dobře jsme se dostávali do pásma a měli jsme pár příležitostí. Milan Lucic měl několik šancí z předbrankového prostoru. Zkoušíme si teď nové věci, Elias Lindholm a Johnny Gaudreau hrají ze stran, Lucic zůstává na brankovišti. Fungovalo to, vytvořili jsme si tlak a samozřejmě jsme také dali vítězný gól," řekl Monahan o přesilových hrách Calgary.

O pouhých 33 sekund později se Flames prosadili znovu. Mikael Backlund zpoza branky posunul puk na Sama Bennetta, který zblízka prostřelil gólmana Winnipegu. Druhou asistenci si připsal Frolík.

"Bylo to lepší než minule, ale šlo na mě jen 20 střel. Doufal jsem, že jich bude víc. Pořád je to ale příprava," prohlásil Rittich, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

V letošní přípravě chytal poprvé celé utkání. Předtím v duelech s Vancouverem (2:3 v prodloužení) a v Edmontonu (2:6) inkasoval celkem za 65 minut z 12 střel jednou. V dresu Jets se v Calgary představili útočníci Michael Špaček a Kristian Reichel.

Palát asistoval v 37. minutě v přesilové hře u gólu obránce Michaila Sergačova, který snížil na 3:5. Český útočník si vylepšil ve druhém startu v letošní přípravě bilanci na tři body za tři přihrávky.

O výhře Floridy rozhodla právě druhá třetina, kterou Panthers vyhráli 4:2. Nejvýraznější postavou vítězů byl kapitán Aleksander Barkov, který byl díky dvěma brankám a celkem třem kanadským bodům zvolen první hvězdou duelu.

Dallas porazil úřadující šampiony ze St. Louis 2:1 a radovat se na ledě mohl i obránce Roman Polák. Útočník Lukáš Radil ze San Jose naopak musel strávit prohru v Anaheimu 1:4.

Poprvé v přípravě nastoupil hvězdný útočník Edmontonu Connor McDavid, který se vrátil po zranění kolena z konce základní části minulé sezony. Oilers ale i se svým kapitánem v sestavě prohráli s Arizonou 2:4.

Přípravné zápasy před NHL:

Florida - Tampa Bay 6:3 (1:1, 4:2, 1:0)

Branky: 23. a 25. Barkov, 20. Vatrano, 26. Huberdeau, 35. Toninanto, 44. Malgin - 16. Volkov, 24. Cirelli, 37. Sergačov (Palát).

New York Rangers - New York Islanders 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky: 31. a 60. Panarin, 23. Kravcov - 53. Eberle.

St. Louis - Dallas 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky: 56. R. O'Reilly - 8. Dickinson, 37. J. Klingberg.

Edmonton - Arizona 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky: 28. Nugent-Hopkins, 51. Sheahan - 13. Crouse, 24. Buntnig, 51. Grabner, 53. Stepan.

Calgary - Winnipeg 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky: 34. Monahan, 35. S. Bennett (Frolík). Brankář David Rittich (Calgary) odchytal celý zápas, z 20 střel neinkasoval a měl úspěšnost zákroků 100 procent.

Anaheim - San Jose 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky: 12. Martinsen, 15. Silfverberg, 22. Guhle, 60. Grant - 40. Brodzinski.