Rittich vychytal nulu při výhře Calgary nad Winnipegem 2:0

25. 9. 2019 7:54
Český brankář David Rittich zazářil v úterním přípravném utkání před novou sezonu NHL a vychytal 20 úspěšnými zákroky výhru Calgary nad Winnipegem 2:0. Asistenci u druhé branky Flames si připsal útočník Michael Frolík. Nahrávku zaznamenal také Ondřej Palát z Tampy Bay, ale Lightning prohráli v derby na ledě Floridy 3:6.
David Rittich
David Rittich | Foto: Reuters

Calgary oplatilo Winnipegu dva dny starou porážku 1:4. Zatímco v předchozím utkání nastoupila za Flames obměněná sestava s mladšími a méně zkušenými hráči, tentokrát poslal kouč Bill Peters do hry všechny opory.

První branka duelu padla v 34. minutě právě po spolupráci útočných hvězd domácího týmu - Johnny Gaudreau v přesilovce nastřelil od pravého mantinelu puk a Sean Monahan ho v letu usměrnil nad rameno Erica Comrieho.

"Dobře jsme se dostávali do pásma a měli jsme pár příležitostí. Milan Lucic měl několik šancí z předbrankového prostoru. Zkoušíme si teď nové věci, Elias Lindholm a Johnny Gaudreau hrají ze stran, Lucic zůstává na brankovišti. Fungovalo to, vytvořili jsme si tlak a samozřejmě jsme také dali vítězný gól," řekl Monahan o přesilových hrách Calgary.

O pouhých 33 sekund později se Flames prosadili znovu. Mikael Backlund zpoza branky posunul puk na Sama Bennetta, který zblízka prostřelil gólmana Winnipegu. Druhou asistenci si připsal Frolík.

"Bylo to lepší než minule, ale šlo na mě jen 20 střel. Doufal jsem, že jich bude víc. Pořád je to ale příprava," prohlásil Rittich, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

V letošní přípravě chytal poprvé celé utkání. Předtím v duelech s Vancouverem (2:3 v prodloužení) a v Edmontonu (2:6) inkasoval celkem za 65 minut z 12 střel jednou. V dresu Jets se v Calgary představili útočníci Michael Špaček a Kristian Reichel.

Palát asistoval v 37. minutě v přesilové hře u gólu obránce Michaila Sergačova, který snížil na 3:5. Český útočník si vylepšil ve druhém startu v letošní přípravě bilanci na tři body za tři přihrávky.

O výhře Floridy rozhodla právě druhá třetina, kterou Panthers vyhráli 4:2. Nejvýraznější postavou vítězů byl kapitán Aleksander Barkov, který byl díky dvěma brankám a celkem třem kanadským bodům zvolen první hvězdou duelu.

Dallas porazil úřadující šampiony ze St. Louis 2:1 a radovat se na ledě mohl i obránce Roman Polák. Útočník Lukáš Radil ze San Jose naopak musel strávit prohru v Anaheimu 1:4.

Poprvé v přípravě nastoupil hvězdný útočník Edmontonu Connor McDavid, který se vrátil po zranění kolena z konce základní části minulé sezony. Oilers ale i se svým kapitánem v sestavě prohráli s Arizonou 2:4.

Přípravné zápasy před NHL:

Florida - Tampa Bay 6:3 (1:1, 4:2, 1:0)

Branky: 23. a 25. Barkov, 20. Vatrano, 26. Huberdeau, 35. Toninanto, 44. Malgin - 16. Volkov, 24. Cirelli, 37. Sergačov (Palát).

New York Rangers - New York Islanders 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky: 31. a 60. Panarin, 23. Kravcov - 53. Eberle.

St. Louis - Dallas 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky: 56. R. O'Reilly - 8. Dickinson, 37. J. Klingberg.

Edmonton - Arizona 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky: 28. Nugent-Hopkins, 51. Sheahan - 13. Crouse, 24. Buntnig, 51. Grabner, 53. Stepan.

Calgary - Winnipeg 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky: 34. Monahan, 35. S. Bennett (Frolík). Brankář David Rittich (Calgary) odchytal celý zápas, z 20 střel neinkasoval a měl úspěšnost zákroků 100 procent.

Anaheim - San Jose 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky: 12. Martinsen, 15. Silfverberg, 22. Guhle, 60. Grant - 40. Brodzinski.

před 2 hodinami

Dálnice D11 z Hradce do Jaroměře se autům otevře 17. prosince

Dokončovaný úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře se motoristům otevře 17. prosince. Stát bude 4,1 miliardy korun bez DPH. Jde o největší současnou stavbou na území Královéhradeckého kraje, řekl ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl. Na úseku u Smiřic se v sobotu konal den otevřených dveří.

"Za necelé tři měsíce po dálnici budou jezdit auta. Diskutujeme dnes s lidmi přípravy silnic. Je to samozřejmě trochu sebeprezentace, ale chceme ukázat, že příprava a stavba dálnice není jednoduchá," řekl Mátl.

Stavba je rozdělena na dva úseky z Hradce Králové do Smiřic a ze Smiřic do Jaroměře. Stavba trasy do Jaroměře začala v dubnu 2019, z Hradce do Smiřic se buduje od února 2019.

"My jsme dokonce zrychlili, stavba se měla otevírat až v příštím roce během průběhu léta, podařilo se nám se zhotovitelem vyjednat zkrácení lhůty o osm měsíců. Příprava dálnice trvá daleko déle, to jsou někdy i desítky let," řekl Mátl. Šest až deset let příprava podle Mátla zabere vždycky.

D11 z Prahy do Hradce Králové a na státní hranici s Polskem začal stát budovat v roce 1978 a od roku 2017 dálnice končí v Hradci Králové. Z plánovaných 154 kilometrů dálnice se jezdí zhruba po 91 km. Stavba z Hradce do Jaroměře navazuje na úsek dálnice z Hradce Králové, měří 22,4 kilometru. Vede podél současné silnice první třídy na Jaroměř a Náchod. Za Jaroměří se napojí na silnici I/37.