Dallas má na dosah finále NHL. Faksa a Nosek nemohli nastoupit

13. 9. 2020 6:36
Hokejisté Dallasu zdolali v NHL Vegas 2:1, v sérii vedou 3:1 na zápasy a dělí je jediná výhra od postupu do finále.
Radost hokejistů Dallasu po výhře ve čtvrtém utkání konferenčního finále.
Radost hokejistů Dallasu po výhře ve čtvrtém utkání konferenčního finále. | Foto: Reuters

Do zápasu nezasáhl na vítězné straně Radek Faksa, poraženým scházel Tomáš Nosek. Oba čeští útočníci byli podle nového termínu označeni jako nezpůsobilí ke hře.

Aktivnější Vegas zúročil převahu ve 28. minutě, když v přesilové hře otevřel skóre Alec Martinez střelou zpoza pravého kruhu. Dallas ale ještě ve druhé třetině otočil.

Zblízka vyrovnal bekhendem Joe Pavelski, který se v letošním play off trefil už podeváté. Gól vstřelil i s přispěním teče blokujícího Natea Schmidta, od jehož hokejky se puk nečekaně vznesl do vzduchu nad lapačku Robina Lehnera. Vítězný gól dal v přesilové hře z dorážky kapitán týmu Jamie Benn.

Ostatní obstaral Anton Chudobin, který zastavil 32 střel a byl vyhlášen největší hvězdou zápasu. Ruský gólman vytáhl ve třetí třetině několik skvělých zákroků i v sedmdesát sekund dlouhém oslabení tří proti pěti. Dallas má i díky němu na dosah finále NHL, které hrál naposledy před dvaceti lety.

Edmonton - Semifinále play off NHL:

Západní konference - 4. zápas:

Dallas - Vegas 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky: 32. Pavelski, 40. Jamie Benn - 28. Martinez. Střely na branku: 20:33. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Chudobin, 2. Jamie Benn (oba Dallas), 3. Stastny (Vegas). Stav série: 3:1.