Crosby pokořil hranici 400 gólů, Simon se na výhře Pittsburghu podílel dvěma asistencemi

11. 2. 2018 21:37
Pittsburgh zvítězil v St. Louis 4:1 a Sidney Crosby překonal díky dvěma gólům hranici 400 branek v NHL. Dominik Simon zapsal dvě nahrávky.
Sidney Crosby slaví se spoluhráči gól do sítě St. Louis Blues.
Sidney Crosby slaví se spoluhráči gól do sítě St. Louis Blues. | Foto: Reuters

New York - Český útočník Dominik Simon se podílel dvěma asistencemi na vítězství hokejistů Pittsburghu 4:1 na ledě St. Louis. Dva góly dal Sidney Crosby a překonal hranici 400 branek v NHL.

Jubilejní trefu zaznamenal kapitán obhájců Stanleyova poháru ve 24. minutě, kdy rychle odpověděl na úvodní gól zápasu Kylea Brodziaka. V 58. minutě pak Crosby uzavřel skóre utkání svým 401. gólem po Simonově přihrávce střelou do prázdné branky při power play domácích.

Mladý český útočník asistoval také u třetího gólu vítězů. Za brankou St. Loius připravil o puk obránce Alexe Pietrangela a jeho pobídku využil ke skórování najíždějící Riley Sheahan.

Hranice 400 branek v NHL dosáhl třicetiletý Crosby jako 95. hráč v historii. Potřeboval k tomu 839 zápasů. O jubilejní zásah marně usiloval v předchozích deseti utkáních.

V lize je v současnosti jen pět dalších hráčů, kteří nasbírali nejméně 400 gólů. Před Crosbym to dokázali Alexandr Ovečkin (590), Patrick Marleau (526), Marián Hossa (525), Rick Nash (433) a Marián Gáborík (403).

NHL:

St. Louis - Pittsburgh 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branky: 24. Brodziak - 24. a 58. Crosby (na druhou Simon), 42. Rust, 52. Sheahan (Simon). Střely na branku: 34:23. Diváci: 18.975. Hvězdy utkání: 1. Crosby, 2. Murray, 3. Malkin (všichni Pittsburgh).