Pastrňákův gól nestačil. Boston prohrál s Columbusem ve druhém prodloužení

28. 4. 2019 6:52
Útočník David Pastrňák vstřelil ve druhém semifinálovém utkání Východní konference NHL jeden gól Bostonu, který ale prohrál s Columbusem 2:3 ve druhém prodloužení. Zápas rozhodl v čase 83:42 Matt Duchene a upravil stav série na 1:1. Také Dallas vyrovnal v semifinále Západní konference stav na 1:1, když zvítězil na ledě St. Louis 4:2.
Patrice Bergeron v souboji s gólmanem Columbusu.
Patrice Bergeron v souboji s gólmanem Columbusu. | Foto: Reuters

Boston v základní hrací době vedl 1:0 a 2:1. Skóre otevřel Matt Grzelcyk v přesilové hře a druhou asistenci si u jeho trefy připsal David Krejčí. Druhý gól domácích dal Pastrňák bruslí. Český útočník sváděl na hranici brankovište souboj a od něho se přihrávka Charlieho Coylea odrazila za brankovou čáru.

Columbus vyrovnal ve druhé třetině trefami Arťoma Panarina. Ruský útočník poprvé překonal Tuukku Raska v přesilové hře střelou bez přípravy z levého kruhu a podruhé se prosadil z opačné strany perfektní ranou pod břevno. Smolařem prodloužení se stal Patrice Bergeron, když mu dvě velké šance zlikvidoval brankář Sergej Bobrovskij a jeho vyloučení potrestal Matt Duchene.

Dallas vedl ve 14. minutě 2:0 po akcích Roopea Hintze. Dvaadvacetiletý nováček otevřel skóre střelou z mezikruží a poté připravil v přečíslení dva na jednoho gól pro Mira Heiskanena, který zakončil rychlý protiútok blafákem a střelou do prázdné branky. St. Louis snížilo vzápětí ranou Coltona Parayka od modré čáry, ale ještě v první třetině udeřil z dalšího brejku Mattias Janmark. Domácí dali kontaktní gól na začátku třetí části tečí Jadena Schartze, ale při powerplay zpečetil výhru Hintz.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 2. zápas:

Boston - Columbus 2:3 ve druhém prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)

Branky: 8. Grzelcyk (Krejčí), 23. Pastrňák - 22. a 29. Panarin, 83. Duchene. Střely na branku: 31:41. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. Bobrovskij (oba Columbus), 3. T. Rask (Boston). Stav série: 1:1.

Západní konference - 2. zápas:

St. Louis - Dallas 2:4 (1:3, 0:0, 1:1)

Branky: 15. Parayko, 42. Schwartz - 8. a 60. Hintz, 14. Heiskanen, 15. Janmark. Střely na branku: 34:35. Diváci: 18.285. Hvězdy zápasu: 1. Hintz (Dallas), 2. Parayko (St. Louis), 3. Dickinson (Dallas). Stav série: 1:1.