Colorado zvítězilo na ledě St. Louis a v sérii vede, Francouz zůstal na střídačce

22. 5. 2022 7:09
Hokejisté Colorada vyhráli na ledě St. Louis 5:2 a vedou v sérii druhého kola play off NHL 2:1 na zápasy. Dva góly vítězů vstřelil Arturri Lehkonen a nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen s 29 zákroky hostující brankář Darcy Kuemper, jemuž kryl záda Pavel Francouz.
Gabriel Landeskog, Colorado Avalanche, play off 2022
Gabriel Landeskog, Colorado Avalanche, play off 2022 | Foto: Reuters

St. Louis otevřelo skóre ve čtvrté minutě, když se od modré čáry trefil Colton Parayko. V čase 6:45 ale Blues přišli o gólmana Jordana Binningtona, který v úvodních dvou zápasech série inkasoval čtyřikrát z 85 střel. Jeden z hlavních strůjců triumfu týmu ve Stanleyovém poháru v roce 2019 byl tvrdě sražen k ledu po kolizi jeho spoluhráče Calle Rosena s Nazemem Kadrim, který se prodíral k dorážce. Po střetu se nevylučovalo.

Colorado otočilo v dalším průběhu na 3:1. Zblízka vyrovnal Logan O´Connor, druhý gól přidal tečí Kadri a z přečíslení dva na jednoho zvýšil Lehkonen.

Domácí útočník Ryan O´Reilly vstřelil třicet sekund před koncem druhé třetiny z dorážky kontaktní branku. Stav 2:3 vydržel až do 58. minuty, v níž byl gólman Ville Husso na cestě na střídačku, aby zkusili Blues hru v šesti, ale puku se zmocnili hosté a Gabriel Landeskog skóroval z rychlého kontru do prázdné branky. Při druhém pokusu o power play se ještě prosadil i Lehkonen.

Také Coloradu se v utkání zranil hráč. Obránce Samuel Girard stihl jen jedno střídání a byl převezen do nemocnice po zákroku Ivana Barbaševa, jenž ho tvrdě narazil na mantinel.