Rangers vedl trenérský záskok z farmy, přesto nasázeli Flyers devět gólů

18. 3. 2021 6:33
Hokejový útočník New York Rangers Filip Chytil se v NHL podílel jednou brankou na demolici Philadelphie 9:0. Asistenci si u Chytilova gólu připsal obránce Libor Hájek. V utkání Vegas se San Jose bodovali dva čeští hokejisté. Tomáš Nosek se dvěma gólovými nahrávkami podepsal pod obrat Golden Knights, na straně Sharks si dvě asistence připsal Tomáš Hertl.
Hráči New York Rangers slaví drtivou výhry nad Philadelphií
Hráči New York Rangers slaví drtivou výhry nad Philadelphií | Foto: Reuters

Rangers v duelu s Philadelphií odehráli skvělou druhou část, ve které rozdrtili Flyers 7:0. Švédský útočník Mika Zibanejad vstřelil hattrick, přidal tři asistence a jako druhý hráč v historii NHL zaznamenal šest bodů v jedné třetině.

Podívejte se na branku Filipa Chytila

Skóre duelu ve 40. minutě uzavřela česká spolupráce. Hájek v pravém kruhu našel osamoceného Chytila, který počtvrté překonal střídajícího brankáře Flyers Cartera Harta. Rangers si připsali nejvyšší výhru v dosavadním průběhu soutěže bez hlavního trenéra Davida Quinna i jeho asistentů, kteří na střídačce chyběli kvůli koronaviru. Tým vedl kouč farmářského Hartfordu Kris Knoblauch.

Vegas zachránili domácí utkání se San Jose v třetí části, kdy se prosadili čtyřikrát během osmi minut a otočili nepříznivý vývoj duelu. Čtvrtou branku Golden Knights vstřelil po teči Noskovy střely od modré čáry Ryan Reaves. Pardubický odchovanec se podílel i na vítězné trefě svého týmu, když křižnou přihrávkou vymyslel přesilovkový gól pro Aleca Martineze. Evander Kane po Hertlově asistenci snížil na 4:5, více ale Sharks nestihli a podlehli Vegas podruhé za sebou. Odchovanec Slavie se podílel i na první brance svého týmu.

Výsledky NHL:

NHL:

Ottawa - Vancouver 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)

Branky: 23. Dzingel, 46. Norris - 3. Boeser, 9. Horvat, rozh. náj. Gaudette. Střely na branku: 32:29. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Horvat (Vancouver), 2. Dzingel (Ottawa), 3. Gaudette (Vancouver).

NY Rangers - Philadelphia 9:0 (2:0, 7:0, 0:0)

Branky: 29., 35. a 39. Zibanejad, 22. a 24. Bučněvič, 8. Lemieux, 15. Panarin, 28. Trouba, 40. Chytil (Hájek). Střely na branku: 29:26. Diváci: 1723 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Bučněvič, 3. A. Georgijev (všichni NY Rangers).

Calgary - Edmonton 3:7 (0:2, 1:1, 2:4)

Branky: 30. E. Lindholm, 55. Backlund, 57. J. Gaudreau - 5. Nugent-Hopkins, 8. Puljujärvi, 29. Kahun, 42. McDavid, 44. Chiasson, 46. Nurse, 49. Kassian. Střely na branku: 33:30. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. Barrie, 3. McDavid (všichni Edmonton).

Vegas - San Jose 5:4 (1:0, 0:3, 4:1)

Branky: 4. Theodore, 47. Glass, 51. Hague, 53. Reaves (Nosek), 55. Martinez (Nosek) - 27. Nieto (Hertl), 28. Ferraro, 36. Labanc, 56. E. Kane (Hertl). Střely na branku: 37:33. Diváci: 3473 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Theodore, 2. Reaves, 3. Martinez (všichni Vegas).

Winnipeg - Montreal 4:3 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)

Branky: 16. a 34. Connor, 1. Wheeler, 61. Ehlers - 22. Danault, 46. Gallagher, 59. Toffoli. Střely na branku: 30:36. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Gallagher (Montreal), 2. Connor, 3. Forbort (oba Winnipeg).

Los Angeles - St. Louis 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Branky: 4. Doughty, 5. Grundström, 15. T. Moore, 59. Kopitar - 37. Hoffman. Střely na branku: 24:20. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. T. Moore, 2. Petersen, 3. Anderson-Dolan (všichni Los Angeles).