Chytil se blýskl gólem a asistencí, trefil se také Faksa

Aktualizováno 7. 3. 2021 7:06
Český útočník Filip Chytil pomohl hokejistům New York Rangers gólem a přihrávkou k výhře 6:3 na ledě New Jersey a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Radek Faksa se gólem podílel na výhře Dallasu nad Columbusem 5:0.
Filip Chytil slaví branku v zápase Rangers s New Jersey.
Filip Chytil slaví branku v zápase Rangers s New Jersey. | Foto: Reuters

Premiérovou trefou v sezoně přispěl k druhé výhře Rangers na ledě Devils ve třech dnech a třetímu vítězství v NHL za sebou i obránce Libor Hájek.

V týmu New Jersey se do statistik zapsal Pavel Zacha, který v první třetině přihrál P.K. Subbanovi, jenž snížil na 1:2. Domácí vzápětí vyrovnali, po Chytilově asistenci ale ještě do přestávky poslal Rangers znovu do vedení Kevin Rooney.

Krátce po pauze zvýraznil náskok Hájek a ve třetí třetině přidal pátý gól hostů Chytil. Na snížení Devils pak odpověděl střelou do prázdné brány v závěru Ryan Strome a New Jersey prohrálo popáté v řadě.

V dresu Philadelphie si dvanáctou asistenci v sezoně připsal Jakub Voráček, po jehož přihrávce Shayne Gostisbehere poslal hosty na ledě Pittsburghu do vedení 3:2. Domácí pak ale dvěma góly skóre otočili na konečných 4:3.

Prosadil se v 60. minutě, kdy v oslabení z brejku prostřelil střídajícího finského brankáře Veiniho Vehviläinena a uzavřel skóre.

Finalisté posledního Stanley Cupu zvládli úvod utkání a ve čtvrté minutě vedli už 2:0. Další branky padly až po polovině zápasu, ale Dallas si výhru pohlídal. Skóre uzavřel 41 sekund před koncem Faksa, který dojel vyhozený puk a střelou zápěstím překonal v NHL debutujícího Vehviläinena.

Brankář Dallasu Jake Oettinger nastoupil v NHL posedmé od začátku zápasu a připsal si první čisté konto, stačilo mu na to 21 zásahů. "Je to splněný sen. Na dnešní zápas se byli podívat moji sourozenci, jsem opravdu šťastný, že tu dnes mohli být naživo," řekl Oettinger. "Kluci přede mnou odehráli výborný zápas, nemůžu je nepochválit," uvedl dvaadvacetiletý gólman Stars.

Hájek se prosadil v 22. minutě nahozením od modré čáry a vstřelil vítěznou branku Rangers. Český obránce bodoval poprvé v sezoně a dal druhou branku v NHL. Rangers vyhráli potřetí v řadě a ve Východní divizi jsou šestí, na čtvrtou příčku zaručující play off ztrácejí čtyři body.

Asistence útočníka Devils Pavla Zachy k bodům nevedla. Rodák z Brna si připsal 15. bod v ročníku.

Útočník Jakub Voráček z Philadelphie se podílel na brance Shayneho Gostisbehereho a připsal si jubilejní 500. asistenci v NHL. Flyers ale v pensylvánském derby podlehli Pittsburghu 4:3. Vítězný gól Penguins vstřelil v polovině třetí třetiny Jared McCann.

"Byl to z obou stran trochu nedbalý zápas. Udělali jsme o jednu chybu víc a soupeř nás potrestal," řekl trenér Flyers Alain Vigneault.

Nejproduktivnější hráč soutěže Connor McDavid třemi body za gól a dvě asistence rozhodl "bitvu o Albertu". Edmonton porazil Calgary 3:2.

"Skvělá výhra. Museli jsme dvakrát dotahovat, ale odvedli jsem výbornou týmovou práci a zápas dokázali strhnout na svou stranu," radoval se McDavid, který duel v 57. minutě rozhodl. Čtyřiadvacetiletý útočník bodoval po třech zápasech.

V brance Flames poprvé od 20. února nastoupil Jacob Markström. Švédský brankář se vrátil po zranění a odsunul Davida Ritticha zpět na střídačku. "Myslím, že dnes byl rozdíl v brance. Smith předvedl několik povedených zásahů, zatímco já jsem tým nepodržel. S dnešním výkonem nejsem spokojený," řekl Markström.

Brankář Ryan Miller dovedl Anaheim k výhře nad Coloradem 5:4 v prodloužení a připsal si 389. vítězství v kariéře. V historických statistikách na 14. místě vyrovnal Dominika Haška. "Cením si toho, že jsem dorovnal takovou legendu, jako je Hašek. Chtěl bych sbírat trofeje jako on, důležitější jsou ale týmové úspěchy," řekl Miller.

Asistencí se na výhře Floridy nad Nashvillem podílel český obránce Radko Gudas, který ve třetí třetině předvedl i bitku s Nickem Cousinsem. Hattrickem se pod výhru Panthers podepsal útočník Noel Acciari.

NHL:

New York Islanders - Buffalo 5:2 (0:1, 4:0, 1:1)

Branky: 24. Barzal, 26. Nelson, 29. Clutterbuck, 36. Mayfield, 43. Lee - 1. Bryson, 41. Reinhart. Střely na branku: 29:22. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Mayfield, 2. Barzal, 3. Lee (všichni New York Islanders).

New Jersey - New York Rangers 3:6 (2:3, 0:1, 1:2)

Branky: 15. Subban (Zacha), 16. Malcev, 58. Bastian - 8. a 59. Strome, 3. Fox, 18. Rooney (Chytil), 22. Hájek, 49. Chytil. Střely na branku: 27:28. Diváci: 1800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Chytil, 2. Fox, 3. Rooney (všichni New York Rangers).

Pittsburgh - Philadelphia 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Branky: 8. Malkin, 19. Rust, 39. Aston-Reese, 51. McCann - 7. Konecny, 22. Hayes, 33. Gostisbehere (Voráček). Střely na branku: 27:22. Diváci: 2800 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Tanev, 3. Laughton (všichni Pittsburgh).

Vancouver - Toronto 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Branky: 5. Boeser, 49. Horvat, 50. J. T. Miller, 57. Höglander - 16. Tavares, 24. Vesey. Střely na branku: 31:39. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Boeser, 2. Horvat, 3. J. T. Miller (všichni Vancouver).

Arizona - Minnesota 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)

Branky: 47. a 60. Pitlick, 22. Crouse, 34. Chychrun, 44. Garland - 15. Dumba, 16. Greenway. Střely na branku: 31:34. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Garland, 2. Pitlick, 3. Chychrun (všichni Arizona).

Colorado - Anaheim 4:5 v prodl. (0:1, 2:1, 2:2 - 0:1)

Branky: 38. a 47. Rantanen, 33. O'Connor, 47. Saad - 25. a 54. Terry, 6. Rakell, 58. Shattenkirk, 62. Getzlaf. Střely na branku: 33:27. Bez diváků.

Dallas - Columbus 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Branky: 3. Dickinson, 4. Pavelski, 34. Heiskanen, 50. Hintz, 60. Faksa. Střely na branku: 26:21. Diváci: 4203 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Oettinger, 2. Heiskanen, 3. Hintz (všichni Dallas).

Los Angeles - St. Louis 4:3 v prodl., (1:3, 2:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 14. a 39. Kopitar, 40. Luff, 62. A. Kempe - 1. Perron, 5. N. Walker, 12. R. O'Reilly. Střely na branku: 34:25. 1. Kopitar, 2. A. Kempe (oba Los Angeles), 3. B. Schenn (St. Louis).

Montreal - Winnipeg 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)

Branky: 32.a 35. Gallagher, 16. J. Anderson, 28. Toffoli, 37. Armia, 45. Byron, 49. Petry - 52. Perreault. Střely na branku: 28:29. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Gallagher, 2. Toffoli, 3. Tatar (všichni Montreal).

Edmonton - Calgary 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Branky: 38. Puljujärvi, 47. Yamamoto, 57. McDavid - 15. J. Gaudreau, 42. Hanifin. Střely na branku: 33:36. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. Lindholm (Calgary), 3. Yamamoto (Edmonton).

San Jose - Vegas 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky: 26. a 37. Tuch 16. Mark Stone, 52. R. Smith. Střely na branku: 24:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. M.-A. Fleury, 2. Tuch, 3. Pietrangelo (všichni Vegas).