Chytil gólem pomohl Rangers k výhře 6:2 a postupu do finále Východní konference

31. 5. 2022 6:54
Hokejisté NY Rangers i díky brance Filipa Chytila vyhráli sedmý zápas na ledě Caroliny 6:2 a poprvé od roku 2015 postoupili do finále Východní konference. Dvěma góly táhl newyorský celek za vítězstvím Chris Kreider, hned tři asistence zaznamenal Mika Zibanejad.
Filip Chytil se raduje z gólu, kterým pomohl hokejistům Rangers do finále konference | Foto: Reuters

Rangers před zápasem věděli, že k postupu mezi nejlepší čtyřku soutěže musí prolomit stoprocentní domácí bilanci Hurricanes v tomto play off. I proto do zápasu vlétli a po osmi minutách vedli v PNC Areně 2:0. První branku hostujícího týmu vstřelil ve 4. minutě obránce Adam Fox a dvougólové vedení Newyorčanů zařídil v čase 08:00 Kreider.

Ve 36. minutě musel kvůli zranění v dolní části těla opustit led domácí brankář Antti Raanta a Rangers jeho střídání okamžitě využili. Náhradník Pjotr Kočetkov se ani nestačil zahřát a už lovil puk ze své branky. Ryan Strome ho překonal po 42 vteřinách a zvýšil již na 3:0 pro hosty.

Domácím nevyšel ani začátek třetí části. Ve 44. minutě ujel za obranu Kreider a svou 60. brankou v sezoně prakticky rozhodl o postupu Rangers.

Hokejisté Hurricanes, kteří v prvních dvou třetinách nedokázali najít recept na skvěle chytajícího Igora Šesťorkina, se poprvé prosadili ve 49. minutě, kdy na 1:4 snížil Anthony DeAngelo.

Místo závěrečného náporu a snahy zlomit zápas na svou stranu však přišla chyba v obranném pásmu, po které se sám před Kočetkovem objevil Chytil, jenž střelou mezi nohy ruského brankáře vrátil Rangers čtyřbrankové vedení.

V závěru ještě snížil domácí Max Domi, poslední slovo měli ale hosté. Andrew Copp v čase 57:08 pečetil trefou do prázdné branky postup Rangers.

Ve finále konference se jezdci utkají s obhájcem titulu Tampou Bay.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 7. zápas:

Carolina - New York Rangers 2:6 (0:2, 0:1, 2:3)

Branky: 49. DeAngelo, 57. Domi - 8. a 44. Kreider, 4. Fox, 37. Strome, 49. Chytil, 58. Copp. Střely na branku: 39:31. Diváci: 18.922. Hvězdy zápasu: 1. Šesťorkin, 2. Kreider, 3. Zibanejad (všichni NY Rangers). Konečný stav série 3:4.