Chtěl se živit jako inženýr, teď bude Suchánek jako první Evropan pískat NHL

ČTK ČTK
17. 9. 2018 13:59
Libor Suchánek, čárový rozhodčí, získal jako vůbec první arbitr narozený mimo Severní Ameriku smlouvu s NHL na plný úvazek.
Libor Suchánek.
Libor Suchánek. | Foto: ČTK

Praha - Český čárový rozhodčí Libor Suchánek dostal v NHL smlouvu na plný úvazek. Povedlo se mu to jako prvnímu hokejovému sudímu z Evropy. V minulé sezoně nejlepší ligy světa pískal devětadvacetiletý Suchánek v 37 zápasech.

Premiéru v NHL si odbyl loni 16. listopadu při zápase New York Islanders - Carolina. "Nevěděl jsem, co mám čekat. Teď už jsem klidnější," řekl pro českou verzi webu NHL.com. Tehdy se stal třetím evropským rozhodčím, který dostal v soutěži šanci.

Nyní jako první arbitr narozený mimo Severní Ameriku získal plný úvazek. "Bylo složité už jen si zapamatovat jména všech 80 dalších sudích. Sledovat každý den NHL, což jsem v Evropě dělal tak jednou týdně," vzpomínal na své začátky.

Plánoval přitom kariéru jen v Evropě a chtěl se živit jako inženýr. Nová šance z NHL ho nadchla. "Můžu dělat práci, kterou miluju. Což je dokonalé," dodal.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Praha poskytne Bratislavě zdarma licenci na design městského mobiliáře

Praha poskytne Bratislavě bezplatně licenci na design laviček, košů a dalšího mobiliáře, který v roce 2017 vybrala v mezinárodní soutěži. Rozhodli o tom v pondělí radní v reakci na žádost slovenského hlavního města. Pražský magistrát plánuje na výrobu mobiliáře vypsat soutěž, nyní je k vidění jen na několika místech, například na Petříně nebo ve Stromovce. Postupně má při rekonstrukcích nahradit nynější různé druhy mobiliáře.

Pražský magistrát již podle schváleného dokumentu uzavření tzv. podlicenční smlouvy projednal s Bratislavou včetně jejího znění. Schválení bratislavskou radou či zastupitelstvem prý není nutné. Bezúplatné poskytnutí je podle důvodové zprávy "v rámci podpory vzájemných vztahů obou měst a propagaci pražského designu mobiliáře". "Bratislava bude Praze pouze hradit všechny náklady, které případně poskytnutím vzniknou," řekl pražský radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

Zdroj: ČTK
Další zprávy