Chtěl se živit jako inženýr, teď bude Suchánek jako první Evropan pískat NHL

ČTK ČTK
17. 9. 2018 13:59
Libor Suchánek, čárový rozhodčí, získal jako vůbec první arbitr narozený mimo Severní Ameriku smlouvu s NHL na plný úvazek.
Libor Suchánek.
Libor Suchánek. | Foto: ČTK

Praha - Český čárový rozhodčí Libor Suchánek dostal v NHL smlouvu na plný úvazek. Povedlo se mu to jako prvnímu hokejovému sudímu z Evropy. V minulé sezoně nejlepší ligy světa pískal devětadvacetiletý Suchánek v 37 zápasech.

Premiéru v NHL si odbyl loni 16. listopadu při zápase New York Islanders - Carolina. "Nevěděl jsem, co mám čekat. Teď už jsem klidnější," řekl pro českou verzi webu NHL.com. Tehdy se stal třetím evropským rozhodčím, který dostal v soutěži šanci.

Nyní jako první arbitr narozený mimo Severní Ameriku získal plný úvazek. "Bylo složité už jen si zapamatovat jména všech 80 dalších sudích. Sledovat každý den NHL, což jsem v Evropě dělal tak jednou týdně," vzpomínal na své začátky.

Plánoval přitom kariéru jen v Evropě a chtěl se živit jako inženýr. Nová šance z NHL ho nadchla. "Můžu dělat práci, kterou miluju. Což je dokonalé," dodal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy