Chtěl se živit jako inženýr, teď bude Suchánek jako první Evropan pískat NHL

ČTK ČTK
17. 9. 2018 13:59
Libor Suchánek, čárový rozhodčí, získal jako vůbec první arbitr narozený mimo Severní Ameriku smlouvu s NHL na plný úvazek.
Libor Suchánek.
Libor Suchánek. | Foto: ČTK

Praha - Český čárový rozhodčí Libor Suchánek dostal v NHL smlouvu na plný úvazek. Povedlo se mu to jako prvnímu hokejovému sudímu z Evropy. V minulé sezoně nejlepší ligy světa pískal devětadvacetiletý Suchánek v 37 zápasech.

Premiéru v NHL si odbyl loni 16. listopadu při zápase New York Islanders - Carolina. "Nevěděl jsem, co mám čekat. Teď už jsem klidnější," řekl pro českou verzi webu NHL.com. Tehdy se stal třetím evropským rozhodčím, který dostal v soutěži šanci.

Nyní jako první arbitr narozený mimo Severní Ameriku získal plný úvazek. "Bylo složité už jen si zapamatovat jména všech 80 dalších sudích. Sledovat každý den NHL, což jsem v Evropě dělal tak jednou týdně," vzpomínal na své začátky.

Plánoval přitom kariéru jen v Evropě a chtěl se živit jako inženýr. Nová šance z NHL ho nadchla. "Můžu dělat práci, kterou miluju. Což je dokonalé," dodal.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Babiš letí na dvoudenní návštěvu Izraele

Premiér Andrej Babiš ve středu odletí na dvoudenní návštěvu Izraele, kde se ve čtvrtek zúčastní za přítomnosti francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, ruské hlavy státu Vladimira Putina nebo německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera světového fóra o holokaustu.

Už ve středu Babiše čeká jednání s izraelským prezidentem Reuvenem Rivlinem či s premiérem Benjaminem Netanjahuem.

Během dvou dnů se předseda české vlády, který se kvůli návštěvě Izraele tentokrát nezúčastní současně probíhajícího Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu, setká také s českými přeživšími holokaustu, předsedou Evropského židovského kongresu Mošem Kantorem, odborníkem na Blízký východ Amosem Giladem nebo s vedoucím styčného úřadu ČR v Ramalláhu Petrem Starým.

Další zprávy