Chicago zařadilo brankáře Mrázka na listinu zraněných

23. 10. 2022 19:41

Brankář Chicaga Petr Mrázek si v pátečním zápase hokejové NHL lehce poranil třísla a vedení Blackhawks ho zařadilo na listinu zraněných hráčů. Třicetiletý gólman nedochytal duel s Detroitem, z něhož odstoupil po druhé třetině. Podle trenéra Luka Richardsona ale nejsou Mrázkovy potíže vážné.

"Udělali jsme to hlavně kvůli možnosti doplnit naši soupisku. Vím, že dneska znovu půjde k lékaři a na fyzioterapii," uvedl Richardson. "Nechtěl ze zápasu odstoupit, ale myslím, že to bylo rozumné," dodal ke střídání.

Mrázek přenechal své místo v brance Alexi Stalockovi za stavu 1:3, Chicago nakonec duel vyhrálo 4:3 v prodloužení. Nyní Blackhawks povolají na doplnění sestavy z farmy švédského gólmana Arvida Söderbloma.

V minulé sezoně odchytal český brankář v dresu Toronta kvůli zranění třísel jen 20 zápasů. Po výměně do Chicaga nastoupil v novém ročníku do tří utkání a inkasoval průměrně 3,76 branky. Úspěšnost zákroků měl 87,3 procenta.