Chicago v NHL podlehlo Torontu, rozhodlo trestné střílení po pouhých šesti vteřinách prodloužení

25. 1. 2018 7:22
Tým Blackhawks prohrál počtvrté v řadě před vlastními fanoušky.
Útočník Toronta William Nylander proměňuje trestné střílení v prodloužení duelu s Chicagem | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Toronta ve středečním utkání NHL uspěli v Chicagu 3:2 v prodloužení, které po šesti vteřinách z trestného střílení ukončil střední útočník William Nylander. Blackhawks zakončili šestizápasovou sérii před vlastními fanoušky pátou porážkou a z toho čtvrtou v řadě.

Obránce Michal Kempný a centr David Kämpf v dresu Chicaga ani torontský bek Roman Polák nebodovali. Zadák Jan Rutta se do sestavy poražených nevešel.

Skóre zápasu otevřel v šesté minutě domácí obránce Brent Seabrook po využité přesilové hře. Maple Leafs díky Mitchellu Marnerovi do konce prvního dějství srovnali a ve třetí třetině střední útočník Nazem Kadri dokonal v početní výhodě obrat. Blackhawks znovu odpověděli při hře pět na čtyři, vyrovnání zařídil centr Nick Schmaltz.

V prodloužení se Švéd Nylander ihned po vyhraném vhazování prodral do samostatného úniku. Bek Duncan Keith ho ale při zakončení seknul, a rozhodčí proto nařídil trestné střílení, které první hvězda večera dotáhla do úspěšného konce bekhendovým blafákem.

Calgary prohrálo s Los Angeles 1:2 v prodloužení a doma neuspělo potřetí za sebou. Útočník Sean Monahan přitom dostal domácí v 15. minutě do vedení, Kings ale vyrovnali ve třetí části, když obránce Jake Muzzin využil přesilovku. Dvacet sedm vteřin před koncem nastaveného času rozhodl Tanner Pearson. Kings díky výhře dohnali Flames, obě mužstva mají 57 bodů a pohybují se hraně postupu do play off.

Výsledky NHL:

Chicago - Toronto 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 6. Seabrook, 48. N. Schmaltz - 17. Marner, 45. Kadri, 61. W. Nylander z trestného střílení. Střely na branku: 36:36. Diváci: 21.563. Hvězdy utkání: 1. W. Nylander, 2. Andersen, 3. Kadri (všichni Toronto).

Calgary - Los Angeles 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 15. Monahan - 45. Muzzin, 65. Pearson. Střely na branku: 31:27. Diváci: 19.004. Hvězdy utkání: 1. Kuemper (Los Angeles), 2. Monahan (Calgary), 3. Pearson (Los Angeles).