Aktualizováno 27. 1. 2023 7:40
České útočné komando Bostonu předvedlo v hokejové NHL další parádní souhru, nejlepšímu týmu soutěže to však tentokrát na body nestačilo. Bruins podlehli Tampě 2:3.
Sestřih utkání Tampa - Boston | Video: Asociated Press

Boston prohrával na ledě protivníka 1:2, když si ve 43. minutě našel v útočném pásmu puk David Pastrňák. Elegantně se zbavil obránce a posunul touš Davidovi Krejčímu. Ten už mohl pálit, místo toho ale ještě vylepšil pozici pro Pavla Zachu, jenž už měl lehkou práci a nádhernou akci bez potíží zakončil.

"Při našem předchozím střídání jsme inkasovali, tak jsem hrozně moc chtěl, abychom to napravili. Bylo fajn, že jsme jim to vrátili," uvedl Krejčí. Český centr při gólu na 2:1 prohrál vhazování, po kterém se prosadil Brayden Point.

Zápas rozhodl Victor Hedman v čase 53:19 a těsné vedení Tampa Bay udržela i díky zákrokům Andreje Vasilevského, který za svá záda nepustil v závěru střely Zachy a Pastrňáka. Série výher Bostonu tak skončila na čísle šest.

Zazářil brankář Karel Vejmelka, jenž zastavil všech 33 střel St. Louis, dovedl hokejisty Arizony k vítězství 5:0 a připsal si třetí čisté konto v sezoně.

Vejmelka tým podržel zejména v úvodních dvou třetinách, ve kterých zneškodnil 27 střel a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Předčil jej pouze Nick Schmaltz, jenž v rozmezí 31. až 41. minuty vstřelil první tři góly zápasu a připsal si v NHL premiérový hattrick. Na něj ve třetí třetině ještě navázali Travis Boyd a Barrett Hayton.

Detroit i díky asistenci Dominika Kubalíka zvítězil 4:3 v prodloužení v Montrealu.

Ondřej Palát přihrál na jeden gól New Jersey, které podlehlo v Nashvillu 4:6. Na straně poražených plnil Vítek Vaněček roli náhradníka.

Stejnou pozici zaujímali i další tři čeští gólmani Petr Mrázek, Daniel Vladař a David Rittich.

Do čtvrtečního programu naopak zasáhl Pavel Francouz, který pustil čtyři góly z 31 střel při prohře Colorada 3:5 s Anaheimem. Ducks otočili z 1:3 a obrat odstartoval Frank Vatrano, který nasázel hattrick.

Výsledky NHL:

Tampa Bay - Boston 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Branky: 11. Hagel, 41. Point, 54. Hedman - 37. Marchand, 43. Zacha (Krejčí, Pastrňák). Střely na branku: 35:39. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Hedman, 2. Vasilevskij, 3. Kučerov (všichni Tampa Bay).

Montreal - Detroit 3:4 v prodl. (1:1, 2:2, 0:0 - 0:1)

Branky: 27. a 39. Harvey-Pinard, 6. Pezzetta - 4. Rasmussen, 24. Berggren, 34. Sundqvist (Kubalík), 63. Fabbri. Střely na branku: 23:42. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Harvey-Pinard, 2. Belzile (oba Montreal), 3. Seider (Detroit).

Washington - Pittsburgh 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 6. Ovečkin, 46. Johansson, rozhodující sam. nájezd Bäckström - 23. Heinen, 53. Rust. Střely na branku: 45:37. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper (Washington), 2. DeSmith (Pittsburgh), 3. Johansson (Washington).

Minnesota - Philadelphia 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 24. a 45. Boldy, 63. Zuccarello - 6. Cates, 59. DeAngelo. Střely na branku: 23:30. Diváci: 19.177. Hvězdy zápasu: 1. Boldy, 2. Zuccarello, 3. Spurgeon (všichni Minnesota).

Nashville - New Jersey 6:4 (2:2, 1:1, 3:1)

Branky: 13. Glass, 17. C. Smith, 32. Granlund, 49. Duchene, 57. F. Forsberg, 60. Jeannot - 11. Bratt, 16. Šarangovič, 25. J. Hughes, 58. Mercer (Palát). Střely na branku: 41:39. Diváci: 17.164. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. Parssinen, 3. C. Smith (všichni Nashville).

Winnipeg - Buffalo 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Branky: 56. Schmidt, 60. Dubois - 31. Power, 35. Thompson, 51. V. Olofsson. Střely na branku: 21:36. Diváci: 13.589. Hvězdy zápasu: 1. Skinner, 2. Thompson (oba Buffalo), 3. Hellebuyck (Winnipeg).

Arizona - St. Louis 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)

Branky: 31., 34. a 41. Schmaltz, 46. Boyd, 48. Hayton. Střely na branku: 25:33. Vejmelka odchytal za Arizonu celé utkání a z 33 střel neinkasoval. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Schmaltz, 2. Vejmelka, 3. Hayton (všichni Arizona).

Calgary - Chicago 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

Branky: 20. Huberdeau - 18. Raddysh, 30. Katchouk, 36. Dickinson, 37. Lafferty, 60. Murphy. Střely na branku: 35:29. Diváci: 17.659. Hvězdy zápasu: 1. Stauber, 2. P. Kane, 3. Blackwell (všichni Chicago).

Colorado - Anaheim 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)

Branky: 4. a 37. Rantanen, 22. Girard - 10., 39. a 60. Vatrano, 50. Henrique, 51. McTavish. Střely na branku: 44:32. Francouz odchytal 58:37 minuty, inkasoval čtyři góly z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 87,1 procenta. Diváci: 18.124. Hvězdy zápasu: 1. Vatrano, 2. McTavish (oba Anaheim), 3. Rantanen (Colorado).

2. Winnipeg 50 31 1 18 162:131 63
3. Minnesota 47 26 4 17 148:136 56
4. Colorado 47 26 3 18 147:131 55
5. Nashville 48 24 6 18 137:141 54
6. St. Louis 49 23 3 23 152:177 49
7. Arizona 49 16 5 28 130:175 37
8. Chicago 47 15 4 28 115:169 34