Česká síla Bostonu nestačila, i přes góly Pastrňáka a Krejčího končí. Dál jde Tampa

1. 9. 2020 6:57
Hokejový útočník Ondřej Palát pomohl gólem k výhře Tampy Bay nad Bostonem 3:2 v prodloužení a postupu do do finále Východní konference NHL.
Hokejisté Bostonu Torey Krug a Jaroslav Halák vstřebávají konec po trefě v prodloužení. | Foto: Reuters

Lightning porazili Bruins počtvrté v řadě a ve finále konference jsou počtvrté za posledních šest let. O vyřazení nejlepšího týmu základní části soutěže rozhodl v 15. minutě druhého prodloužení švédský obránce Victor Hedman. Bostonu nepomohly k prodloužení série druhého kola play off ani branky Davidů Krejčího a Pastrňáka.

Boston Tampu v pátém duelu přestřílel, ale ani jednou v utkání nevedl. Skóre zápasu otevřel v 25. minutě šikovnou tečí Palát, který se střelecky prosadil počtvrté za sebou. Tím vyrovnal klubový rekord a postavil se po bok legend Vincenta Lecavaliera, Martina St. Louise a Stevena Stamkose.

Palátův gól:

Pastrňák ještě ve druhé třetině v přesilové hře vyrovnal, ale ve třetí části posunul Lightning zpět do vedení Anthony Cirelli.

Pastrňákova trefa:

Necelé tři minuty před koncem základní hrací doby vyrovnal Krejčí a poslal zápas do prodloužení.

Krejčího zásah:

Ve druhém nastavení Lightning zatlačili Boston do obranného pásma a Hedman v 95. minutě rozhodl o postupu Blesků do semifinále Stanley Cupu.

Hedmanovo rozhodnutí:

Dallas na rozdíl od Tampy svůj první mečbol nevyužil, v pátém utkání podlehl Coloradu 3:6. O výsledku rozhodla již první třetina, kterou hráči Avalanche ovládli 5:0. V brance Lavin nastoupil Michael Hutchinson, Pavel Francouz nebyl kvůli zranění ani na střídačce. Dallas vede v sérii 3:2 na zápasy.

"Bylo to vzrušující. V kariéře jsem už něco odchytal, ale až dnes jsem se dočkal prvního startu v play off. Je to něco, o čem jsem snil a pro co jsem pracoval od dětství," řekl třicetiletý Hutchinson, který do Colorada přišel v únoru z Toronta a od první minuty chytal teprve podruhé.

Utkání se příliš nevydařilo brankáři Dallasu Benu Bishopovi, který inkasoval čtyřikrát z 19 střel a již ve 14. minutě střídal. "Prvních deset minut bylo z naší strany jako absolutní vtip. Vezme (Bishop) vinu na sebe, ale buďme upřímní, prvních deset minut jsme byli otřesní. Čtyři minuty před koncem první třetiny to bylo 5:0, to nemá nic společného s našimi brankáři. Ztrácíme čas, když o nich mluvíme," podotkl útočník Jamie Benn.

2. kolo play off NHL:

Východní konference (Toronto) - 5. zápas:

Tampa Bay - Boston 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Branky: 25. Palát, 53. Cirelli, 95. Hedman - 33. Pastrňák (Krejčí), 58. Krejčí. Střely na branku: 35:47. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Hedman, 2. Vasilevskij (oba Tampa), 3. Krejčí (Boston). Konečný stav série 4:1.

Západní konference (Edmonton) - 5. zápas:

Colorado - Dallas 6:3 (5:0, 1:2, 0:1)

Branky: 12. a 39. Burakovsky, 5. Bellemare, 13. MacKinnon, 14. Kadri, 15. Girard - 28. Pavelski, 38. Heiskanen, 55. Jamie Benn. Střely na branku: 41:34. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Burakovsky, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Gurjanov (Dallas). Stav série 2:3.