Česká paráda v Bostonu. Krejčí s krajany režíroval výhru nad Philadelphií

Aktualizováno 18. 11. 2022 9:31
Čeští hokejisté řídili výhru Bostonu 4:1 nad Philadelphií. David Krejčí vstřelil dva góly a podruhé v sezoně se prosadil také Tomáš Nosek. Dvě branky Bruins připravil Pavel Zacha a jednou asistencí protáhl svou bodovou sérii David Pastrňák.
David Krejčí se s brankářem Linusem Ullmarkem raduje z vítězství Bostonu nad Philadelphií. | Foto: Reuters

Martin Nečas gólem a nahrávkou neodvrátil prohru Caroliny s Coloradem 2:3 v prodloužení. Skvělý výkon v brance Avalanche předvedl Pavel Francouz, jenž kryl 46 střel. Góly Dominika Kubalíka a Filipa Hronka pomohly k výhře Detroitu 7:4 v San Jose. Tomáš Hertl za poražené jednou asistoval.

Skóre zápasu Boston - Philadelphia otevřel ve 32. minutě Nosek, jenž po akci Zachy a Nicka Foligna z ideální pozice mezi kruhy prostřelil gólmana Cartera Harta. Pardubický rodák dal druhý gól v sezoně a poprvé od loňského dubna se prosadil ve dvou zápasech za sebou.

"Mám z gólu velkou radost, myslím, že to bylo vidět i na mojí oslavě. Moc jsem si ji užil. Jsem rád, že jsem si připomněl, jak chutná radost z gólů," řekl Nosek, jenž navázal na svou trefu ze zápasu s Vancouverem, kdy v závěru trefil prázdnou branku.

Gól na 2:0 vymyslel Pastrňák, který v přesilové hře ze svého typického místa na levém kruhu přesně našel Jakea DeBruska a bodoval popáté za sebou. V 17 zápasech nasbíral 26 bodů a je pátým nejproduktivnějším hráčem NHL.

V 50. minutě snížil Owen Tippett, ale hned po 16 sekundách se poprvé v zápase prosadil Krejčí, jenž vrátil Bruins dvougólový náskok. Zkušený český centr využil výborné práce napadajícího Zachy a sám před brankářem nezaváhal. Druhou branku Krejčí přidal v 57. minutě, kdy využil Folignovy 300. gólové nahrávky v kariéře a uzavřel skóre. Šestatřicetiletý český útočník poprvé po svém návratu do ligy vstřelil v zápase víc než jeden gól a rozšířil svou sbírku na 11 bodů.

První trefa Davida Krejčího…

… a jeho druhý zásah:

"Naše zápasy občas nejsou reklamou na krásný hokej, ale od prvního střídání si vždy jdeme za svým cílem. Díky síle všech čtyř formací dokážeme soupeře přehrávat a nakonec zápasy zlomit. Dáváme do toho spoustu energie a zatím býváme odměněni," řekl Krejčí.

Boston vyhrál i desátý domácí duel v sezoně a přiblížil se rekordní jedenáctizápasové sérii Floridy z minulé sezony. S 30 body ze 17 zápasů jsou Bruins nejlepším týmem celé NHL. "V lize je těžké vyhrát jeden zápas, ale zvládnout patnáct z prvních 17 duelů, to je šílené. Nikdo to před sezonou nečekal, přes to zůstáváme nohama na zemi a soustředění na další utkání," dodal Krejčí.

Colorado se skvěle chytajícím Francouzem uštědřilo Carolině lekci z produktivity. Hurricanes přestříleli obhájce Stanley Cupu vysoko 48:15, ale na vlastním ledě brali pouze bod za prohru 2:3 v prodloužení. "Pro gólmana je vždycky lepší, když je pod palbou, než když na něj puky nelétají. Byl to zábavný večer," řekl Francouz, jenž odchytal pátý zápas v sezoně.

"Carolina nás přehrávala, opravdu jsme potřebovali pomoc brankáře, aby nás v důležitých chvílích podržel a to se mu povedlo. Dnešní zápas nám vyhrál on, o tom není pochyb." chválil českého brankáře trenér Jared Bednar.

K výhře Carolině nepomohl ani Nečas, jenž nejprve připravil branku Sebastianu Ahovi a v 51. minutě šikovně objel Francouze a svou osmou trefou v sezoně poslal zápas do prodloužení. V tom po dvou minutách ujeli tři hráči Colorada a přečíslení vítěznou brankou zakončil Artturi Lehkonen.

"Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Proto je těžké skousnout prohru. Není jednoduché ji přijmout, když hrajete dobře a soupeř dává tak jednoduché góly," posteskl si Nečas.

Přestřelku mezi San Jose a Detroitem zvládli zásluhou povedené třetí třetiny hostující Red Wings. Střelecký účet Detroitu orámovali čeští hokejisté. V polovině první třetiny srovnal na 1:1 Hronek a v závěru trefou do prázdné branky uzavřel na konečných 7:4 Kubalík. Plzeňský rodák k brance přidal asistenci a v sezoně zaznamenal již 20 bodů.

Trefa Filipa Hronka:

Hertl se asistencí podílel na vyrovnávací brance Erika Karlssona na 4:4. Švédský bek potvrdil skvělou formu, byl u všech čtyř gólů Sharks a v tabulce produktivity se posunul na druhé místo za Connora McDavida.

Kromě Francouze do bohatého čtvrtečního programu zasáhli další dva čeští brankáři. Výhru 3:2 v prodloužení vychytal v souboji New Jersey s Torontem Vítek Vaněček. K jedenáctému vítězství Devils v řadě pomohl český gólman 25 zákroky. Prodloužení po 57 sekundách rozhodl Jegor Šarangovič.

Karel Vejmelka se jako jediný český gólman z vítězství neradoval. Arizona i přes jeho 35 zákroků podlehla Vegas 1:4 a nebodovala potřetí za sebou. Do 1000. zápasu v řadě nastoupil útočník Golden Knights Phil Kessel, který tím natáhl svou rekordní sérii.

Výsledky NHL:

Boston - Philadelphia 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Branky: 51. a 57. Krejčí (na první Zacha), 32. Nosek (Zacha), 48. DeBrusk (Pastrňák) - 50. Tippett. Střely na branku: 32:23. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Ullmark, 2. Krejčí, 3. Zacha (všichni Boston).

Toronto - New Jersey 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 16. Matthews, 58. Nylander - 16. Bratt, 24. Hischier, 61. Šarangovič. Střely na branku: 27:33. Vaněček za New Jersey odchytal celý zápas, inkasoval dva góly z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 92,6 procenta. Diváci: 18.189. Hvězdy zápasu: 1. Šarangovič, 2. Vaněček (oba New Jersey), 3. M. Murray (Toronto).

Tampa Bay - Calgary 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky: 39. a 60. Kučerov, 9. Stamkos, 46. P. Myers - 45. E. Lindholm. Střely na branku: 24:40. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Sergačjov, 3. Stamkos (všichni Tampa Bay).

Florida - Dallas 4:6 (0:4, 3:1, 1:1)

Branky: 28. Verhaeghe, 33. Luostarinen, 39. Reinhart, 54. M. Tkachuk - 5. Hintz, 16. Lundkvist (Faksa), 16. Ja. Benn, 20. Seguin, 31. Hintz, 60. Dellandrea. Střely na branku: 44:29. Diváci: 14.428. Hvězdy zápasu: 1. Hintz (Dallas), 2. Bennett (Florida), 3. Seguin (Dallas).

Carolina - Colorado 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 28. Aho (Nečas), 51. Nečas - 8. Rodrigues, 35. Newhook, 62. Lehkonen. Střely na branku: 48:15. Francouz za Colorado odchytal celý zápas, inkasoval dvě branky ze 48 střel a úspěšnost zákroků měl 95,8 procenta. Diváci: 18.680. Hvězdy zápasu: 1. Lehkonen (Colorado), 2. Nečas (Carolina), 3. Francouz (Colorado).

Columbus - Montreal 6:4 (2:0, 0:2, 4:2)

Branky: 51. a 58. Kuraly, 8. Sillinger, 17. Nyquist, 47. Jenner, 52. Olivier - 34. Harris, 40. J. Anderson, 50. Gallagher, 52. Suzuki. Střely na branku: 29:42. Diváci: 14.914. Hvězdy zápasu: 1. Kuraly, 2. Olivier, 3. Jenner (všichni Columbus).

Nashville - NY Islanders 5:4 (3:1, 1:1, 1:2)

Branky: 26. a 50. Pärssinen, 2. F. Forsberg, 9. Sissons, 10. Niederreiter - 3. Pelech, 36. Clutterbuck, 45. Palmieri, 56. Pageau. Střely na branku: 31:33. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. Pärssinen, 2. Josi, 3. F. Forsberg (všichni Nashville).

Minnesota - Pittsburgh 4:6 (0:2, 2:1, 2:3)

Branky: 25. a 52. Eriksson Ek, 25. Duhaime, 60. Dumba - 9. a 46. Crosby, 18. Poehling, 39. Letang, 55. McGinn, 57. Guentzel. Střely na branku: 23:32. Diváci: 18.224. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Letang (oba Pittsburg), 3. Eriksson Ek (Minnesota).

Winnipeg - Anaheim 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Branky: 33., 55. a 60. Connor - 11. Terry, 55. Zegras. Střely na branku: 32:31. Diváci: 14.728. Hvězdy zápasu: 1. Connor, 2. Hellebuyck (oba Winnipeg), 3. Gibson (Anaheim).

St. Louis - Washington 5:4 po sam. nájezdech (3:0, 1:2, 0:2 - 0:0)

Branky: 8. a rozhodující sam. nájezd Bučněvič, 5. B. Schenn, 12. Krug, 39. O'Reilly - 38. a 56. Carlson, 36. Ovečkin, 57. Sheary. Střely na branku: 25:51. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Bučněvič (St. Louis), 2. Carlson (Washington), 3. Greiss (St. Louis).

Vegas - Arizona 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Branky: 3. Pietrangelo, 41. W. Carrier, 46. Ma. Stone, 59. Re. Smith - 52. Keller. Střely na branku: 39:26. Vejmelka za Arizonu odchytal celý zápas, inkasoval čtyři góly z 39 střel a úspěšnost zákroků měl 89,7 procenta. Diváci: 17.708. Hvězdy zápasu: 1. Pietrangelo, 2. Carrier, 3. Thompson (všichni Vegas).

Seattle - NY Rangers 3:2 v prodl.(1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 50. a 64. Schultz, 3. McCann - 15. Zibanejad, 59. Trocheck. Střely na branku: 33:30. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Schultz, 2. McCann (oba Seattle), 3. Šesťorkin (NY Rangers).

San Jose - Detroit 4:7 (2:1, 0:2, 2:4)

Branky. 7. Labanc, 13. Nieto, 49. Couture, 52. E. Karlsson (Hertl) - 10. Hronek, 32. Perron (Kubalík), 37. Walman, 45. Veleno, 54. Seider, 57. P. Suter, 59. Kubalík. Střely na branku: 25:21. Diváci: 14.134. Hvězdy zápasu: 1. Perron (Detroit), 2. Karlsson, 3. Labanc (oba St. Louis).

4. Nashville 17 8 1 8 47:56 17
5. Minnesota 17 7 2 8 47:53 16
6. St. Louis 16 8 0 8 44:56 16
7. Chicago 16 6 3 7 40:51 15
8. Arizona 16 6 1 9 41:58 13