Česká pohádka v Bostonu pokračuje. Pastrňák dal vítězný gól, Krejčí na něj navázal

Aktualizováno 20. 12. 2022 7:33
David Pastrňák s Davidem Krejčím se trefili při vysoké výhře Bostonu 7:3 nad Floridou. Pastrňák dal vítězný gól, když zvyšoval na 4:0. Krejčí pak uťal nápor soupeře, který se třemi zásahy během pěti minut dostal až na rozdíl jednoho gólu. Bruins bodovali i v 19. domácím zápase v sezoně.
Sestřih utkání Boston - Florida | Video: Asociated Press

Boston po první třetině vedl nad Floridou 3:0. Když Pastrňák ve 22. minutě dorazil za Spencera Knighta přesilovkovou ránu Patrice Bergerona a zvýšil již na rozdíl čtyř branek, zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto. Panthers se ale třemi góly během pěti minut vrátili do hry.

Dvougólový náskok zařídil Bruins ve 32. minutě Krejčí, jenž "uklidil" volný puk do poloodkryté branky a vstřelil svůj desátý gól v sezoně. "Zaslechl jsem tyčku a viděl jsem, že puk nepřešel přes brankovou čáru. Jen jsem ho poslal za ležícího gólmana," popsal svou trefu Krejčí.

Vítězství Bostonu v závěrečné třetině pojistil dvěma góly kapitán Bergeron. Bruins vyhráli již 25. zápas v sezoně a v čele Východní konference zvýšili svůj náskok před New Jersey a Carolinou na osm bodů.

"Myslím, že si všichni uvědomujeme, že to nebyl stoprocentní výkon od začátku do konce. Výpadek ve druhé části nás mohl stát body. Kluci se naštěstí dali dohromady a nedovolili soupeři otočit skóre. Je důležité poučit se z chyb, které jsme udělali," uvedl trenér Bostonu Jim Montgomery.

Arizona ve druhé třetině dvakrát rychle odpověděla na góly Montrealu, na výhru navzdory střelecké převaze nedosáhla. Po 68 sekundách prodloužení rozhodl Mike Hoffman a ukončil třízápasové čekání Montrealu na výhru.

"Měli jsme spoustu dobrých šancí, ale bohužel jsme je nedokázali zakončit. Myslím, že jsme odehráli vydařený zápas, ze kterého jsme měli vytěžit víc než bod," řekl střelec prvního gólu Coyotes Nick Schmaltz.

Karel Vejmelka odchytal za Arizonu proti Montrealu celý zápas, prohru 2:3 v prodloužení ale neodvrátil. Alespoň k bodu pomohl 23 zásahy, přičemž ten nejdůležitější vytáhl v polovině třetí třetiny, kdy se před ním objevil nehlídaný Cole Caufield. Jednadvacetiletý útočník pohotově hledal mezeru mezi betony, Vejmelka ale stihl rychle zareagovat a udržel puk pod sebou.

Brankářské galapředstavení viděli diváci v Denveru, kde Colorado zdolalo New York Islanders 1:0 po samostatných nájezdech. Alexandar Georgijev a Ilja Sorokin za sebe nepustili jedinou ze 72 střel. V rozstřelu uspěl pouze domácí Evan Rodrigues vydařeným forhendovým blafákem.

Obrany vládly také v Columbusu, kam zavítal Dallas. Hokejisté Stars na ledě nejhoršího celku Východní konference vyhráli 2:1 a bodovali počtvrté za sebou. Vítěznou trefu vstřelil v 59. minutě Jason Robertson.

Prvním hattrickem v NHL se blýskl Jordan Kyrou. Čtyřiadvacetiletý útočník St. Louis na ledě Vancouveru řídil výhru 5:1 a zajistil Blues čtvrtou výhru v řadě. Počtvrté za sebou vyhrálo také Buffalo. Hokejisté Sabres zvítězili 3:2 na ledě lídra Západní konference Vegas a na Východě se posunuli na 10. místo.

Shodně 4:3 v prodloužení skončily zápasy Washington - Detroit a Nashville - Edmonton. Capitals zásluhou tříbodového Nica Dowda uštědřili Red Wings šestou prohru v řadě. O vítězství Nashvillu rozhodl ve třetí minutě nastaveného času obránce Alexandre Carrier.

Výsledky NHL:

Boston - Florida 7:3 (3:0, 2:3, 2:0)

Branky: 49. a 54. Bergeron, 11. Clifton, 15. Carlo, 17. Coyle, 22. Pastrňák, 32. Krejčí - 24. Reinhart, 26. E. Staal, 29. Verhaeghe. Střely na branku: 26:39. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Marchand, 3. Carlo (všichni Boston).

Washington - Detroit 4:3 v prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 36. a 36. Dowd, 46. E. Gustafsson, 65. Orlov - 8. Perron, 16. Sundqvist, 45. Raymond. Střely na branku: 42:19. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Dowd, 2. Orlov, 3. Gustavsson (všichni Washington).

Columbus - Dallas 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 60. K. Johnson - 21. W. Johnston, 59. J. Robertson. Střely na branku: 28:34. Diváci: 16.402. Hvězdy zápasu: 1. Oettinger (Dallas), 2. Tarasov (Columbus), 3. W. Johnson (Dallas).

Colorado - NY Islanders 1:0 po sam. nájezdech

Rozhodující sam. nájezd Rodrigues. Střely na branku: 46:26. Diváci: 18.110. Hvězdy zápasu: 1. Georgijev, 2. Rodrigues (oba Colorado), 3. Sorokin (NY Islanders).

Nashville - Edmonton 4:3 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 5. Ekholm, 23. Gross, 33. Duchene, 63. A. Carrier - 25. a 42. Nugent-Hopkins, 9. Puljujärvi. Střely na branku: 35:33. Diváci: 17.558. Hvězdy zápasu: 1. A. Carrier, 2. Duchene, 3. Ekholm (všichni Nashville).

Arizona - Montreal 2:3 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)

Branky: 22. Schmaltz, 28. Maccelli - 21. Caufield, 25. Dvorak, 62. Hoffman. Střely na branku: 39:26. Vejmelka za Arizonu odchytal 60 minut a 25 vteřin, inkasoval tři branky z 26 střel a úspěšnost zákroků měl 88,5 procenta. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman, 2. Montembeault (oba Montreal), 3. Schmaltz (Arizona).

Vancouver - St. Louis 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)

Branky: 33. Michejev - 31., 42. a 50. Kyrou, 34. Nathan Walker, 39. Thomas. Střely na branku: 34:27. Diváci: 18.692. Hvězdy zápasu: 1. Kyrou, 2. Thomas, 3. Tarasenko (všichni St. Louis).

Vegas - Buffalo 2:3 (0:0, 0:3, 2:0)

Branky: 44. Stephenson, 58. Reilly Smith - 22. J. Skinner, 28. T. Thompson, 34. Pilut. Střely na branku: 43:18. Diváci: 17.808. Hvězdy zápasu: 1. Luukkonen, 2. T. Thompson (oba Buffalo), 3. Reilly Smith (Vegas).

2. Winnipeg 31 20 1 10 103:80 41
3. Minnesota 31 18 2 11 100:89 38
4. Colorado 30 17 2 11 91:81 36
5. St. Louis 32 16 1 15 99:114 33
6. Nashville 30 13 4 13 76:93 30
7. Arizona 30 10 5 15 83:111 25
8. Chicago 30 7 4 19 68:116 18