Češi v rolích hrdinů. Nečas rozhodl prodloužení, Chytil dvěma góly zařídil bod

26. 1. 2023 6:57
Skvělý večer mají za sebou v hokejové NHL dva čeští útočníci. Martin Nečas rozhodl gólem v prodloužení o výhře hokejistů Caroliny 3:2 v Dallasu a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Filip Chytil dal obě branky New Yorku Rangers, který nakonec naopak 2:3 v prodloužení padl v Torontu.
Útočník Rangers Filip Chytil slaví s Alexisem Lafrenierem jeden ze svých dvou gólů do sítě Toronta | Foto: Reuters

V Dallasu otevřel skóre Sebastian Aho z úniku v oslabení, ale domácí ještě v úvodní třetině otočili brankami Wyatta Johnstona a Jasona Robertsona.

Na začátku prostřední části vyrovnal Brent Burns a další změna stavu přišla až v prodloužení. Čtyřiadvacetiletý Nečas zasekl na levé straně, vybruslil si mezi kruhy a střelou zápěstím pod horní tyč zajistil Carolině bonusový bod.

Český útočník rozhodl gólem v prodloužení i první vzájemný zápas v sezoně. Bilanci v tomto ročníku si vylepšil na 19 branek a 23 přihrávek a překonal svůj bodový rekord (14+27).

Toronto vedlo od 3. minuty brankou Pontuse Holmberga, ale Rangers překlopili ve druhé třetině skóre na svou stranu. Chytil vyrovnal střelou přímo z vhazování, když puk nevyhrál za sebe, ale poslal jej na branku.

Český útočník upravil na 2:1 z pravé strany střelou bez přípravy, křížným pasem jej uvolnil Kaapo Kakko. Pro Chytila to byl patnáctý gól v sezoně. V 56. minutě ale vyrovnal z dorážky Timothy Liljegren a individuální akcí ukončil prodloužení Mitchell Marner.

Výsledky NHL:

Toronto - NY Rangers 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)

Branky: 3. Holmberg, 56. Liljegren, 61. Marner - 23. a 27. Chytil. Střely na branku: 35:29. Diváci: 18.114. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Samsonov, 3. Liljegren (všichni Toronto).

Dallas - Carolina 2:3 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 11. Johnston, 16. Robertson - 9. Aho, 25. Burns, 62. Nečas. Střely na branku: 21:24. Diváci: 18.237. Hvězdy zápasu: 1. Nečas (Carolina), 2. Robertson (Dallas), 3. Aho (Carolina).

Edmonton - Columbus 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 31. Ryan, 37. Hyman - 13. Jenner, 52. Marčenko, 63. K. Johnson. Střely na branku: 36:27. Diváci: 16.986. Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo (Columbus), 2. Ryan (Edmonton), 3. K. Johnson (Columbus).

Seattle - Vancouver 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)

Branky: 8. a 37. Bjorkstrand, 10. Wennberg, 26. McCann, 28. Tolvanen, 43. Donato - 40. Garland. Střely na branku: 35:20. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Bjorkstrand, 2. A. Larsson, 3. McCann (všichni Seattle).

Ottawa - NY Islanders 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky: 16. Pinto, 24. Giroux - 37. Nelson. Střely na branku: 38:36. Diváci: 13.980. Hvězdy zápasu: 1. Giroux (Ottawa), 2. Nelson (NY Islanders), 3. Greig (Ottawa).

3. Colorado 46 26 3 17 144:126 55
4. Minnesota 46 25 4 17 145:134 54
5. Nashville 47 23 6 18 131:137 52
6. St. Louis 48 23 3 22 152:172 49
7. Arizona 48 15 5 28 125:175 35
8. Chicago 46 14 4 28 110:168 32