Češi v Bostonu zase úřadovali, Mrázek byl proti Flyers první hvězdou zápasu

20. 1. 2023 7:08
Petr Mrázek zastavil 37 střel, dovedl v NHL hokejisty Chicaga k výhře 4:1 na ledě Philadelphie a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Martin Nečas se podílel gólem a přihrávkou na vítězství Caroliny 5:2 nad Minnesotou.
David Krejčí a Pavel Zacha slaví gól Bostonu
David Krejčí a Pavel Zacha slaví gól Bostonu | Foto: Reuters

David Krejčí pomohl dvěma asistencemi k výhře Bostonu 3:1 na ledě New York Rangers. Z jeho jedné přihrávky se prosadil Pavel Zacha. Dominik Kubalík skóroval po asistenci Filipa Hronka a přispěl k vítězství Detroitu 3:2 ve Vegas.

Arizoně nestačilo 29 zákroků Karla Vejmelky a podlehla doma Washingtonu 0:4. Florida zvítězila i díky jedné asistence Radka Gudase v Montrealu 6:2. Ondřej Palát asistoval v 59. minutě u akce, kterou si New Jersey vynutilo v Seattlu prodloužení. Domácí ale nakonec získali bonusový bod za výhru 4:3.

Mrázek nestačil jen v deváté minutě na střelu Morgana Frosta, který jej v přečíslení dva na jednoho překonal z pravého kruhu střelou nad lapačku. Ostravský rodák zneškodnil od druhé třetiny všech 31 střel, jednou jej za stavu 1:1 zachránila tyč a připsal si třetí výhru z posledních čtyř startů.

Obrat Chicaga odstartoval v polovině utkání Jonathan Toews, na něhož navázali na přelomu druhé a třetí třetiny Reese Johnson a Tyler Johnson. Výsledek pojistil v závěru Philipp Kurashev a Blackhawks zvítězili na ledě Flyers v základní části poprvé od roku 1996 a sedmnácti porážkách.

Carolina inkasovala ve 28. minutě úvodní gól, ale v čase 45:27 už vedla 5:1. Nečas, třetí hvězda utkání, si oba body připsal v přesilové hře. Po jeho pasu vstřelil Brady Skjei od modré čáry druhý gól týmu. Český útočník přidal pátou trefu Hurricanes, když si bruslí přikopl puk na hokejku a zamířil z levého kruhu do odkryté branky.

Nečas, který v předchozích šesti zápasech neskóroval, si vylepšil bilanci na 41 bodů (18+23) a vyrovnal si maximum (14+27) ze sezony 2020/21. V utkání se zranil útočník Caroliny Max Pacioretty, který opustil hrací plochu s dopomocí.

Zacha otevřel skóre ve druhé minutě tečí Krejčího střely od modré čáry a bodoval potřetí v řadě (3+2). Vedení zvýšil Patrice Bergeron v čase 24:45 a na začátku třetí třetiny si Krejčí připsal druhou asistenci u přečíslení dva na jednoho, které zakončil Connor Clifton. Jeremy Swayman kryl 31 střel a o čisté konto jej připravil v 56. minutě Ben Harpur.

Kubalík se prosadil v přesilové hře střelou bez přípravy z pravého kruhu a upravil ve 23. minutě stav na 2:1. Důležitou součástí byl i Hronek, jenž udržel puk v útočném pásmu. V polovině zápasu zvýšil Joe Veleno a Vegas už jen zdramatizovalo závěr gólem 43 sekund před koncem. Kubalík byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

NHL:

Buffalo - NY Islanders 3:2 v prodl., Toronto - Winnipeg 4:1, Montreal - Florida 2:6, NY Rangers - Boston 1:3, Philadelphia - Chicago 1:4, Carolina - Minnesota 5:2, St. Louis - Nashville 5:2, Edmonton - Tampa Bay 5:3, Arizona - Washington 0:4, Columbus - Anaheim 3:5, Vegas - Detroit 2:3, Seattle - New Jersey 4:3 v prodl., Los Angeles - Dallas 0:4.