Češi opět tlačili Boston k výhře. Pastrňák a Nosek se podepsali na porážce Rangers

Aktualizováno 5. 3. 2023 10:11
Góly útočníků Davida Pastrňáka a Tomáše Noska pomohly v NHL hokejistům Bostonu k výhře 4:2 nad New York Rangers. Další Čech ve službách Bruins David Krejčí přidal asistenci.
David Pastrňák slaví s Charlie McAvoyem
David Pastrňák slaví s Charlie McAvoyem | Foto: Reuters

Po sedmi zápasech se střelecky prosadil také Tomáš Hertl, jenž svým 16. gólem v sezoně neodvrátil prohru San Jose s Washingtonem 3:8. To gól Radka Faksy na výhru stačil: Dallas i díky příspěvku českého útočníka deklasoval Colorado 7:3.

Nosek v úvodu druhé třetiny po individuální akci překonal Igora Šesťorkina a v oslabení zvýšil na 2:0. Pardubický rodák se prosadil popáté v sezoně a zaznamenal 11. bod.

"Po výborné nahrávce Charlieho Coylea jsem byl před brankářem úplně sám. Chtěl jsem udělat kličku do forhendu, ale když jsem si všiml, že brankář jde na zem, strhl jsem puk na druhou stranu a bekhendem ho zasunul mezi beton a tyčku," popsal Nosek svou trefu.

Pastrňák se gólu dočkal tři minuty před koncem zápasu, kdy po spolupráci Krejčího s Charliem McAvoyem upravil na 4:1. Havířovský rodák, který ve čtvrtek podepsal s Bruins osmiletou smlouvu na celkem 90 milionů dolarů, si vylepšil bilanci v sezoně na 44 gólů.

V 62 utkáních přidal 40 asistencí a v bodování NHL je čtvrtý. Mezi střelci mu patří druhé místo, na Connora McDavida ztrácí osm gólů. Boston prodloužil vítěznou sérii na deset zápasů.

Několik střídání s Krejčím a Pastrňákem odehrál nováček v bostonském dresu Tyler Bertuzzi. Posila z Detroitu při premiéře v dresu Bruins zaznamenala asistenci u trefy Charlieho Coylea. "Je mi jedno, s kým a kde hraju. Přišel jsem, abych týmu pomohl vyhrávat, to je to jediné, na co se soustředím," řekl kanadský křídelník..

Hertl svůj sedmizápasový gólový půst ukončil ve 13. minutě, kdy nadvakrát překonal gólmana Darcyho Kuempera a poslal Sharks do vedení 1:0. Druhou branku přidal o tři minuty později Alexandr Barabanov. Od druhé třetiny byl na ledě jen jeden tým. Capitals za 40 minut nastříleli osm branek.

"Oni nic nezměnili, ale my jsme je nechali hrát a dovolili jsme jim vstřelit tři rychlé branky. Tím to otočili. Ve třetí třetině to z naší strany bylo už jen trápení. Takový vývoj se nesmí opakovat," řekl rozladěný Hertl.

Colorado podruhé za sebou dostalo sedm branek. Po prohře 5:7 s New Jersey i od Dallasu (3:7). Těsně po polovině zápasu se mezi střelce zapsal Faksa a svým osmým gólem v sezoně zvýšil na 5:1 pro Stars. Dvěma trefami a asistencí řídil výhru Stars nejproduktivnější hráč týmu Jason Robertson.

Chicago s Petrem Mrázkem v brance nestačilo na Nashville (1:3). Kryl 22 střel a podruhé za sebou vytáhl úspěšnost nad 90 procent. Blackhawks po čtvrté prohře za sebou zůstali nejhorším týmem Západní konference.

Vancouver bez Filipa Hronka, jenž po výměně z Detroitu zůstal mimo sestavu Canucks, porazil Toronto 4:1. Gólem a asistencí se pod výhru podepsali Elias Pettersson a J. T. Miller.

Dvě nahrávky měl Quinn Hughes a překonal hranici 200 asistencí v NHL. Třiadvacetiletému Kanaďanovi k tomu stačilo pouhých 263 zápasů a překonal tak rekord Briana Leetche, který potřeboval o zápas víc.

Stejně jako Hronek na svůj debut v novém dresu čeká Jakub Vrána, jenž se v poslední den před uzávěrkou přestupů přesunul z Detroitu do St. Louis. Blues nestačili na Los Angeles, Kings po výhře 4:2 udrželi na západu třetí místo.

Jen dva body na ně ztrácí rozjetá Minnesota, která porazila Calgary 3:0 a vyhrála osmý z posledních devíti zápasů. Gólman Wild Filip Gustavsson zlikvidoval všech 31 střel a má druhé čisté konto v NHL.

Přestřelku nabídl souboj Winnipegu s Edmontonem. Jets doma vyhráli 7:5 a na dva body dosáhli po pěti prohrách. Vítězství třemi body řídil druhý nejproduktivnější bek soutěže Josh Morrissey. Oilers nepomohl ani hattrick Leona Draisaitla, nejproduktivnější hráč soutěže McDavid jednou asistoval a rozšířil svou sbírku na 122 bodů.

Buffalo - Tampa Bay 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)

Branky 17. Thompson, 26. Hinostroza, 33. Jost, 40. Quinn, 41. Skinner - 14. Point, 43. Perbix, 54. Killor. Střely na branku: 34:36. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Thompson, 2. Jost, 3. Comrie (všichni Buffalo).

New York Islanders - Detroit 4:1 (0:0, 0:1, 4:0)

Branky: 45. a 58. Lee, 43. Parise, 56. Palmieri - 39. Larkin. Střely na branku: 36:23. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Lee, 2. Palmieri, 3. Parise (všichni NY Islanders).

Boston - New York Rangers 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky: 19. Coyle, 21. Nosek, 53. Bergeron, 57. Pastrňák (Krejčí) - 28. a 59. Lafreniére. Střely na branku: 24:26. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Coyle, 2. Nosek, 3. Ullmark (všichni Boston).

Florida - Pittsburgh 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky: 20. Bennett, 25. Ekblad, 40. Luostarinen, 50. Verhaeghe - 29. Letang. Střely na branku: 42:32. Diváci: 16.518. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Barkov, 3. Ekblad (všichni Florida).

San Jose - Washington 3:8 (2:0, 0:4, 1:4)

Branky: 13. Hertl, 16. Barabanov, 50. Sturm - 29. a 40. Smith, 50. a 57. Ovečkin, 32. Aube-Kubel, 36. Irwin, 46. Oshie, 58. D. Strome. Střely na branku: 41:30. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Aube-Kubel, 3. Irwin (všichni Washington).

Winnipeg - Edmonton 7:5 (2:1, 4:3, 1:1)

Branky: 16. a 40. Morrissey, 12. Scheifele, 27. Lowry, 28. Capobianco, 31. M. Barron, 60. DeMelo - 2., 27. a 30. Draisaitl, 23. Janmark, 43. Bjugstad. Střely na branku: 39:35. Diváci: 15.324. Hvězdy zápasu: 1. Morrissey (Winnipeg), 2. Draisaitl (Edmonton), 3. Lowry (Winnipeg).

Vancouver - Toronto 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Branky: 38. Kuzmenko, 47. E. Pettersson, 48. J. Miller, 53. Aman - 42. Tavare. Střely na branku: 24:37. Diváci: 18.905. Hvězdy zápasu: 1. Demko, 2. E. Pettersson, 3. J. Miller (všichni Vancouver).

Chicago - Nashville 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky: 1. S. Jones - 10. Tomasino, 33. Barrie, 60. Sissons. Střely na branku: 28:25. Petr Mrázek za Chicago odchytal 58 minut a 28 vteřin, inkasoval dvě branky z 24 střel a úspěšnost zákroků měl 91,7 procenta. Diváci: 18.942. Hvězdy zápasu: 1. Barrie, 2. Saros, 3. Tomasino (všichni Nashville).

Dallas - Colorado 7:3 (3:1, 2:0, 2:2)

Branky: 4. a 57. J. Robertson, 11. Heiskanen, 18. Pavelski, 26. Marchment, 32. Faksa, 45. W. Johnston - 17. Girard, 52. Cogliano, 57. Rodrigues. Střely na branku: 29:35. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Marchement, 3. Benn (všichni Dallas).

Ottawa - Columbus 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Branky: 6. a 23. Hamonic, 13. a 53. Stützle, 24. Chychrun - 6. Roslovic, 31. Laine. Střely na branku: 39:21. Diváci: 18.073. Hvězdy zápasu: 1. Stützle, 2. Hamonic, 3. Chychrun (všichni Ottawa).

Calgary - Minnesota 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky: 15. J. Eriksson Ek, 54. M. Foligno, 57. Boldy. Střely na branku: 31:33. Diváci: 18.605. Hvězdy zápasu: 1. Gustavsson, 2. J. Eriksson Ek, 3. Johansson (všichni Minnesota).

Los Angeles - St. Louis 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky: 4. Grundström, 33. Kempe, 57. Vilardi, 59. Fiala - 19. Thomas, 53. Kapanen. Střely na branku: 38:26. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Kempe, 2. Gavrikov, 3. Vilardi (všichni Los Angeles).

1. Dallas 63 34 13 16 211:166 81
2. Minnesota 63 36 6 21 182:168 78
3. Winnipeg 63 36 2 25 197:176 74
4. Colorado 60 34 5 21 193:171 73
5. Nashville 60 31 6 23 175:176 68
6. St. Louis 62 27 5 30 191:227 59
7. Arizona 62 21 9 32 167:222 51
8. Chicago 62 21 5 36 153:225 47