Čech šel do bitky, aby dostal lidi do varu a nakopl tým. Vyplatilo se to, radoval se

31. 3. 2023 10:11
Nervy, pak dramatické prodloužení a radost z vítězství i jistoty, že jim bude patřit ceněná trofej. Hokejisté a fanoušci Bostonu prožili v NHL při výhře 2:1 v prodloužení nad Columbusem hodně zábavný večer. A přispěly k němu i tři bitky - první z nich svedl český útočník Jakub Lauko, pro něhož to v elitní soutěži byla rohovnická premiéra.
Útočník Bostonu Jakub Lauko (vpravo) při bitce s Billym Sweezeym z Columbusu
Útočník Bostonu Jakub Lauko (vpravo) při bitce s Billym Sweezeym z Columbusu | Foto: Reuters

Dvaadvacetiletý forvard shodil rukavice v 6. minutě druhé třetiny, kdy jeho celek prohrával 0:1. Oponentem mu byl Billym Sweezey.

"Moc jsem v první třetině nehrál, protože bylo spousta přesilových her a oslabení. Na začátku druhé jsem cítil, že jsme trochu ospalí," vysvětloval Lauko, proč se k boxerské vložce odhodlal.

"Nabídla se příležitost kluky nakopnout a dostat lidi do varu, tak jsem se do toho vrhl," doplnil.

Soupeř byl o pět let starší, o pět centimetrů vyšší a o pět kilo těžší, přesto se rodák z Prahy držel velmi dobře. Čech přišel o helmu, vyměnil si s rivalem pár úderů, pak je rozhodčí oddělili a hlavní arbitr oba poslal na pět minut na trestnou lavici.

"Chvíli po bitce jsme skórovali, tak si myslím, že se to vyplatilo," hlásil Lauko, spokojený se svým činem. "Jsem šťastný, že jsme vyhráli," radoval se.

Do pěstní výměny se ještě před koncem třetiny pustili i domácí Trent Frederic s Lanem Pedersonem a v půlce závěrečného dějství Brandon Carlo a hostující Boone Jenner.

Zápas nakonec rozhodl v prodloužení Laukův krajan David Pastrňák a Boston si díky vítězství s předstihem zajistil Prezidentský pohár pro vítěze základní části NHL.