Calgary i bez Jágra přetlačilo Washington, obhájce z Pittsburghu schytal další debakl ve Winnipegu

Aktualizováno 30. 10. 2017 9:37
Hokejisté Calgary Flames zvítězili v utkání NHL nad Washingtonem 2:1, přestože v jejich sestavě už počtvrté v řadě chyběl kvůli zranění český hokejista Jaromír Jágr.
Sean Monohan z Calgary slaví svůj vítězný v síti Washingtonu
Sean Monohan z Calgary slaví svůj vítězný v síti Washingtonu | Foto: Reuters

Praha - Už na čtyři zápasy se protáhla absence Jaromíra Jágra v sestavě hokejistů Calgary. Flames však i bez českého útočníka zabrali a po dvou prohrách zdolali Washington 2:1. Za poražené skóroval Jakub Vrána, střelecky se prosadil i Ondřej Kaše z Anaheimu a pomohl k vítězství Ducks na ledě Caroliny 4:3 po samostatných nájezdech.

Gól Jakuba Vrány v Calgary:

Jágr se zranil 22. října v domácím utkání s Minnesotou a podle původních odhadů se měl vrátit na led právě v duelu proti Washingtonu. Nakonec však nestihl ani ten, přestože už začal trénovat. K dalšímu střetnutí nastoupí Calgary ze čtvrtka na pátek proti Pittsburghu.

Bez Jágra nenastřílelo Calgary ani v jednom zápase víc než dva góly, k výhře nad Capitals to však stačilo. Vítěznou trefu si připsal Sean Monohan v 50. minutě.Na obě branky domácích přihrával Johnny Gaudreau.

"To je Johny. Má šikovné ruce a rychlé nohy. Čte hru lépe než kdokoli jiný. Když se uvolníte, obvykle najdete puk. Znovu se to dneska prokázalo," pochválil kolegu z útoku Monahan. "Každá výhra přináší dobrý pocit, ale obzvlášť tu dnešní na domácím kluzišti jsme potřebovali ze všeho nejvíc," dodal třiadvacetiletý Kanaďan.

O oba góly se tak postaral první útok, v němž do svého zranění nastupoval právě Jágr. Proti Washingtonu zaujal jeho místo Michael Ferland, autor prvního zásahu.

Pens se dál trápí

Pittsburgh, obhájce Stanley Cupu a příští protivník Calgary, schytal v tomto ročníku NHL další debakl. Ve Winnipegu inkasoval během první třetiny pět gólů a nakonec podlehl 1:7. Kapitán vítězů Blake Wheeler vstřelil hattrick během čtyř minut. Stejným poměrem podlehl Pittsburgh už před týdnem Tampě a v prvním utkání sezony ho deseti zásahy potupilo Chicago.

"Poslední tři zápasy (v Pittsburghu a Columbusu prohrál Winnipeg 1:2 v prodloužení) byly opravdu dobré. V obou zápasech proti těmto mužstvům, která v tomto roce patří k těm lepším, jsme měli plné právo uspět. Podle mě je to pokrok. Poslední týden se hodně povedl," řekl Wheeler, jenž k hattricku přidal také asistenci. Lídr Jets překonal předchozí klubový zápis Ilji Kovalčuka, který v únoru 2009 proti Anaheimu (8:4) potřeboval na hattrick 6 minut a 51 sekund. Tehdy ještě klub působil v Atlantě.

Na straně Pittsburghu panovala nespokojenost. "Je to zklamání. Bavíme se o tom, jak dělat věci správně, jak držet puk, jak si pokrývat hráče, a pak vyjedeme na led a předvádíme opak. Několikrát jsme ztratili puk, nabídli jim skvělé šance a oni je proměnili. Je těžké vyhrát, když hrajete takhle," zlobil se trenér Penguins Mike Sullivan.

Kapitán Sidney Crosby vidí příčinu neúspěchů v nepovedených začátcích zápasů. "Brzy si necháme dát branku, na čemž soupeři staví. Neprohráváme po první třetině o branku, ale hned o několik, v tomto případě o pět. Už jsme to párkrát zažili, musíme najít způsob, jak to napravit," prohlásil Crosby.

Kaše se trefil počtvrté

Kaše při čtvrté trefě v sezoně prokázal svoji obratnost a šikovnost. Útočník Ducks převzal v pravém kruhu pro vhazování přihrávku zády k brance, okamžitě se otočil a pohotovou střelou překonal Scotta Darlinga. Utkání dospělo až do nájezdů, ve kterých rozhodl Corey Perry.

Debut v brance Anaheimu si odbyl sedmatřicetiletý veterán Ryan Miller, který prvních devět zápasů vynechal kvůli poraněnému zápěstí. "Byl jsem šťastný už jenom proto, že jsem nastoupil. Byl jsme nervózní a dychtivý celý měsíc, abych se konečně připojil k týmu a začal mu pomáhat. Dneska jsem dostal šanci a moc jsem chtěl uspět," řekl Miller, jenž pochytal 34 střel a byl vyhlášen třetí hvězdou utkání.

Výsledky NHL:

Calgary - Washington 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky: 23. Ferland, 50. Monahan - 45. J. Vrána. Střely na branku: 38:31. Diváci: 18.327. Hvězdy zápasu: 1. J. Gaudreau, 2. Kulak, 3. M. Smith (všichni Calgary).

Carolina - Anaheim 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 2:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 20. Skinner, 34. Jordan Staal, 39. Faulk - 11. O. Kaše, 18. D. Grant, 56. Silfverberg, rozhodující sam. nájezd Perry. Střely na branku: 37:25. Diváci: 10.108. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg (Anaheim), 2. J. Williams (Carolina), 3. R. Miller (Anaheim).

Winnipeg - Pittsburgh 7:1 (5:0, 0:1, 2:0)

Branky: 14., 18. a 19. Wheeler, 2. Copp, 19. Armia, 51. Scheifele, 53. B. Lemieux - 38. Malkin. Střely na branku: 24:32. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Scheifele, 3. Hellebuyck (všichni Winnipeg).