Má rekord, ale vzteky rozštípal hokejku. Tak Rittich prožil venkovní show NHL

David Rittich dal po utkání najevo svou rozhořčenost z prohry.
Calgary a Winnipeg spolu odehrály první venkovní zápas v této sezoně NHL. Nesl označení Heritage Classic. Na Mosaic Stadium, kde se normálně hraje americký, respektive kanadský fotbal, dorazilo 33 518 diváků.
Bránu Calgary hájil český brankář David Rittich, který se nezapomněl "vymódit" zimní čepicí. Vzhledem k mrazu a občasnému sněžení se mu hodila.
Stejný doplněk zvolil Rittichův protějšek Connor Hellebuyck.
Očekávané klání nabídlo dost šancí. Jednu mohl za bezbrankového stavu proměnit hvězdný Johnny Gaudreau, ale Hellebuycka v samostatném úniku nepřekonal.
Foto: ČTK
Sport Reuters Sport, Reuters
27. 10. 2019 10:40
Podívejte se na fotky z venkovního zápasu hokejové NHL mezi Calgary Flames a Winnipeg Jets.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Porsche postaví nový závod na Slovensku za 250 milionů eur

Německý výrobce sportovních aut Porsche, který stejně jako česká Škoda Auto patří do skupiny Volkswagen, postaví na Slovensku novou továrnu na karoserie. Informoval o tom dnes slovenský list Denník N. Automobilka má již v současnosti v zemi jeden závod a staví zde vývojové centrum.

Podle listu automobilka předložila projekt úřadům a požádala o povolení ke stavbě. Nový závod se má nacházet v regionu Pováží. Porsche plánuje v závodě vytvořit 1200 pracovních míst a investice má činit 250 milionů eur (6,5 miliardy Kč). Výroba má začít v roce 2027.

Porsche má v současnosti na Slovensku v Dubnici nad Váhom nástrojárnu, kde pracuje téměř 200 lidí. Od loňského roku staví u obce Horná Streda nové vývojové centrum linek pro automobilové karosérie, kde má najít uplatnění 500 inženýrů.

Slovensko je největším světovým výrobcem aut v přepočtu na obyvatele. Loni se zde vyrobilo 1,1 milionu aut. Na Slovensku mají továrny pro montáž aut firmy PSA, Jaguar Land Rover, Kia Motors a Volkswagen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy