Chytil dvakrát asistoval a pomohl hokejistům Rangers k výhře nad Los Angeles

23. 11. 2022 6:21
Český hokejový útočník Filip Chytil dvěma asistencemi pomohl NY Rangers k výhře 5:3 na ledě Los Angeles a rozšířil svou sbírku na osm bodů.
Filip Chytil slaví se spoluhráči
Filip Chytil slaví se spoluhráči | Foto: Reuters

Ve druhém úterním zápase Buffalo deklasovalo Montreal 7:2 a ukončilo osmizápasovou sérii proher. Pěti body za dva góly a tři nahrávky se blýskl Jeff Skinner, čtyřbodový večer prožil Tage Thompson.

První třetina zápasu Los Angeles - Rangers vyšla lépe domácím Kings, které už po půl minutě hry poslal do vedení Kevin Fiala. V sedmé minutě zvýšil na 2:0 Gabriel Vilardi. Rangers nicméně inkasované branky nepoložily a ve druhé třetině stav otočili. Velký podíl na tom měl Chytil, jenž připravil první a třetí gól.

Třiadvacetiletý centr ve 23. minutě nabil na modrou čáru obránci Bradenu Schneiderovi a ten střelou zápěstím snížil na 1:2. Podruhé se Chytil prosadil v závěru druhé třetiny: jeho zblokovanou střelu poslal za záda Calvina Petersena finský křídelník Kaapo Kakko a svou čtvrtou trefou v sezoně otočil na 3:2.

Ve třetí třetině Kings zásluhou Seana Walkera srovnali, závěr ale patřil Chrisi Kreiderovi. Dvěma góly zajistil Rangers výhru 5:3. Newyorský celek zvítězil podruhé za sebou a v tabulce Východní konference se posunul na šesté místo. Kings nezvládli čtvrtý z posledních pěti zápasů, i přesto na Západě drží třetí příčku.

Zápas v Montrealu začal ve zběsilém tempu, neuběhla ani minuta a Buffalo po gólech Rasmuse Dahlina a Johna Jasona Peterky vedlo 2:0. V čase 2:57 to bylo již 3:1, Sabres nejprve vystřelil tříbrankové vedení Alex Tuch, v zápětí snížil Cole Caufield.

Tři góly Sabres v úvodních 2 minutách a 13 sekundách jsou sedmým nejrychlejším startem do zápasu v dějinách NHL. Rekord drží hokejisté Washingtonu, kteří v sezoně 1986/87 skórovali třikrát za minutu a 21 vteřin.

"Dali jsme rychlý gól a začali jsme si věřit. Poté už jsme jen pokračovali v nastaveném tempu a branky přicházely samy. Nakonec jsme jich nasázeli docela dost," pochvaloval si Thompson. "Těmi rychlými trefami jsme si zbytek zápasu hodně ulehčili," dodal Kreider.

Ve druhé třetině oba týmy přidaly jeden gól, ale třetí opět patřila hostům. Hokejisté Buffala skórovali třikrát a došli si pro nejvyšší výhru v sezoně.

Skinner potvrdil, že se mu v Montrealu daří. Svým pětibodovým vystoupením navázal na výkon z minulého ročníku, kdy Canadiens v Centre Bell zničil čtyřmi góly a asistencí. Stal se prvním hráčem, který na ledě Montrealu získal pět bodů víckrát než jednou.

Výsledky NHL:

Montreal - Buffalo 2:7 (1:3, 1:1, 0:3)

Branky: 3. Caufield, 34. Monahan - 32. a 55. J. Skinner, 1. Dahlin, 1. Peterka, 3. Tuch, 44. Jokiharju, 47. T. Thompson. Střely na branku: 31:38. Diváci: 20.984. Hvězdy zápasu: 1. T. Thompson, 2. J. Skinner, 3. Dahlin (všichni Buffalo).

Los Angeles - NY Rangers 3:5 (2:0, 0:3, 1:2)

Branky: 1. Fiala, 7. Vilardi, 47. S. Walker - 48. a 60. Kreider, 23. Schneider (Chytil), 33. Trocheck, 39. Kakko (Chytil). Střely na branku: 38:25. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Fiala (Los Angeles), 2. Lindgren (NY Rangers), 3. Kopitar (Los Angeles).