Mrázek inkasoval třikrát v rozmezí čtyř minut. Carolina v Arizoně prohrála

3. 11. 2018 6:21
Vancouver vyhrál nad Coloradem 7:6 v prodloužení, Arizona udolala v nastaveném čase 4:3 Carolinu.
Michael Grabner překonává Petra Mrázka a rozhoduje o výhře Arizony v prodloužení. | Foto: Reuters

New York - Gólman Petr Mrázek nezabránil v pátečním duelu NHL 21 zákroky porážce hokejistů Caroliny na ledě Arizony 3:4 v prodloužení. Ostravský rodák odehrál celý zápas navzdory tomu, že v první třetině během tří minut a 45 sekund třikrát inkasoval. Hurricanes však ztrátu smazali a dotáhli souboj do nastavení, v němž o pátém triumfu Coyotes v řadě rozhodl útočník Michael Grabner.

Jako první vyzrál na Mrázka útočník Brad Richardson bekhendem pod horní tyč. Arizona se už ve čtvrtém zápase po sobě prosadila v oslabení. Druhá branka domácích se rovněž zrodila po bekhendovém zakončení, tentokrát v přesilové hře zásluhou forvarda Brendana Perliniho. Vzápětí skóroval Nick Cousins.

"Nemůžeme si vykopat takovou jámu, ze které se pak musíme vyhrabat. Na druhou stranu jsme ukázali, co v nás je a že se jen tak nevzdáváme. Bojovali jsme až do poslední vteřiny," prohlásil Jordan Martinook, který snížil na 1:3. V závěrečné třetině srovnali Hurricanes v rozmezí 40 sekund. Prodloužení ukončil Grabner poté, co si před Mrázkem najel na přihrávku Claytona Kellera.

Za výhru ale Coyotes nejvíce vděčili brankáři Anttimu Raantovi, který zneškodnil 48 střel hostů. "Chytá skvěle celou sezonu. Ve druhé a třetí části jsme se díky jeho zákrokům udrželi ve hře," řekl autor vítězné trefy. Útočník Caroliny Sebastian Aho vyšel ve třináctém utkání poprvé bodově naprázdno.

Divoká přestřelka se odehrála ve Vancouveru, kde domácí Canucks udolali Colorado 7:6 v prodloužení. Pěti body za dvě trefy a tři asistence se o to zasloužil devatenáctiletý nováček Elias Pettersson. O nahrávku méně zaznamenal jeho spoluhráč Brock Boeser. Vítězný gól zařídil obránce Derrick Pouliot v přesilové hře. Za Avalanche si po třech bodech připsali Nathan MacKinnon (2+1) a Mikko Rantanen (0+3), s 24 body nejproduktivnější hráč ligy.

"Naši mladíci si opravdu věří a přenášejí to i na ostatní. I když jsme minutu před koncem prohrávali, věřili, že vyrovnají," uvedl gólman kanadského celku Jacob Markström.

"Náš tým dneska ukázal velké odhodlání. Jako trenér jsem si zápas užil. Na nic si nestěžuju, je to výhra jako hrom," uvedl kouč vítězů Travis Green.

NHL:

Arizona - Carolina 4:3 v prodl. (3:0, 0:1, 0:2 - 1:0)

Branky: 14. Richardson, 16. Perlini, 17. Cousins, 62. Grabner - 31. Martinook, 54. A. Svečnikov, 55. J. Staal. Střely na branku: 25:51. Brankář Petr Mrázek (Carolina) odchytal 61:15 minut, inkasoval čtyřikrát z 25 střel a měl úspěšnost zákroků 84 procent. Diváci: 10.562. Hvězdy utkání: 1. Grabner, 2. Raanta, 3. Goligoski (všichni Arizona).

Vancouver - Colorado 7:6 v prodl. (1:0, 3:4, 2:2 - 1:0)

Branky: 1. a 26. Boeser, 38. a 60. Elias Pettersson, 29. L. Eriksson, 51. Markus Granlund, 65. Pouliot - 31. a 59. MacKinnon, 22. Dries, 27. Cole, 33. Kerfoot, 42. Zadorov. Střely na branku: 37:29. Diváci: 18.334. Hvězdy utkání: 1. Elias Pettersson, 2. Boeser (oba Vancouver), 3. MacKinnon (Colorado).