Bostonu stačily na výhru dva góly, jeden z nich dal Krejčí

22. 3. 2023 7:50
David Krejčí pomohl v NHL gólem k výhře hokejistů Bostonu 2:1 nad Ottawou.
Útočník Bostonu David Krejčí právě překonává Madse Sogaarda v brance Ottawy
Útočník Bostonu David Krejčí právě překonává Madse Sogaarda v brance Ottawy | Foto: Reuters

Výsledek v Bostonu kopíruje skóre úvodní třetiny. Ottawa vedla trefou Dylana Gambrella, ale Krejčí vyrovnal z dorážky u pravé tyče v přesilové hře pět na tři. Vítěznou branku vstřelil v 16. minutě Jake DeBrusk. Zbytek obstaral Linus Ullmark, který zastavil 40 střel a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Lídr domácích David Pastrňák vyslal sedm střel, ale vyšel v březnu z deseti odehraných zápasů podruhé bodově naprázdno.

Kouči Bostonu Jimu Montgomerymu se vyplatilo, že si před 57 sekund dlouhou výhodou pět na tři vzal oddechový čas. "Ottawa je brání trochu jinak a plánoval jsem použít jiný styl, kterému jsme se ale nějakou dobu nevěnovali. Chtěl jsem se ujistit, že to sehrajeme dobře a povedlo se. Krejčí vstřelil velmi důležitý gól," komentoval kouč nezvykle rychle vybraný time out.

Lídr domácích David Pastrňák vyslal sedm střel, ale vyšel v březnu z deseti odehraných zápasů podruhé bodově naprázdno.

Detroit i díky trefě Filipa Zadiny zvítězil v St. Louis 3:2 po nájezdech. I tady padly v základní hrací době všechny góly v první třetině, přičemž český útočník vyrovnal v 18. minutě na 2:2. K Zadinovi se dostal do levého kruhu puk po zblokované střele Dominika Kubalíka a pohotově dal svou třetí branku sezony.

Skóre se poté už nezměnilo a vítěze určil rozstřel, ve kterém neuspěl hned v prvním kole domácí Jakub Vrána. Zadina ani Kubalík šanci nedostali. Zápas ale rozhodl jejich spoluhráč Lucas Raymond, který se prosadil v nájezdech jako jediný.

Daniel Vladař přispěl 19 zákroky k výhře Calgary 5:1 v Anaheimu. Vladař chytal od začátku zápasu poprvé od 28. února, kdy byl střídán v zápase s Bostonem po úvodní třetině a dvou inkasovaných gólech.

Český brankář lovil v Anaheimu puk ze sítě jen jednou, když jej překonal v přesilové hře Frank Vatrano a snížil na 1:3. Calgary ale kontrolovalo zápas, soupeře přestřílelo 43:20. Výhru řídil Tyler Toffoli, který připravil tři góly.

New Jersey podlehlo Minnesotě 1:2 v prodloužení i přes spolehlivý výkon Vítka Vaněčka, který chytil 27 střel a stal se třetí hvězdou zápasu.

Vaněček držel čisté konto do 47. minuty, ve které získal Mason Shaw puk odražený od zadního mantinelu a rychlým manévrem jej zasunul u levé tyčky pod beton českého gólmana. New Jersey vyrovnalo o chvíli později brankou Timo Meiera a v prodloužení trefil Jack Hughes tyčku. Z následné protiakce rozhodl z úniku Matt Boldy, který překonal Vaněčka bekhendovou kličkou 1,3 sekundy před koncem.

"Na čas jsem se nekoukal. Soustředil jsem se jen na brejk," uvedl Vaněček. "Byl to těsný zápas. Odehráli jsme jej dobře a je frustrující, jak to dopadlo. Ale už s tím nic neuděláme," doplnil. Jeho protějšek Filip Gustavsson také zářil, vytáhl 47 zákroků.

Karel Vejmelka pustil dva góly z 25 střel při prohře Arizony 1:2 ve Winnipegu. V předchozích dvou startech vychytal výhru, nyní inkasoval oba góly v úvodních dvanácti minutách. Nejdříve na něj vyzrál z úniku Nikolaj Ehlers a v oslabení přidal druhou branku Adam Lowry z přečíslení dva na jednoho.

"V této herní situaci chcete vždy vystřelit co nejtvrději nad beton. Dostal jsem skvělou přihrávku, skvěle mi sedla na čepel a byl jsem schopný se do střely pořádně opřít. Jsem rád, že to prošlo, protože Vejmelka chytal extrémně dobře. Pustil jen dva góly a dal jim šanci vyhrát," chválil Lowry českého brankáře.

Arizona snížila trefou Barretta Haytona, ale Connor Hellebuyck, který zlikvidoval 29 střel a byl první hvězdou zápasu, už více nepovolil. Záda mu kryl David Rittich.

Výsledky NHL:

Boston - Ottawa 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Branky: 12. Krejčí, 16. DeBrusk - 9. Gambrell. Střely na branku: 35:41. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Ullmark, 2. DeBrusk (oba Boston), 3. Sogaard (Ottawa).

Buffalo - Nashville 3:7 (0:2, 2:4, 1:1)

Branky: 24. Cozens, 38. Tage Thompson, 48. Skinner - 19. a 58. Duchene, 30. a 31. Evangelista, 12. Tomasino, 34. Novak, 36. McDonagh. Střely na branku: 31:27. Diváci: 13.043. Hvězdy zápasu: 1. Evangelista, 2. Duchene, 3. Novak (všichni Nashville).

Montreal - Tampa Bay 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Branky: 9. Dach, 14. Drouin, 37. Matheson - 29. Point, 55. Maroon. Střely na branku: 20:33. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Montembeault, 2. Matheson, 3. Dach (všichni Montreal).

NY Rangers - Carolina 2:3 (1:0, 0:0, 1:3)

Branky: 17. Motte, 51. Kakko - 50. Chatfield, 51. Noesen, 58. T. Teräväinen. Střely na branku: 31:39. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. T. Teräväinen, 2. Burns (oba Carolina), 3. Šesťorkin (NY Rangers).

New Jersey - Minnesota 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 53. Meier - 47. M. Shaw, 65. Boldy. Střely na branku: 48:29. Vaněček odchytal za New Jersey celé utkání, inkasoval dvě branky z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 93,1 procenta. Diváci: 16.124. Hvězdy zápasu: 1. Boldy (Minnesota), 2. Meier, 3. Vaněček (oba New Jersey).

Philadelphia - Florida 6:3 (1:1, 4:1, 1:1)

Branky: 29. a 39. Sanheim, 5. Farabee, 37. Laughton, 39. Provorov, 58. Frost - 2. M. Tkachuk, 35. Montour, 54. Reinhart. Střely na branku: 24:44. Diváci: 16.479. Hvězdy zápasu: 1. Hart, 2. Sanheim, 3. Farabee (všichni Philadelphia).

Washington - Columbus 6:7 v prodl. (3:1, 2:2, 1:3 - 0:1)

Branky: 40. a 56. Jensen, 6. Ovečkin, 9. Oshie, 16. Sheary, 31. Milano - 27. a 47. A. Boqvist, 36. a 63. Roslovic, 17. Robinson, 49. Bemström, 60. Jenner. Střely na branku: 37:39. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Roslovic (Columbus), 2. Ovečkin, 3. Jensen (oba Washington).

NY Islanders - Toronto 7:2 (0:1, 3:0, 4:1)

Branky: 38. a 45. Clutterbuck, 21. Parise, 34. Fasching, 50. Holmström, 54. Dobson, 57. Lee - 12. Lafferty, 44. Marner. Střely na branku: 29:27. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Clutterbuck, 2. Sorokin, 3. Dobson (všichni NY Islanders).

St. Louis - Detroit 2:3 po sam. nájezdech (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 3. Bortuzzo, 11. Scandella - 8. Chiasson, 18. Zadina (Kubalík), rozhodující sam. nájezd Raymond. Střely na branku: 22:30. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Raymond, 2. Hellberg (oba Detroit), 3. Hofer (St. Louis).

Winnipeg - Arizona 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky: 5. Ehlers, 12. Lowry - 32. Hayton. Střely na branku: 25:30. Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval dvě branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 92 procenta. Diváci: 13.216. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Ehlers, 3. Lowry (všichni Winnipeg).

Dallas - Seattle 4:5 v prodl. (1:2, 0:1, 3:1 - 0:1)

Branky: 4. Heiskanen, 44. Johnston, 57. Pavelski, 60. Jamie Benn - 3. a 55. B. Tanev, 13. Sprong, 22. McCann, 62. A. Larsson. Střely na branku: 29:27. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. B. Tanev (Seattle), 2. Jamie Benn (Dallas), 3. Sprong (Seattle).

Anaheim - Calgary 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Branky: 28. Vatrano - 1. N. Ritchie, 17. Stecher, 23. Andersson, 41. E. Lindholm, 56. Mangiapane. Vladař odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval jednu branku z 20 střel a úspěšnost zásahů měl 95 procent. Střely na branku: 20:43. Diváci: 12.974. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli, 2. Hanifin, 3. Weegar (všichni Calgary).

Vancouver - Vegas 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)

Branky: 28. a 33. J. T. Miller, 52. Di Giuseppe - 4. Kessel, 13. R. Smith, 31. Blügers, 38. Dorofejev. Střely na branku: 34:27. Diváci: 18.757. Hvězdy zápasu: 1. J. T. Miller (Vancouver), 2. Pietrangelo (Vegas), 3. Q. Hughes (Vancouver).

1. Dallas 71 38 14 19 247:199 90
2. Minnesota 71 41 8 22 212:192 90
3. Colorado 69 41 6 22 231:191 88
4. Winnipeg 72 40 3 29 217:203 83
5. Nashville 69 35 8 26 198:205 78
6. St. Louis 70 31 6 33 220:255 68
7. Arizona 71 27 11 33 200:246 65
8. Chicago 70 24 6 40 175:249 54