Boston zahájil přípravu na Gudase. Pastrňák a spol. se hromadně poprali na tréninku

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
11. 12. 2019 15:29
Po třech porážkách v řadě potřebovali nějaký impuls. A tak se do toho hokejisté Bostonu opřeli po svém, na tréninku před zápasem proti Washingtonu se pěkně poprali.
NHL 2019/20, Boston - Washington: David Pastrňák oslavuje svůj gól s Charliem McAvoyem a Davidem Krejčím.
NHL 2019/20, Boston - Washington: David Pastrňák oslavuje svůj gól s Charliem McAvoyem a Davidem Krejčím. | Foto: Reuters

Vypadalo to jako klasický trénink s krátkým zápasem dvou družstev, bílých a černých, proti sobě. Ale poté, co první tým vyhrál, neudržel brankář Tuuka Rask nervy na uzdě, rozmlátil hokejku o horní tyč brány a strhla se hromadná bitka. Vše samozřejmě jen v legraci.

Pro tým kolem Davida Pastrňáka to byla příprava na noční zápas proti Washingtonu, za který hraje například český tvrďák Radko Gudas.

"Dneska jsme si před tréninkem neříkali pěkné věci. Bylo to den po porážce, takže jsme se potřebovali něčím nastartovat, zase se dostat do nálady, kdy nás bude naše práce bavit, takže asi proto taková show," okomentoval trénink trenér Bruce Cassidy.

A hráči si to zřejmě užívali. Navzdory tomu, že se hráči navzájem drželi pod krkem a opravdově se pošťuchovali, měli často ústa od ucha k uchu. 

"Mentální síla je strašně důležitá věc. Když vidíte kluky, že jdou na led a dokážou se takhle bavit, udrží nás to v pozitivní atmosféře," dodal útočník Danton Heinen, jeden z tréninkových "bitkařů". 

I přes šňůru porážek bude večerní bitva proti Capitals velkým šlágrem celé NHL, půjde o souboj dvou nejlepší týmů Východní konference. Bruins jsou v tabulce za vedoucím Washingtonem o pouhé tři body.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy