Boston udolal v prodloužení Montreal, Pastrňák ale čeká na gól dál

Aktualizováno 22. 3. 2022 9:07
Útočníci Bostonu David Pastrňák a Tomáš Nosek vyšli bodově naprázdno v pondělním utkání NHL, v němž jejich tým zvítězil 3:2 v prodloužení nad hokejisty Montrealu. Brankář Nashvillu David Rittich proti Anaheimu naskočil na necelou minutu a stihl jeden zákrok. Predators vyhráli 6:3.
Brankáři Bostonu Linus Ullmark (vlevo) a Jeremy Swayman slaví vítězství nad Montrealem | Foto: Reuters

Nejproduktivnější český hráč v soutěži Pastrňák v posledních pěti zápasech bodoval pouze jednou díky asistenci. V duelu s Montrealem dvakrát ohrozil brankáře Jakea Allena. Největší šanci na ukončení gólového půstu měl v 51. minutě, v přesilové hře však od modré čáry trefil pouze tyčku.

Hlavní podíl na výhře Bruins měl Brad Marchand, který svými dvěma góly orámoval zápas. V 10. minutě otevřel skóre a druhou trefu přidal po 34 sekundách prodloužení.

Svým rozhodujícím gólem odčinil chybu, která v úvodu třetí třetiny vedla k vedoucí brance Canadiens. Nejproduktivnější hráč Bruins chtěl při přesilové hře najít Charlieho McAvoye, jenže jeho přihrávku vystihl Joel Armia a v oslabení poslal Canadiens do vedení. "Jsem rád, že moje chyba nerozhodla zápas a doufám, že jsem ji pak dostatečně napravil," uvedl Marchand.

Obránce Andrej Šustr odehrál bezmála 18 minut za Anaheim při porážce 3:6 s Nashvillem. Hlavní podíl na vítězství Predators měl Filip Forsberg, jenž si připsal pět bodů za dvě branky a tři asistence. Švédský útočník, který je od sobotního duelu s Torontem nejlepším nashvillským střelcem v historii, překonal další z klubových rekordů. Proti Anaheimu vstřelil 35. gól v ročníku, čímž stanovil nové klubové maximum v počtu branek za sezonu. Překonal zápis krajana Viktora Arvidssona.

"Viktor je jedním z mých nejbližších přátel, nic to ale nemění na tom, že jsem hrdý, že jsem ho překonal. Nemohli jsme mu ten rekord nechat dlouho, když nás před sezonou opustil," řekl Forsberg na adresu Arvidssona, který před sezonou odešel do Los Angeles.

Jedním zákrokem se na výhře Predators podílel Rittich, který v průběhu třetí části zaskočil za Juuseho Sarose. Finský gólman řešil problém s bruslí a Ritticha pustil do branky pouze na 44 sekund.

Na střídačce Colorada zůstal Pavel Francouz. V utkání s Edmontonem dostal přednost Darcy Kuemper, jenž 23 zásahy přispěl k výhře 3:2 v prodloužení. Colorado táhla za vítězstvím první formace Mikko Rantanen, Nathan MacKinnon, Valerij Ničuškin, která obstarala všechny tři branky. Rantanen se prosadil dvakrát a MacKinnon v 52. sekundě prodloužení vstřelil vítězný gól. Hokejisté Avalanche vyhráli počtvrté v řadě a navýšili svůj náskok v čele Západní konference na jedenáct bodů.

Uspěla také třetí Minnesota, která porazila Vegas 3:0. Nová brankářská posila Minnesoty Marc-André Fleury proti celku, ve kterém strávil čtyři sezony, nenastoupil. Držitel Vezina Trophy za minulý ročník ve svém prvním zápase po výměně z Chicaga ze střídačky sledoval parádní představení Cama Talbota, jenž vychytal druhou nulu v sezoně. Čtyřiatřicetiletý brankář kryl 28 střel, vyhrál šestý zápas v řadě a naznačil, že i po příchodu Fleuryho chce zůstat jedničkou.

"Vím, že se budeme střídat, takže se soustředím pouze na to, abych týmu pomohl, kdykoli budu v brance. Pokud bude chytat Fleury, budu ho podporovat, aby si vedl co nejlépe," řekl Talbot.

Výsledky NHL:

Montreal - Boston 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 29. D. Savard, 42. Armia - 10. a 61. B. Marchand, 58. Clifton. Střely na branku: 28:46. Diváci: 20.992. Hvězdy zápasu: 1. Marchand (Boston), 2. J. Allen (Montreal), 3. Clifton (Boston).

Anaheim - Nashville 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)

Branky: 10. D. Grant, 32. T. Terry, 51. D. Grant - 42. a 58. F. Forsberg, 44. a 52. Duchene, 17. Josi, 24. Johansen. Střely na branku: 29:31. Diváci: 11.679. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. F. Forsberg (oba Nashville), 3. D. Grant (Anaheim).

Colorado - Edmonton 3:2 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)

Branky: 13. a 27. Rantanen, 61. MacKinnon - 25. Yamamoto, 30. E. Kane. Střely na branku: 31:25. Diváci: 18.002. Hvězdy zápasu: 1. Rantanen, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Yamamoto (Edmonton).

Minnesota - Vegas 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky: 6. Deslauriers, 46. Dumba, 60. Hartman. Střely na branku: 36:28. Diváci: 17.498. Hvězdy zápasu: 1. Deslauriers, 2. Talbot, 3. Dumba (všichni Minnesota).

1. Colorado 63 45 5 13 244:175 95
2. Minnesota 61 37 4 20 228:196 78
3. Nashville 63 37 4 22 210:178 78
4. St. Louis 61 34 9 18 217:173 77
5. Dallas 61 34 3 24 179:182 71
6. Winnipeg 63 29 10 24 197:198 68
7. Chicago 63 22 9 32 167:219 53
8. Arizona 62 20 4 38 162:224 44