Pastrňák jen zíral. Rask nepochopitelně odjel z brány, parťáci na něj řvali

Sport Sport
11. 2. 2021 13:26
Stačilo málo a Boston by ve středečním zápase hokejové NHL na půdě Rangers prohrál těžko uvěřitelným způsobem. Těsně před třetí sirénou totiž náhle z brány odjel za stavu 2:2 gólman hostů Tuukka Rask.
Tuukka Rask v utkání proti Rangers opustil bránu za stavu 2:2. | Video: Youtube.com

Zkušený Fin tím všechny překvapil. Mnozí hráči netušili, co se děje.

Střídačka Bostonu však rychle zpozorněla. "Běž zpátky!" křičeli na Raska jeho spoluhráči, přičemž mnozí důrazně gestikulovali.

K pohromě nedošlo. Rangers zhruba 15 vteřin, během kterých hráli hosté s prázdnou brankou, k vítěznému gólu nevyužili. A v následném prodloužení nakonec slavil Boston. Rozhodující trefu vstřelil ze samostatného úniku hvězdný Brad Marchand. Radovali se také Češi David Pastrňák, David Krejčí a Jakub Zbořil.

Po utkání Rask nepochopitelný odjezd vysvětlil. "Musel jsem něco rychle říct Jarovi (náhradnímu brankáři Jaroslavu Halákovi, pozn. red.)," žertoval.

Pak vážněji dodal: "Fakt jsem si myslel, že prohráváme 1:2. Čekal jsem, že na mě kouč mávne, ať jdu ven. Říkal jsem si: 'Proč to ještě neudělal? Už zbývá jen minuta a půl.' Tak jsem to vzal na sebe, když jsme získali puk."

Marchand jen kroutil hlavou: "Za tohle to pěkně schytá. Jestli někdo nemá v zápase spát, tak právě brankář. Ale dnes také předvedl dost důležitých zákroků, takže mu to odpustíme."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

teď

Majetkovému úřadu se ani napotřetí nepodařilo prodat Palác Broadway v Praze

Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových se ani na třetí pokus nepodařilo v elektronické dražbě prodat pražský Palác Broadway. V aukci s vyvolávací cenou 1,05 miliardy korun nikdo nepřihodil ani minimální příhoz 200 tisíc korun. Ve středu to sdělila mluvčí úřadu Michaela Tesařová. Úřad se funkcionalistickou budovu, kde sídlí Divadlo Broadway, již neúspěšně pokusil prodat letos v březnu a loni v září.

Funkcionalistická stavba architektů Bohumíra Kozáka a Antonína Černého se nachází mezi ulicemi Na Příkopě a Celetná a pochází ze 30. let 20. století. Stejně jako v předchozích dvou aukcích složil požadovanou kauci 20 milionů korun jeden zájemce, následně se ale dražby, která skončila dnes v poledne, nezúčastnil.

Majetkový úřad nyní nabídne prodej paláce za vyvolávací cenu stávajícímu nájemci, kterým je Divadlo Broadway a jeho majitel Oldřich Lichtenberg. Přednostní právo vyplývá ze smlouvy, kterou úřad převzal v roce 2016 od tehdejší SŽDC, dnes Správy železnic. 

Lichtenberg po březnové aukci řekl, že palác koupit chtít nebude kvůli zmíněné smlouvě, kterou je palác zatížen a kvůli níž by ještě několik desítek let majiteli nevydělával. To je podle něj také důvod, proč se palác v dražbě opakovaně nedaří prodat.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Pražská energetika od začátku srpna zdražila elektřinu pro nově příchozí zákazníky

Pražská energetika (PRE) od začátku srpna zdražila elektřinu pro nově příchozí zákazníky, kteří nechtějí fixovat cenu. Současný produkt nahrazuje jiným, dražším. Cena za megawatthodinu tak stoupla o 63 procent z 4174 korun na 6800 korun. ČTK informaci potvrdil mluvčí PRE Karel Hanzelka. Nové ceny se týkají necelých dvou procent současných zákazníků a nově příchozích, nejde tedy o plošné zvýšení cen. O řadě změn v cenících platných od srpna firma informovala už dříve. Kvůli růstu velkoobchodních cen zvyšují výrazně ceny i další dodavatelé.

"Skladba produktového portfolia se v čase vyvíjí a mění. I na nás samozřejmě dopadají skokově rostoucí ceny elektřiny na burze, které minulý týden překročily hranici 400 eur (asi 9800 korun) za megawatthodinu. Nemáme jinou možnost, než současný stav promítnout do ceníku," řekl Hanzelka. PRE proto původní produkt nahrazuje novým. Oba produkty nabízí takzvanou hybridní smlouvu, která je uzavřená na dva roky s nefixovanou cenou, při její změně ale může zákazník smlouvu ukončit.

Kromě nefixovaných produktů změnilo PRE ceny také u produktu PREekoproud, kde firma garantuje dodávky stoprocentně zelené elektřiny. Cena megawatthodiny se zvýšila o 2626 korun z původních 4454 korun na 7080 korun. "U produktu PREekoproud je uvedená cena pro nové zákazníky. Nejde tedy o plošné zvýšení cen, stávajících zákazníků se nový ceník z velké části netýká," dodal Hanzelka. Pražská energetika zdražila od 1. srpna také nefixovaný produkt PRE Proud Nefix z původních 4879 korun na 7505 korun za megawatthodinu, tedy zhruba o polovinu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy