Boston promrhal proti Panthers čtyřgólové vedení, Pastrňák dal 16. gól v sezoně

13. 11. 2019 6:18
David Pastrňák skóroval v NHL po dvou zápasech bez bodu a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, ale s Bostonem doma podlehl Floridě 4:5 po nájezdech. Bruins nestačily ani dvě přihrávky Davida Krejčího. Filip Hronek přispěl gólem k výhře hokejistů Detroitu 4:3 v prodloužení na ledě Anaheimu. Poraženým nepomohly dvě asistence Ondřeje Kašeho. Tomáš Hertl dal jeden gól San Jose.
Keith Yandle (Florida Panthers)
Keith Yandle (Florida Panthers) | Foto: Reuters

Pastrňák hýřil aktivitou, na branku Floridy vyslal osm střel a připsal si 16. gól v sezoně. Havířovský rodák se prosadil z přečíslení dva na jednoho, ve kterém vzal zodpovědnost na sebe a ranou z levého kruhu otevřel ve 32. minutě skóre.

Takto se trefil David Pastrňák

Boston ještě do konce prostřední třetiny zvýšil na 4:0. Po přihrávce Krejčího přidal třetí gól Anders Bjork. Druhý bod získal český útočník poté, kdy jeho střelu dorazil Zdeno Chára.

Florida nastoupila do třetí třetiny v brance se Samuelem Montembeaultem, který nahradil Sergeje Bobrovského, a také předvedla gólovou smršť. Třemi body se na vyrovnání stavu podíleli Jonathan Huberdeau (0+3) a Keith Yandle (1+2). Obrat dokonal v rozstřelu druhým gólem v zápase Mike Hoffman.

Kaše, který v předchozích pěti zápasech nebodoval, si připsal druhé asistence u branek Anaheimu na 2:0 a 3:1. Hronek dal úvodní gól Detroitu v polovině utkání, kdy střelou bez přípravy z levého kruhu zaznamenal čtvrtý gól v sezoně a snížil na 1:2. Další kontaktní gól vstřelil Andreas Athanasiou a v poslední minutě třetí třetiny poslal Dylan Larkin zápas do prodloužení, které rozhodl Dennis Cholowski.

San Jose vedlo i díky jedné přihrávce Radima Šimka ve 22. minutě už 4:0. V polovině utkání snížil Leon Draisaitl, který tak zůstal v tabulce kanonýrů NHL druhý o jednu branku za vedoucím Pastrňákem. Čtyřgólový náskok vrátil domácím v závěru druhé třetiny Hertl, který skóroval i bodoval ve čtvrtém zápase za sebou (4+3).

Výsledky NHL:

Boston - Florida 4:5 po sam. nájezdech (0:0, 4:0, 0:4 - 0:0)

Branky: 32. Pastrňák, 35. Nordström, 38. Bjork (Krejčí), 40. Chára (Krejčí) - 50. a rozhodující sam. nájezd Hoffman, 41. Ekblad, 46. Vatrano, 59. Yandle. Střely na branku: 38:29. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau (Florida), 2. Pastrňák (Boston), 3. Yandle (Florida).

Montreal - Columbus 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)

Branky: 44. Gallagher, 60. Tatar, rozhodující sam. nájezd Drouin - 17. Robinson, 59. Werenski. Střely na branku: 32:35. Diváci: 20.758. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Drouin (oba Montreal), 3. Werenski (Columbus).

NY Rangers - Pittsburgh 3:2 v prodl. (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)

Branky: 7. a 63. Kakko, 20. Fox (Chytil) - 22. Schultz, 33. McCann (Simon). Střely na branku: 27:32. Diváci: 16.904. Hvězdy zápasu: 1. Kakko, 2. Panarin (oba NY Rangers), 3. McCann (Pittsburgh).

St. Louis - Arizona 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky: 18. Schwartz, 36. Parayko - 27. Keller, 46. Garland, rozhodující sam. nájezd Schmaltz. Střely na branku: 35:22. Diváci: 1. Kuemper, 2. Keller (oba Arizona), 3. Parayko (St. Louis).

Winnipeg - Colorado 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)

Branky: 41. a 48. MacKinnon, 20. Makar, 54. Donskoi. Střely na branku: 40:25. Brankář Pavel Francouz odchytal za Colorado 31 sekund, nečelil žádné střele. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Werner, 2. MacKinnon, 3. Makar (všichni Colorado).

Vancouver - Nashville 5:3 (0:0, 1:1, 4:2)

Branky: 22. a 60. Pearson, 47. a 52. E. Pettersson, 51. Gaudette - 34. Järnkrok, 49. Mikael Granlund, 55. F. Forsberg. Střely na branku: 26:37. Diváci: 18.233. Hvězdy zápasu: 1. E. Pettersson, 2. Gaudette, 3. Pearson (všichni Vancouver).

Anaheim - Detroit 3:4 v prodl. (0:0, 3:2, 0:1 - 0:1)

Branky: 21. Silfverberg, 21. Mahura (O. Kaše), 34. Fowler (O. Kaše) - 32. Hronek, 38. Athanasiou, 60. D. Larkin, 63. Cholowski. Střely na branku: 27:36. Diváci: 15.046. Hvězdy zápasu: 1. Cholowski (Detroit), 2. Fowler, 3. Holzer (oba Anaheim).

Los Angeles - Minnesota 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 2. Kopitar, 31. Carter, 60. Walker - 36. Dumba. Střely na branku: 35:28. Diváci: 16.099. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Kopitar, 3. Carter (všichni Los Angeles).

San Jose - Edmonton 6:3 (3:0, 2:1, 1:2)

Branky: 5. Burns (Šimek), 8. E. Kane, 12. Marleau, 22. Goodrow, 38. Hertl, 51. Meier - 30. Draisaitl, 50. Kassian, 53. Gagner. Střely na branku: 25:24. Diváci: 15.567. Hvězdy zápasu: 1. E. Karlsson, 2. Meier, 3. Goodrow (všichni San Jose).