Lauko si otevřel gólový účet v NHL, Vejmelku vyhlásili hvězdou zápasu

2. 11. 2022 5:51
Trojice českých hokejistů se bodově podílela na výhře Bostonu nad Pittsburghem 6:5 v prodloužení. Pavel Zacha a Jakub Lauko skórovali, David Pastrňák jednou asistoval. Jednu nahrávku v dresu poražených Penguins zaznamenal také obránce Jan Rutta. Jednačtyřiceti zákroky se při výhře Arizony 3:1 nad Floridou blýskl Karel Vejmelka.
Jakub Lauko
Jakub Lauko | Foto: Reuters

Přestřelku mezi Bostonem a Pittsburghem načal již po třiceti vteřinách hry Sidney Crosby. Bruins však ještě v první třetině skóre otočili. Podíl na tom měl i dvaadvacetiletý Lauko, jenž vstřelil gól na 2:1 a radoval se ze své první trefy v NHL. Český útočník po skvělé přihrávce Nicka Foligna zakončil rychlý protiútok.

Podívejte se na premiérovou trefu Jakuba Lauka v NHL:

Pittsburgh v úvodních 12 minutách druhé třetiny vstřelil čtyři branky a odskočil na 5:2, závěr zápasu ale patřil Bostonu. Na 3:5 ještě v průběhu druhé třetiny snížil Brad Marchand. Kontaktní branku vstřelil v 52. minutě Zacha, jenž šikovně tečoval zakončení Hampuse Lindholma a vyrovnání obstaral minutu a 17 sekund před koncem Taylor Hall.

Rozhodující branku vstřelil v čase 63:37 obránce Lindholm, který si v zápase připsal čtyři body za gól a tři asistence.

Vejmelka v utkání s Floridou kryl 41 střel soupeře a byl za svůj výkon vyhlášen první hvězdou duelu. Český brankář chytal s úspěšností přesahující 97 procent a pomohl tak Arizoně k první domácí výhře v sezoně.

Zápas se Seattlem se naopak nevydařil brankáři Calgary Danielu Vladařovi. Rodák z Prahy inkasoval pět branek z 26 střel a neodvrátil prohru Flames 4:5.

Výsledky NHL:

Tampa Bay - Ottawa 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)

Branky: 24. Sergačov, 52. Killorn, 53. Point, 58. Kučerov - 6. Gambrell, 33. M. Joseph, 52. Giroux. Střely na branku: 34:15. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Point (oba Tampa Bay), 3. Joseph (Ottawa).

NY Rangers - Philadelphia 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branka: 65. Kreider. Střely na branku: 36:19. Diváci: 17.206. Hvězdy zápasu: 1. Kreider, 2. Šesťorkin (oba NY Rangers), 3. Hart (Philadelphia).

Pittsburgh - Boston 5:6 v prodl. (1:2, 4:1, 0:2 - 0:1)

Branky: 1. Crosby, 22. Malkin, 29. Archibald (Rutta), 32. Rust, 32. Rakell - 6. Coyle, 14. Lauko, 33. Marchand, 52. Zacha, 59. Hall (Pastrňák), 64. H. Lindholm. Střely na branku: 38:40. Diváci: 17.629. Hvězdy zápasu: 1. Lindholm, 2. Hall (oba Boston), 3. Malkin (Pittsburgh).

Washington - Vegas 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 4. M. Johansson, 22. T. van Riemsdyk - 19. Eichel, 55. W. Carrier, 62. Theodore. Střely na branku: 21:31. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Theodore (Vegas), 2. Lindgren, 3. Strome (oba Washington).

Chicago - NY Islanders 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Branky: 51. J. Toews - 18. Lee, 48. Nelson, 60. Parise. Střely na branku: 22:33. Diváci: 12.523. Hvězdy zápasu: 1. Nelson, 2. Lee (oba NY Islanders), 3. Toews (Chicago).

Dallas - Los Angeles 5:2 (1:0, 4:2, 0:0)

Branky: 7. a 31. Hintz, 30. J. Robertson, 31. Seguin, 39. Pavelski - 26. Fiala, 35. Kaliyev. Střely na branku: 40:23. Diváci: 18.374. Hvězdy zápasu: 1. Heiskanen, 2. Hintz, 3. Robertson (všichni Dallas).

Calgary - Seattle 4:5 (0:1, 2:1, 2:3)

Branky: 27. Zadorov, 29. Kadri, 42. Toffoli, 42. Lewis - 15. Soucy, 34. Geekie, 49. Sprong, 52. Gourde, 54. Beniers. Střely na branku: 40:26. Daniel Vladař odchytal za Calgary 58 minut a 19 sekund, inkasoval pět branek z 26 střel a úspěšnost zákroků měl 80,8 procenta. Diváci: 16.803. Hvězdy zápasu: 1. Gourde (Seattle), 2. Toffoli (Calgary), Bjorkstrand (Seattle).

Edmonton - Nashville 7:4 (4:1, 1:1, 2:2)

Branky: 5., 8. a 59. E. Kane, 8. a 28. McDavid, 15. Ryan, 49. Draisaitl - 1. Ekholm, 30. Johansen, 45. F. Forsberg, 58. Niederreiter. Střely na branku: 36:23. Diváci: 16.812. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. McDavid, 3. E. Kane (všichni Edmonton).

Vancouver - New Jersey 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Branky: 37. a 58. Horvat - 5. Hischier, 19. M. McLeod, 30. Mercer, 32. Šarangovič, 59. J. Hughes. Střely na branku: 23:37. Diváci: 18.548. Hvězdy zápasu: 1. J. Hughes (New Jersey), 2. Horvat (Vancouver), 3. Šarangovič (New Jersey).

Arizona - Florida 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky: 34. Crouse, 49. N. Ritchie, 59. Keller - 29. White, Střely na branku: 21:42. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval jeden gól z 42 střel a úspěšnost zákroků měl 97,6 procenta. Diváci: 4500. Hvězdy zápasu: 1. Vejmelka, 2. Ritchie, 3. Crouse (všichni Arizona).

Minnesota - Montreal 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Branky: 24. a 35. Kaprizov, 22. Shaw, 57. Boldy - 54. Suzuki. Střely na branku: 31:35. Diváci: 16.385. Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. Kaprizov, 3. Shaw (všichni Minnesota).

San Jose - Anaheim 5:6 po sam. nájezdech. (2:3, 2:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 7., 7. a 58. E. Karlsson (na první a třetí Hertl), 24. a 36. Meier - 6. a 20. Henrique, 11. Vatrano, 36. R. Strome, 52. Comtois, rozh. nájezd Terry. Střely na branku: 44:44. Diváci: 10.058. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson, 2. Meier, 3. Hertl (všichni San Jose).

2. Winnipeg 9 5 1 3 26:25 11
3. Minnesota 10 5 1 4 35:36 11
4. Chicago 10 4 2 4 32:34 10
5. Colorado 9 4 1 4 29:27 9
6. Arizona 9 3 1 5 26:36 7
7. Nashville 10 3 1 6 26:36 7
8. St. Louis 8 3 0 5 19:30 6