Napadli Pastrňáka hackeři? ptali se v NHL. Česká hvězda podivnou zprávu objasnila

Sport Sport
1. 8. 2020 17:13
Hokejová NHL po koronavirové pauze znovu rozjíždí svůj program. Nejlepší střelec ligy David Pastrňák k ostrému zápasu nastoupí až v neděli, ovšem už teď stihl strhnout pozornost zámořských médií.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: ČTK

Už dnes v 18:00 zažije NHL svůj restart. Ve speciálním kvalifikačním kole před boji o Stanley Cup se newyorští Rangers střetnou s Carolinou. 

O den později půjde do akce největší česká hvězda v soutěži Pastrňák. Bostonští Bruins se v Torontu střetnou s Philadelphií. Později narazí ještě na Tampu a Washington, aby se rozhodlo o tom, z jakého místa budou nasazeni do play-off.

Boston má v Pastrňákovi velkou zbraň. Čtyřiadvacetiletý Čech je - spolu s Alexandrem Ovečkinem - čerstvým vítězem Maurice Richard Trophy pro nejlepšího kanonýra ligy.

Svůj um prokázal ve čtvrtek, kdy v přípravě proti Columbusu (1:4) vstřelil jediný gól svého mužstva.

Ještě předtím však zaujal zámořská média podivným tweetem:

"Podle mého názoru je Tom Wilson nejlepším střelcem v soutěži," napsal.

Novináře a fanoušky zarazil, protože Wilson ve Washingtonu proslul spíš jako slušně produktivní rabiát. V aktuální sezoně posbíral více trestných minut (93) než gólů v celé kariéře v NHL (78).

"Dejte Pastovi jeho telefon zpátky," reagoval na záhadný tweet novinář Scott Wheeler. Také další osobnosti vyřkly názor, že někdo se musel Pastrňákova twitterového účtu zmocnit.

Po utkání s Columbusem však Pastrňák potvrdil, že tweet skutečně napsal on sám. "Prostě jsem to tak cítil," citoval křídelníka web MassLive.com. "Chtěl jsem to napsat. Byl to můj názor. Nikdo mi účet nehacknul. Byl jsem to já, napsaly to mé prsty."

Posléze však hvězda dodala, že šlo o důsledek sázky s Wilsonem. Pastrňák ji zřejmě prohrál. A o co přesně šlo?

"Tak tady bych tohle téma rád ukončil," zůstal český tahoun tajemný.

Z Česka se do zámoří vrátil začátkem července a nastoupil na čtrnáctidenní karanténu. Proto se mohl k omezenému počtu parťáků připojit v tréninku v půlce července.

Jenže v dalších dnech opět chyběl. Ukázalo se, že důvodem byla další karanténa, která souvisela s přípravou Pastrňáka a Ondřeje Kašeho na ledě haly na předměstí Bostonu. Za jejich přístup je nepřímo kritizoval i prezident Bruins Cam Neely.

"Předně bych chtěl říct, že jsem nebyl za tu dobu vůbec nikdy nemocný," vysvětloval Pastrňák. "Nemyslím si, že bych udělal něco špatného. Co se stalo, to se bohužel stalo. A já ztratil nějaký čas v přípravě. Musel jsem být doma. Přijímám za to plnou zodpovědnost a mrzí mě to. Ale teď jsem zpátky a cítím se dobře, to je důležité."

 

Právě se děje

před 34 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy