Napadli Pastrňáka hackeři? ptali se v NHL. Česká hvězda podivnou zprávu objasnila

Sport Sport
1. 8. 2020 17:13
Hokejová NHL po koronavirové pauze znovu rozjíždí svůj program. Nejlepší střelec ligy David Pastrňák k ostrému zápasu nastoupí až v neděli, ovšem už teď stihl strhnout pozornost zámořských médií.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: ČTK

Už dnes v 18:00 zažije NHL svůj restart. Ve speciálním kvalifikačním kole před boji o Stanley Cup se newyorští Rangers střetnou s Carolinou. 

O den později půjde do akce největší česká hvězda v soutěži Pastrňák. Bostonští Bruins se v Torontu střetnou s Philadelphií. Později narazí ještě na Tampu a Washington, aby se rozhodlo o tom, z jakého místa budou nasazeni do play-off.

Boston má v Pastrňákovi velkou zbraň. Čtyřiadvacetiletý Čech je - spolu s Alexandrem Ovečkinem - čerstvým vítězem Maurice Richard Trophy pro nejlepšího kanonýra ligy.

Svůj um prokázal ve čtvrtek, kdy v přípravě proti Columbusu (1:4) vstřelil jediný gól svého mužstva.

Ještě předtím však zaujal zámořská média podivným tweetem:

"Podle mého názoru je Tom Wilson nejlepším střelcem v soutěži," napsal.

Novináře a fanoušky zarazil, protože Wilson ve Washingtonu proslul spíš jako slušně produktivní rabiát. V aktuální sezoně posbíral více trestných minut (93) než gólů v celé kariéře v NHL (78).

"Dejte Pastovi jeho telefon zpátky," reagoval na záhadný tweet novinář Scott Wheeler. Také další osobnosti vyřkly názor, že někdo se musel Pastrňákova twitterového účtu zmocnit.

Po utkání s Columbusem však Pastrňák potvrdil, že tweet skutečně napsal on sám. "Prostě jsem to tak cítil," citoval křídelníka web MassLive.com. "Chtěl jsem to napsat. Byl to můj názor. Nikdo mi účet nehacknul. Byl jsem to já, napsaly to mé prsty."

Posléze však hvězda dodala, že šlo o důsledek sázky s Wilsonem. Pastrňák ji zřejmě prohrál. A o co přesně šlo?

"Tak tady bych tohle téma rád ukončil," zůstal český tahoun tajemný.

Z Česka se do zámoří vrátil začátkem července a nastoupil na čtrnáctidenní karanténu. Proto se mohl k omezenému počtu parťáků připojit v tréninku v půlce července.

Jenže v dalších dnech opět chyběl. Ukázalo se, že důvodem byla další karanténa, která souvisela s přípravou Pastrňáka a Ondřeje Kašeho na ledě haly na předměstí Bostonu. Za jejich přístup je nepřímo kritizoval i prezident Bruins Cam Neely.

"Předně bych chtěl říct, že jsem nebyl za tu dobu vůbec nikdy nemocný," vysvětloval Pastrňák. "Nemyslím si, že bych udělal něco špatného. Co se stalo, to se bohužel stalo. A já ztratil nějaký čas v přípravě. Musel jsem být doma. Přijímám za to plnou zodpovědnost a mrzí mě to. Ale teď jsem zpátky a cítím se dobře, to je důležité."

 

Právě se děje

před 3 minutami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Slovenský parlament odmítl návrh na zpřísnění pravidel interrupcí

Ženy na Slovensku nebudou muset na podstoupení interrupce čekat po poučení lékařem déle než dosud, rozhodl v úterý hlasováním parlament. Zpřísnění pravidel prosazovala konzervativní skupina poslanců vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLANO) premiéra Igora Matoviče. Projednávaná předloha i hlasování o ní rozdělily koalici, která má ve sněmovně pohodlnou většinu. Počet interrupcí na Slovensku dlouhodobě klesá.

Návrh počítal kromě jiného s tím, že interrupci bude možné vykonat až po čtyřech dnech od chvíle, co lékař odešle hlášení o poučení ženy o zákroku či například o možnosti absolvovat utajený porod národnímu centru zdravotnických informací. To by znamenalo zdvojnásobení lhůty, která se ale neuplatňuje v případě ohrožení zdraví nebo života ženy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy