Boston na suchu. Bruins poprvé doma nebrali ani bod, nevstřelili dokonce jediný gól

13. 1. 2023 8:19
Hokejisté Bostonu poprvé v aktuální sezoně NHL prohráli doma už v základní hrací době. Lídr soutěže nezískal před vlastními diváky ani bod až ve 23. utkání ročníku, Seattlu podlehl 0:3. Naprázdno vyšel i David Pastrňák, který v předchozích třech zápasech nasbíral osm bodů (7+1).
Ani útočník Bostonu David Krejčí tentokrát nenašel recept na obranu Seattlu
Ani útočník Bostonu David Krejčí tentokrát nenašel recept na obranu Seattlu | Foto: Reuters

Petr Mrázek předčil v NHL v souboji českých brankářů Pavla Francouze a dovedl hokejisty Chicaga 31 zákroky k výhře 3:2 nad Coloradem. Ostravský rodák si dokonce připsal asistenci a vychytal první vítězství od 3. prosince. Francouz kryl 27 střel.

Chicago otevřelo skóre v čase 3:24, když po levé straně ujel Sam Lafferty a Francouze překonal střelou nad lapačku. Z dorážky odpověděl ve 12. minutě Evan Rodrigues.

Na začátku druhé třetiny vrátil domácím vedení z dalšího úniku Andreas Athanasiou, který uspěl forhendovou kličkou. U gólu zaznamenal asistenci Mrázek, který zastavil za brankou nahozený puk pro Isaaka Phillipse.

Zhruba v polovině zápasu vyrovnal Cale Makar střelou od modré čáry. Zápas rozhodl ve 47. Taylor Raddysh, který na hranici brankoviště zakončil povedenou kombinaci Chicaga.

Obhájce Stanleyova poháru vyrovnal i potřetí, ale rozhodčí gól z dorážky Alexe Newhooka z 56. minuty odvolali po trenérské výzvě. Opakované záznamy odhalily, že Mikko Rantanen zabránil Mrázkovi v zákroku.

Další český brankář Daniel Vladař pomohl 25 zásahy k výhře Calgary 4:1 na ledě St. Louis a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Vladař inkasoval jediný gól na začátku třetiny, když se Jake Neighbours dostal v pravém kruhu k puku po zblokované střele a zamířil přesně k bližší tyči.

Vyrovnal tím na 1:1, ale závěr patřil Calgary. Nerozhodný stav zlomil v 51. minutě střelou z předbrankového prostoru Dillon Dube, který později při hře St. Louis bez gólmana stanovil dalším gólem konečný výsledek. Kanadský klub s Vladařem v brance bodoval od 29. listopadu v každém z jeho devíti startů, přičemž v šesti případech vyhrál.

Arizoně naopak nestačilo 42 zákroků Karla Vejmelky a podlehla Ottawě 3:5. Senators vedli po první třetině 2:0. Nejdříve překonal Vejmelku Brady Tkachuk z dorážky a Derick Brassard zvýšil z pětiminutové přesilové hry, kterou hosté dostali za krosček Claytona Kellera na Erika Brannströma.

Arizona snižovala na 1:2, 2:3 a 3:4, ale manko už nedotáhla a pátý gól inkasovala s Vejmelkou na střídačce. Český brankář si i přes spolehlivý výkon připsal šestou prohru v řadě.

Ve dvanácti zápasech čtvrtečního programu bodoval kromě Mrázka už jen Dominik Kubalík, který přispěl asistencí k výhře Detroitu 4:1 nad Torontem.

Výsledky NHL:

Boston - Seattle 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky: 8. B. Tanev, 40. Tolvanen, 59. Schwartz. Střely na branku: 27:31. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. M. Jones, 2. B. Tanev (oba Seattle), 3. Ullmark (Boston).

Buffalo - Winnipeg 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky: 33. V. Olofsson, 43. Jost - 7. Samberg, 35. Morrissey, 48. Connor, 60. Kuhlman. Střely na branku: 41:27. Diváci: 15.208. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Connor (oba Winnipeg), 3. V. Olofsson (Buffalo).

Columbus - Carolina 2:6 (1:2, 0:1, 1:3)

Branky: 15. Kuraly, 56. J. Gaudreau - 3. a 49. Pesce, 11. Burns, 36. Chatfield, 55. Slavin, 57. Jarvis. Střely na branku: 23:41. Diváci: 15.766. Hvězdy zápasu: 1. Pesce, 2. Burns, 3. Slavin (všichni Carolina).

Detroit - Toronto 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 9. Raymond, 24. Fabbri (Kubalík), 59. Chiarot, 60. Seider - 27. Sandin. Střely na branku: 23:33. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Fabbri, 2. Husso (oba Detroit), 3. Sandin (Toronto).

Montreal - Nashville 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Branky: 31. a 47. Caufield, 14. Evans, 16. Dach - 11. Niederreiter, 21. F. Forsberg, 59. Pärssinen. Střely na branku: 35:42. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Caufield, 2. Drouin, 3. Evans (všichni Montreal).

NY Rangers - Dallas 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 60. K'A. Miller, 62. Fox - 38. Seguin. Střely na branku: 31:25. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Fox, 2. Šesťorkin (oba NY Rangers), 3. Oettinger (Dallas).

Tampa Bay - Vancouver 5:4 (1:1, 3:1, 1:2)

Branky: 15. Perry, 23. Killorn, 36. Kučerov, 40. Hagel, 46. Stamkos - 5. Garland, 26. J.T. Miller, 55. Q. Hughes, 58. E. Pettersson. Střely na branku: 35:40. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Killorn, 3. Hagel (všichni Tampa Bay).

NY Islanders - Minnesota 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Branky: 17. Mayfield - 51. F. Gaudreau, 53. Steel, 59. Kaprizov. Střely na branku: 20:36. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Kaprizov, 2. F. Gaudreau (oba Minnesota), 3. Sorokin (NY Islanders).

St. Louis - Calgary 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Branky: 41. Neighbours - 51. a 57. Dube, 36. Duehr, 57. Coleman. Střely na branku: 26:40. Vladař odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval jednu branku z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 96,2 procenta. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Dube, 2. Vladař, 3. Duehr (všichni Calgary).

Chicago - Colorado 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky: 4. Lafferty, 22. Athanasiou (Mrázek), 47. Raddysh - 12. Rodrigues, 32. Makar. Střely na branku: 30:33. Mrázek odchytal za Chicago celý zápas, inkasoval dvě branky z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 93,9 procenta. Francouz odchytal za Colorado 57:55 minuty, inkasoval tři branky z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Diváci: 16.532. Hvězdy zápasu: 1. McCabe, 2. Lafferty, 3. Mrázek (všichni Chicago).

Arizona - Ottawa 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)

Branky: 29. Guenther, 44. Crouse, 58. Hayton - 8. B. Tkachuk, 15. Brassard, 38. DeBrincat, 50. Kastelic, 60. Zub. Střely na branku: 29:47. Vejmelka odchytal za Arizonu 58:52 minuty, inkasoval čtyři branky ze 46 střel a úspěšnost zásahů měl 91,3 procenta. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. B. Tkachuk, 2. DeBrincat (oba Ottawa), 3. Guenther (Arizona).

Vegas - Florida 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Branky: 25. Roy, 49. Eichel, 58. Carrier, 59. W. Karlsson - 3. Cousins, 33. Reinhart. Střely na branku: 33:39. Diváci: 17.735. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Kolesar, 3. Carrier (všichni Vegas).

2. Winnipeg 42 27 1 14 141:112 55
3. Minnesota 41 23 4 14 132:117 50
4. St. Louis 43 21 3 19 137:155 45
5. Nashville 41 19 6 16 115:121 44
6. Colorado 40 20 3 17 118:118 43
7. Arizona 41 13 5 23 113:154 31
8. Chicago 40 11 4 25 89:146 26