Boston je na pokraji vyřazení, Carolina vyhrála i díky Nečasovi pátý zápas

11. 5. 2022 6:37
Hokejisté Caroliny vyhráli i díky přihrávce Martina Nečase doma nad Bostonem 5:1 a vedou v sérii 1. kola play off NHL 3:2. Hostující útočník David Pastrňák nebodoval. Asistence Ondřeje Paláta nestačila Tampě Bay, která podlehla v Torontu 3:4 a prohrává 2:3 na zápasy. Vladimir Tarasenko zařídil čistým hattrickem ve třetí třetině vítězství St. Louis 5:2 na ledě Minnesoty a vedení 3:2 v sérii.
Martin Nečas (vpravo) s Nino Niederreiterem a Jordanem Staalem slaví branku
Martin Nečas (vpravo) s Nino Niederreiterem a Jordanem Staalem slaví branku | Foto: Reuters

S Carolinou nezamávalo, že ztratilo v sérii dvouzápasové vedení a od začátku směrovala za výhrou. Hurricanes si vypracovali v úvodní třetině dvoubrankový náskok trefami obránců Jaccoba Slavina a Tonyho DeAngela. V dalším průběhu zvýšil dvěma góly Seth Jarvis na 4:0. Jediný úspěch Bostonu zaznamenal Connor Clifton v 51. minutě ale při hře bez brankáře zpečetil výhru Vincent Trocheck, jehož vyslal na zteč Nečas chytrou přihrávkou o mantinel.

Hlavní hvězdou zápasu byl vyhlášen gólman Caroliny Antti Raanta, který zneškodnil 33 střel včetně šesti pokusů Pastrňáka. Havířovský rodák v sérii nezískal venku ještě ani bod, zatímco doma si ve dvou zápasech připsal dva góly a dvě asistence.

Palát si připsal druhou asistenci u úvodní branky zápasu, kterou vstřelil Steven Stamkos, a bodoval potřetí za sebou (2+2). Victor Hedman zvýšil v sedmé minutě na 2:0, ale ve druhé třetině snížil John Tavares a na začátku třetího dějství otočili skóre během 73 sekund Morgan Rielly a William Nylander. Tampa vyrovnala trefou Ryana McDonagha, ale z přečíslení dva na jednoho rozhodl z dorážky Auston Matthews v čase 53:54 o výhře Toronta.

Obě branky Minnesoty vstřelil Kirill Kaprizov, který odpověděl v úvodní třetině na trefu Ryana O´Reillyho a otočil na 2:1. Ruský útočník má v letošním play off na kontě sedm gólů. St. Louis vyrovnalo v 36. minutě trefou Brandona Saada a ve třetí třetině vzal osud zápasu do svých rukou Tarasenko.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 5. zápasy:

Carolina - Boston 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Branky: 36. a 44. Jarvis, 7. Slavin, 13. DeAngelo, 57. Trocheck (Nečas) - 51. Clifton. Střely na branku: 38:34. Diváci: 19.163. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. Jarvis, 3. DeAngelo (všichni Carolina). Stav série: 3:2.

Toronto - Tampa Bay 4:3 (0:2, 1:0, 3:1)

Branky: 24. Tavares, 44. Rielly, 45. W. Nylander, 54. Matthews - 6. Stamkos (Palát), 7. Hedman, 49. McDonagh. Střely na branku: 25:35. Diváci: 19.434. Hvězdy zápasu: 1. W. Nylander, 2. Tavares, 3. Matthews (všichni Toronto). Stav série: 3:2.

Západní konference - 5. zápasy:

Minnesota - St. Louis 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)

Branky: 14. a 18. Kaprizov - 42., 43. a 59. Tarasenko, 5. R. O´Reilly, 36. Saad. Střely na branku: 32:32. Diváci: 19.197. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Binnington (oba St. Louis), 3. Kaprizov. Stav série: 2:3.

Edmonton - Los Angeles 4:5 v prodl. (0:1, 1:2, 3:1 - 0:1)

Branky: 53. a 56. Draisaitl, 23. Kassian, 43. McDavid - 30. a 62. Kempe, 4. Stecher, 34. Athanasiou, 52. Danault. Střely na branku: 28:43. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Kempe (Los Angeles), 2. McDavid, 3. Draisaitl (oba Edmonton). Stav série: 2:3.