Boston jasně přehrál Nashville, české opory netradičně bodově mlčely

17. 2. 2023 7:42
Hokejisté Bostonu zvítězili v NHL jednoznačně 5:0 v Nashvillu. Bruins zápas ovládli i bez bodového příspěvku tradičních českých opor.
Obrana Nashvillu v čele s brankářem Juusem Sarosem se snaží čelit dalšímu útoku Bostonu | Foto: Reuters

Nejlepším hráčem se tentokrát stal brankář Jeremy Swayman, který zastavil 28 střel a vychytal druhou nulu v sezoně.

Lídr NHL rozhodl třemi góly ve druhé třetině, po dvou bodech si připsal Patrice Bergeron (1+1) a Nick Foligno (0+2). David Pastrňák vystřelil pětkrát, ale čtyřicátý gól v sezoně nedal.

Hned dvakrát se naopak prosadil Dominik Kubalík, pomohl k vítězství Detroitu 5:2 v Calgary a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Český útočník překonal v obou případech krajana Daniela Vladaře, který inkasoval pětkrát z 24 střel. Vítězství Red Wings podpořil asistencí také Filip Zadina.

Kubalík vyrovnal v závěru úvodní třetiny na 1:1, když z levého kruhu trefil místo mezi tělem a rukou Vladaře. Plzeňský rodák skóroval v NHL poprvé od 19. ledna a po osmi zápasech.

Detroit rozhodl o páté výhře v řadě v rozmezí 36. až 44. minuty, během kterých zlomil třemi góly nerozhodný stav 2:2. Povedený úsek odstartoval Kubalík, který zakončil souhru celé formace střelou do odkryté branky.

Na něj vzápětí navázal Tyler Bertuzzi po další rychlé kombinaci. Vítězství pojistil střelou z levého kruhu mezi Vladařovy betony Pius Suter, jemuž přistrčil puk Zadina.

Carolina zdolala doma Montreal 6:2 i díky přihrávce Martina Nečase, jenž bodoval poprvé od pauzy kvůli Utkání hvězd. Český centr předal kotouč Jesperimu Kotkaniemu, který vyrazil na zteč od obranné modré čáry a sólový únik završil gólem na 1:1.

Ještě ve 43. minutě bylo skóre vyrovnané 2:2, poté Carolina rozhodla o výhře čtyřmi góly. Hlavním hrdinou zápasu se stal Seth Jarvis, který v NHL nasázel poprvé hattrick.

Český brankář David Rittich kryl 21 z 23 střel, ale neodvrátil prohru Winnipegu 1:3 v Columbusu, který byl před utkáním nejhorším týmem soutěže.

Skóre otevřel Kyle Connor dvě vteřiny před koncem prvním třetiny. Rittich držel čisté konto půlku zápasu, než jej v přesilové hře překonal střelou na lapačku Patrik Laine.

Rozhodující moment přišel v 50. minutě, ve které Kent Johnson naznačil přihrávku a střelou z otočky v pravém kruhu zaskočil Ritticha. Puk mu prošel mezi betony. Výhru zpečetil Boone Jenner při risku Winnipegu bez gólmana.

Výsledky NHL:

Nashville - Boston 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Branky: 3. Marchand, 22. C. Smith, 29. Bergeron, 32. Forbort, 54. Frederic. Střely na branku. 28:30. Diváci: 17.159. Hvězdy zápasu: 1. Swayman, 2. Bergeron, 3. Foligno (všichni Boston).

Carolina - Montreal 6:2 (2:1, 0:1, 4:0)

Branky: 15., 44. a 60. Jarvis, 13. Kotkaniemi (Nečas), 43. Aho, 45. J. Staal - 4. Pezzetta, 36. Harvey-Pinard. Střely na branku: 41:22. Diváci: 18.680. Hvězdy zápasu: 1. Jarvis, 2. Aho, 3. Raanta (všichni Carolina).

Columbus - Winnipeg 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky: 30. Laine, 50. K. Johnson, 60. Jenner - 20. Connor. Střely na branku: 24:38. Rittich odchytal za Winnipeg 57:53 minuty, inkasoval dvě branky z 23 střel a úspěšnost zákroků měl 91,3 procenta. Diváci: 16.032. Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo, 2. Laine, 3. K. Johnson (všichni Columbus).

Washington - Florida 3:6 (0:1, 1:3, 2:2)

Branky: 36. D. Strome, 54. Bäckström, 58. Kuzněcov - 10. Forsling, 22. M. Staal, 28. White, 38. Barkov, 59. Lundell, 60. Reinhart. Střely na branku: 32:36. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Verhaeghe (Florida), 2. E. Gustafsson (Washington), 3. Barkov (Florida).

Calgary - Detroit 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)

Branky: 16. E. Lindholm, 30. Dube - 19. a 36. Kubalík, 23. Fabbri, 39. Bertuzzi, 44. Suter (Zadina). Střely na branku: 35:24. Vladař odchytal celé utkání, inkasoval pět gólů z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 79,2 procenta. Diváci: 17.713. Hvězdy zápasu: 1. Bertuzzi, 2. Kubalík, 3. Larkin (všichni Detroit).

St. Louis - New Jersey 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky: 17. Bučněvič, 24. Toropčenko, 26. Kyrou, 52. B. Schenn - 18. Mercer, 29. Haula. Střely na branku: 35:36. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Binnington, 2. B. Schenn, 3. Kyrou (všichni St. Louis).

Seattle - Philadelphia 6:2 (2:0, 3:0, 1:2)

Branky: 15. a 35. Gourde, 4. McCann, 26. Schultz, 32. Bjorkstrand, 51. Beniers - 41. a 55. Konecny. Střely na branku: 30:19. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Gourde, 2. Schultz, 3. Beniers (všichni Seattle).

Vegas - San Jose 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky: 47. Cotter, 60. Carrier - 38. Barabanov. Střely na branku: 38:26. Diváci: 17.544. Hvězdy zápasu: 1. Carrier, 2. Cotter (oba Vegas), 3. Kähkönen (San Jose).

3. Colorado 53 29 5 19 163:149 63
4. Minnesota 54 28 5 21 161:157 61
5. Nashville 52 25 6 21 142:156 56
6. St. Louis 54 26 3 25 172:194 55
7. Arizona 55 19 8 28 147:191 46
8. Chicago 53 16 5 32 127:195 37