Pastrňák odejde, myslí si třetina fanoušků Bruins. Budoucnost týmu vidí většina černě

jzp jzp
23. 6. 2022 11:10
Nejlepší český hokejista za poslední roky David Pastrňák by v NHL mohl odejít z Bostonu. Massachusettskému klubu totiž dochází dech a navíc se spekuluje o napjatém vztahu útočníka s generálním manažerem Donem Sweeneym.
David Pastrňák v dresu Bostonu
David Pastrňák v dresu Bostonu | Foto: Reuters

Většina fanoušků bostonských Bruins si stále myslí, že Pastrňák zůstane. Více než třetina, konkrétně téměř 35 procent, však věští opak. Alespoň podle ankety, kterou mezi svými předplatiteli uspořádal web The Athletic.

Šestadvacetiletý Pastrňák má sice platnou smlouvu i na příští sezonu, ale jelikož jde o klíčového hráče mužstva, jednání o dalším kontraktu jsou záležitostí letošního léta. A pokud nedopadnou, nabízí se výměna, neboť Boston nenechá tak hodnotného hokejistu odejít bez náhrady.

Momentálně Pastrňák v průměru vydělává asi 6,7 milionu dolarů ročně (přes 150 milionů korun), tedy méně, než by si podle výkonů zasloužil.

V další smlouvě se téměř jistě dostane přes osmimilionovou gáži, ale coby ligová superhvězda klidně může žádat i více než deset milionů. S Bostonem si může oficiálně plácnout nejdříve 13. července, kdy se v NHL otevírá volný trh.

Nejde ale jen o plat. Nedávno zámořskými médii prolétla zákulisní zpráva, že Pastrňákovi mělo vadit, že generální manažer klubu Sweeney nechal v posledních letech odejít beka Toreyho Kruga a centra Davida Krejčího. 

"David viděl, jak se Don zachoval k jeho dvěma nejlepším kamarádům. Smlouvu proto určitě neprodlouží, pokud Sweens zůstane na pozici manažera," řekl zdroj serveru The Athletic.

Pastrňákův agent J. P. Barry zprávu odmítl, podle něj mají oba se Sweeneym "solidní vztah" a v červenci budou řešit prodloužení kontraktu.

Hlavou kroutil také spoluhráč českého křídelníka Chris Wagner. "Fakt nevěřím tomu, že Pasta odchází," řekl v nedávné debatě.

Pravdou nicméně zůstává, že Boston ze sportovního hlediska momentálně není zrovna snovou destinací. V základní části přestal dominovat a v posledním play off nepřešel první kolo. Následně dostal vyhazov dlouholetý trenér mužstva Bruce Cassidy.

Mimochodem, podle bezmála 83 procent respondentů ze zmíněné ankety měl Cassidy zůstat.

Fanoušci naopak spílají Sweeneymu a také prezidentovi klubu Camu Neelymu, jako šéfy je hodnotí negativně více než 91 procent dotázaných. Zhruba stejný počet lidí si pak myslí, že Bruins nekráčejí do budoucna správným směrem.

Těsně většina respondentů, konkrétně 52 procent, předpokládá, že Boston v další sezoně ani nepostoupí do play off.

Pesimismus je namístě. Dvě hvězdy týmu, útočník Brad Marchand a obránce Charlie McAvoy, nestihnou kvůli operaci začátek příštího ročníku a do toho není jasné, jestli bude pokračovat opěvovaný veterán Patrice Bergeron, kterému skončila smlouva. Přes 58 procent dotázaných si myslí, že ne.

Návrat dalšího centra Krejčího, který v minulé sezoně překvapivě hrál za Olomouc, pak nepředpokládá 83 procent lidí.

Těsná většina fanoušků (52 procent) by uvítala co nejrychlejší přestavbu mužstva. Bostonu ovšem chybějí nadějní mladíci. Ačkoliv slibně působí třeba 21letý americký zadák Mason Lohrei, další Pastrňák je v nedohlednu. Skoro 95 procent respondentů souhlasí s tvrzením, že Bruins nemají dostatek kvalitních talentů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Vyčerpané české turisty musel v rakouských Alpách zachraňovat vrtulník

Devětatřicetiletý muž a osmačtyřicetiletá žena se v pátek vydali na lezeckou trasu na skalní stěně Seewand, která je označována za jednu z nejnáročnějších zajištěných horolezeckých cest v Rakousku.  Podle policie muž už stěnu v minulosti několikrát zdolal a horolezecké zkušenosti měla i žena.

I kvůli nepříznivému počasí ale pár postupoval příliš pomalu, a rozhodl se proto vrátit. Muž a žena se přitom dostali do místa, z něhož nedokázali v cestě pokračovat. Obzvlášť žena přitom byla velmi unavená a pociťovala bolest v kolenu. Češi si proto zavolali o pomoc.

Kvůli špatnému počasí nemohli vyrazit horští záchranáři pěšky, zapojit se proto musel vrtulník. Pokud by se nakrátko nezlepšilo počasí, museli by podle policie strávit zřejmě Češi noc v horách. Lékařské ošetření následně odmítli, uvedla policie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy