reklama
 
 

Blbost. NHL neví, co dělá, kritizuje "ne" olympiádě Karlsson. Bettmanovi spílají i další

4. 4. 2017 11:30
Rozhodnutí zámořské NHL o neúčasti na jihokorejské olympiádě naštvalo řadu hokejových hvězd. Jsou však i tací, kteří za ligou stojí.

Praha - Od hokejové NHL, respektive majitelů klubů, vzešlo v pondělí zdrcující rozhodnutí: "Na příští olympiádu do Pchjongčchangu nepojedeme." Smutní fanoušci, Mezinárodní olympijský výbor, Mezinárodní hokejová federace (IIHF) i hráčská asociace NHLPA.

Zklamání u leckoho rychle přešlo do vzteku. Když měl krok slavné ligy okomentovat hvězdný Švéd Erik Karlsson, ihned vypálil: "Je to blbost."

Pak zadák Ottawy pokračoval: "Tomuhle rozhodnutí nerozumím. Že ho udělali, je hodně nešťastné pro hokej po celém světě. Pokud opravdu nepojedeme, našemu sportu to uškodí. Ať už tenhle verdikt učinil kdokoliv, neměl tušení, co dělá."

Na Twitteru se rozohnil Karlssonův reprezentační parťák Henrik Lundqvist. "Obrovská šance, jak prodat hokej na té nejvyšší úrovni, je promarněna," napsal dlouholetý brankář newyorských Rangers.

Další Švéd, kapitán Detroitu Henrik Zetterberg, čekal, že po pěti olympiádách v řadě s nejlepšími hráči přijde nevítaná změna: "Opravdu nejsem překvapený. Pravděpodobně od nás něco chtějí, ostatně jako vždycky." Věří, že NHL učinila pondělní krok i proto, aby měla lepší pozici při vyjednávání budoucí kolektivní smlouvy.

Někteří hokejisté sklouzli při očekávané kritice do osobní roviny. "Zničil jsi hokej ještě víc, Gary," tweetnul kanadský útočník Brandon Prust. Vzkaz pochopitelně patří šéfovi zámořské soutěže Garymu Bettmanovi.

Optimismus neopouští opěvovaného gólmana Careyho Price, který řekl: "Doufám, že naděje ještě existuje. Možná jde o vyjednávací taktiku."

Svérázný komentátor stojí za ligou

NHL však v pondělní tiskové zprávě zřetelně uvedla, že olympiádu, která startuje za necelý rok, vynechá. Navzdory nevoli fanoušků. Navzdory faktu, že IIHF přišla s nabídkou, že hvězdám uhradí cestovní náklady a pojištění. "Považujeme tuto záležitost za oficiálně uzavřenou," dodala liga.

Navíc podle zpráv ze zákulisí vybídla kluby, aby s hráči nediskutovaly o individuálním uvolnění. Je patrné, na co tím reagovala. Třeba Rus Alexandr Ovečkin několikrát zopakoval, že do Pchjongčchangu pojede, ať se děje cokoliv. Navíc získal podporu majitele Washingtonu Teda Leonsise.

Když klub na dva týdny opustí Ovečkin, bude ho následovat Švéd Nicklas Bäckström? A co další megahvězdy? Zatím není jasné, jak bude NHL případnou revoltu řešit.

Bettmana a spol. čeká v příštích dnech tvrdá kritika, ovšem jsou i tací, kteří obecně nepopulární krok vítají. "Jsem rád, že hráči NHL na příští olympiádu nepojedou," prohlásil svérázný televizní komentátor Don Cherry, přičemž poukázal například na nevýhodný časový posun pro zámořské diváky: "Nikdo nebude sledovat hokej ve tři hodiny ráno."

autor: Daniel Poláček | 4. 4. 2017 11:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama