Blbost. NHL neví, co dělá, kritizuje "ne" olympiádě Karlsson. Bettmanovi spílají i další

Daniel Poláček Daniel Poláček
4. 4. 2017 11:30
Rozhodnutí zámořské NHL o neúčasti na jihokorejské olympiádě naštvalo řadu hokejových hvězd. Jsou však i tací, kteří za ligou stojí.
Henrik Lundqvist (vlevo) a Erik Karlsson patři k prvním kritikům neúčasti NHL na příští olympiádě.
Henrik Lundqvist (vlevo) a Erik Karlsson patři k prvním kritikům neúčasti NHL na příští olympiádě. | Foto: ČTK

Praha - Od hokejové NHL, respektive majitelů klubů, vzešlo v pondělí zdrcující rozhodnutí: "Na příští olympiádu do Pchjongčchangu nepojedeme." Smutní fanoušci, Mezinárodní olympijský výbor, Mezinárodní hokejová federace (IIHF) i hráčská asociace NHLPA.

Zklamání u leckoho rychle přešlo do vzteku. Když měl krok slavné ligy okomentovat hvězdný Švéd Erik Karlsson, ihned vypálil: "Je to blbost."

Pak zadák Ottawy pokračoval: "Tomuhle rozhodnutí nerozumím. Že ho udělali, je hodně nešťastné pro hokej po celém světě. Pokud opravdu nepojedeme, našemu sportu to uškodí. Ať už tenhle verdikt učinil kdokoliv, neměl tušení, co dělá."

Na Twitteru se rozohnil Karlssonův reprezentační parťák Henrik Lundqvist. "Obrovská šance, jak prodat hokej na té nejvyšší úrovni, je promarněna," napsal dlouholetý brankář newyorských Rangers.

Další Švéd, kapitán Detroitu Henrik Zetterberg, čekal, že po pěti olympiádách v řadě s nejlepšími hráči přijde nevítaná změna: "Opravdu nejsem překvapený. Pravděpodobně od nás něco chtějí, ostatně jako vždycky." Věří, že NHL učinila pondělní krok i proto, aby měla lepší pozici při vyjednávání budoucí kolektivní smlouvy.

Někteří hokejisté sklouzli při očekávané kritice do osobní roviny. "Zničil jsi hokej ještě víc, Gary," tweetnul kanadský útočník Brandon Prust. Vzkaz pochopitelně patří šéfovi zámořské soutěže Garymu Bettmanovi.

Optimismus neopouští opěvovaného gólmana Careyho Price, který řekl: "Doufám, že naděje ještě existuje. Možná jde o vyjednávací taktiku."

Svérázný komentátor stojí za ligou

Alexandr Ovečkin podle svých dřívějších slov na OH pojede.
Alexandr Ovečkin podle svých dřívějších slov na OH pojede. | Foto: Reuters

NHL však v pondělní tiskové zprávě zřetelně uvedla, že olympiádu, která startuje za necelý rok, vynechá. Navzdory nevoli fanoušků. Navzdory faktu, že IIHF přišla s nabídkou, že hvězdám uhradí cestovní náklady a pojištění. "Považujeme tuto záležitost za oficiálně uzavřenou," dodala liga.

Navíc podle zpráv ze zákulisí vybídla kluby, aby s hráči nediskutovaly o individuálním uvolnění. Je patrné, na co tím reagovala. Třeba Rus Alexandr Ovečkin několikrát zopakoval, že do Pchjongčchangu pojede, ať se děje cokoliv. Navíc získal podporu majitele Washingtonu Teda Leonsise.

Když klub na dva týdny opustí Ovečkin, bude ho následovat Švéd Nicklas Bäckström? A co další megahvězdy? Zatím není jasné, jak bude NHL případnou revoltu řešit.

Bettmana a spol. čeká v příštích dnech tvrdá kritika, ovšem jsou i tací, kteří obecně nepopulární krok vítají. "Jsem rád, že hráči NHL na příští olympiádu nepojedou," prohlásil svérázný televizní komentátor Don Cherry, přičemž poukázal například na nevýhodný časový posun pro zámořské diváky: "Nikdo nebude sledovat hokej ve tři hodiny ráno."

 

Právě se děje

před 1 minutou

Pietro Filipi je v konkurzu, česká módní společnost dluží asi 513 milionů korun

Městský soud v Praze rozhodl o prohlášení konkurzu na společnost Pietro Filipi. Věřitelům dluží asi 513 milionů korun, z toho je objem zajištěných pohledávek zhruba 49 milionů korun. V konkurzu je také společnost Pietro Filipi stores, která provozovala maloobchodní prodejny této české módní značky. V jejím případě výše pohledávek činí přibližně 182 milionů korun, většina je nezajištěných. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Oděvní značka Pietro Filipi působila na českém trhu od roku 1993.

Insolvenční řízení s oběma společnostmi bylo zahájeno v únoru. Důvodem byla pandemie koronaviru a nucené uzavření obchodů. Kvůli nedostatku financí majitel firem Michal Mička nebyl schopen pokračovat v hledání investorů a případné reorganizaci společností. S pohledávkami ke společnosti Pietro Filipi se od začátku insolvenčního řízení přihlásilo 153 věřitelů, u Pietro Filipi stores jich je 52.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Amazon chce za devět miliard dolarů převzít hollywoodské studio MGM, tvrdí americká média

Americký internetový prodejce Amazon jedná o koupi věhlasných hollywoodských studií MGM, za která je ochoten zaplatit asi devět miliard dolarů (187 miliard Kč). Získal by tak pro své streamovací služby rozsáhlý katalog populárních filmů a seriálů včetně série o Jamesu Bondovi. Informují o tom americká média. BBC připomíná, že zpráva přichází jen několik hodin poté, co americká telekomunikační společnost AT&T oznámila, že spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery, čímž vznikne další streamingový gigant vedle Netflixu a Walt Disney.

Společnost MGM Holdings, což je mateřský podnik MGM Studios, podle médií zvažuje prodej studií od konce loňského roku. MGM se řvoucím lvem ve znaku patří k nejslavnějším filmovým studiím a má stoletou tradici, která pokrývá desítky let od zlaté éry Hollywoodu až do dneška. Studio MGM produkovalo mimo jiné filmy jako Ben-Hur nebo Čaroděj ze země Oz. Amazon by díky akvizici významně posílil svou streamingovou službu Prime.

V pondělí oznámily spojení společnost WarnerMedia, která je ve vlastnictví AT&T, s firmou Discovery. Nový podnik bude schopen více investovat do původního obsahu pro streamovací služby. Bude vlastnit více než 100 mediálních značek, včetně filmového studia Warner Bros a televizních stanic HBO, CNN, Cartoon Network, HGTV, Food Network, Eurosport či Animal Planet.

Zdroj: ČTK
Další zprávy