Blbost. NHL neví, co dělá, kritizuje "ne" olympiádě Karlsson. Bettmanovi spílají i další

Daniel Poláček Daniel Poláček
4. 4. 2017 11:30
Rozhodnutí zámořské NHL o neúčasti na jihokorejské olympiádě naštvalo řadu hokejových hvězd. Jsou však i tací, kteří za ligou stojí.
Henrik Lundqvist (vlevo) a Erik Karlsson patři k prvním kritikům neúčasti NHL na příští olympiádě.
Henrik Lundqvist (vlevo) a Erik Karlsson patři k prvním kritikům neúčasti NHL na příští olympiádě. | Foto: ČTK

Praha - Od hokejové NHL, respektive majitelů klubů, vzešlo v pondělí zdrcující rozhodnutí: "Na příští olympiádu do Pchjongčchangu nepojedeme." Smutní fanoušci, Mezinárodní olympijský výbor, Mezinárodní hokejová federace (IIHF) i hráčská asociace NHLPA.

Zklamání u leckoho rychle přešlo do vzteku. Když měl krok slavné ligy okomentovat hvězdný Švéd Erik Karlsson, ihned vypálil: "Je to blbost."

Pak zadák Ottawy pokračoval: "Tomuhle rozhodnutí nerozumím. Že ho udělali, je hodně nešťastné pro hokej po celém světě. Pokud opravdu nepojedeme, našemu sportu to uškodí. Ať už tenhle verdikt učinil kdokoliv, neměl tušení, co dělá."

Na Twitteru se rozohnil Karlssonův reprezentační parťák Henrik Lundqvist. "Obrovská šance, jak prodat hokej na té nejvyšší úrovni, je promarněna," napsal dlouholetý brankář newyorských Rangers.

Další Švéd, kapitán Detroitu Henrik Zetterberg, čekal, že po pěti olympiádách v řadě s nejlepšími hráči přijde nevítaná změna: "Opravdu nejsem překvapený. Pravděpodobně od nás něco chtějí, ostatně jako vždycky." Věří, že NHL učinila pondělní krok i proto, aby měla lepší pozici při vyjednávání budoucí kolektivní smlouvy.

Někteří hokejisté sklouzli při očekávané kritice do osobní roviny. "Zničil jsi hokej ještě víc, Gary," tweetnul kanadský útočník Brandon Prust. Vzkaz pochopitelně patří šéfovi zámořské soutěže Garymu Bettmanovi.

Optimismus neopouští opěvovaného gólmana Careyho Price, který řekl: "Doufám, že naděje ještě existuje. Možná jde o vyjednávací taktiku."

Svérázný komentátor stojí za ligou

Alexandr Ovečkin podle svých dřívějších slov na OH pojede.
Alexandr Ovečkin podle svých dřívějších slov na OH pojede. | Foto: Reuters

NHL však v pondělní tiskové zprávě zřetelně uvedla, že olympiádu, která startuje za necelý rok, vynechá. Navzdory nevoli fanoušků. Navzdory faktu, že IIHF přišla s nabídkou, že hvězdám uhradí cestovní náklady a pojištění. "Považujeme tuto záležitost za oficiálně uzavřenou," dodala liga.

Navíc podle zpráv ze zákulisí vybídla kluby, aby s hráči nediskutovaly o individuálním uvolnění. Je patrné, na co tím reagovala. Třeba Rus Alexandr Ovečkin několikrát zopakoval, že do Pchjongčchangu pojede, ať se děje cokoliv. Navíc získal podporu majitele Washingtonu Teda Leonsise.

Když klub na dva týdny opustí Ovečkin, bude ho následovat Švéd Nicklas Bäckström? A co další megahvězdy? Zatím není jasné, jak bude NHL případnou revoltu řešit.

Bettmana a spol. čeká v příštích dnech tvrdá kritika, ovšem jsou i tací, kteří obecně nepopulární krok vítají. "Jsem rád, že hráči NHL na příští olympiádu nepojedou," prohlásil svérázný televizní komentátor Don Cherry, přičemž poukázal například na nevýhodný časový posun pro zámořské diváky: "Nikdo nebude sledovat hokej ve tři hodiny ráno."

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy